Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 18

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  ROPO effect
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote The Impact of the ROPO Effect in the Clothing Industry
100%
The number of Internet users in Poland is permanently increasing, the vast majority of Y generation use the Internet at least once a week, while the youngest generation (born after 2000) consider the Internet to be a part of their normal life. Shopping online should be something natural and ordinary for Internet users and the main barriers of the development of e-commerce such as security of transactions, time and cost of delivery are regarded as a standard and truism. The ROPO effect is a major problem for the rapid development of the e-commerce sector. However, the analyzed clothing industry, due to the individual characteristics of products, is a different e-commerce area than others. The obtained results indicate that about 33% of women and men use the Internet as a place to get information about clothing products. Research Online, Purchase Offline, that is, search for information, reviews, or online prices, while buying in the traditional way. The purpose of the publication is to identify the size of the ROPO effect the clothing industry. In order to meet this goal, we analyzed the results of more than 4.000 respondents who have recently purchased clothing products. (original abstract)
Purpose: The aim of the study was to find out whether the online shopping behaviors ROPO and Reverse ROPO Effect differ between Poles and Germans. Methodology: The author conducted quantitative research among Polish and German students (129 questionnaires). The measures for this study were hypotheses that tested in mean and comparative analysis. Findings: In the context of online consumer behavior, the results indicate that consumers display different preferences for ROPO or Reverse ROPO Effect. These differences trace back to cultural differences, particularly different uncertainty avoidance levels, and different stage of e-commerce markets maturity. Research implications: E-commerce markets constantly evolve and so does online consumer behavior. While immature e-commerce markets follow their mature counterparts, their respective online consumer behavior also evolves, currently displaying different tendencies in ROPO and Reverse ROPO Effect between markets. Limitation: Respondents that cover all age groups would be more representative of the respective countries of analysis. Moreover, instead of a cross-sectional, one should conduct further research with a time-series study to capture trends in behavior adoption, which effect from the evolving nature of the e-commerce retail market. (original abstract)
Celem artykułu jest próba przybliżenia specyfiki zachowań nabywczych z perspektywy e-klientów dokonujących zakupów zarówno off-line, jak i w handlu internetowym. W świetle dokonywanych wyborów konsumenckich zbadano, które kategorie produktów cieszą się większą popularnością wśród e-nabywców w przypadku zakupów w sklepach internetowych oraz w sklepach tradycyjnych. Przeanalizowano czynniki motywujące do zakupów oraz problemy, które napotykają nabywcy w procesie zakupowym on-line. Część rozważań poświęcono omówieniu występowania zjawiska określanego mianem efektu ROPO i odwróconego ROPO. Podstawę prowadzonych rozważań stanowiły źródła wtórne i pierwotne. W przypadku tych drugich, były to przede wszystkim wyniki własnych badań empirycznych, zrealizowanych w grupie młodych e-nabywców w 2017 roku. (abstrakt oryginalny)
Coraz częściej zdarzają sytuacje, że konsumenci, robiąc zakupy w sklepach stacjonarnych, informują sprzedawców, że na wizytę zdecydowali się na podstawie informacji wyczytanych w sieci. To efekt ROPO (research online, purchase offline), czyli zachowania, które polega na wyszukaniu informacji o produktach danej marki w internecie, a następnie ich zakupie w tradycyjnej placówce handlowej. Wprawdzie w aktualnych realiach dominująca pozycja kanału tradycyjnego, jako miejsca styku konsumenta z produktami oraz finalnej transakcji, jest niepodważalna, to jednak internet jest wyraźną perspektywą dla handlu. Zainteresowaliśmy się, jak faktycznie wygląda przepływ klientów między kanałami online i offline po podjęciu decyzji na podstawie informacji zaczerpniętych z sieci lub spoza niej. (fragment tekstu)
Efekt ROPO (Research On-line Purchase Off-line) charakteryzuje zachowania nabywcze, w których konsumenci po wyszukaniu informacji o produktach w internecie dokonują ich zakupu w placówkach stacjonarnych. Rozwój efektu ROPO związany jest z wirtualizacją działalności handlowej i usługowej (dostępu do informacji o ofercie handlowej i usługowej w internecie), jak również ze wzrostem zainteresowania konsumentów poszukiwaniem informacji w internecie (również dokonywaniem zakupów on-line). W artykule przedstawiono wyniki badań desk research dotyczących uwarunkowań rozwoju efektu ROPO w Polsce oraz wyniki badań field research przeprowadzonych na ogólnopolskiej próbie konsumentów, dokonujących zakupów dóbr i usług konsumpcyjnych.(abstrakt oryginalny)
Z badań, na które powołuje się autor wynika, że aż 74 proc. internautów szuka informacji o produkcie w sieci, zanim podejmie decyzję o zakupie sprzętu RTV/ AGD. Oznacza to, że efekt ROPO (research online, purchase offline) w segmencie Retail jest stosunkowo wysoki. Ponadto respondenci wskazują na wizytę w sklepie i rozmowę ze sprzedawcą jako jedno z najczęściej wykorzystywanych źródeł informacji. To zdaniem autora dobra okazja, by zwiększyć sprzedaż i obroty, np. oferując przy okazji dodatkowe produkty lub wykorzystując mechanizmy up-sellingu.
7
Content available remote Efekt ROPO w procesie zakupowym młodych konsumentów
84%
Celem artykułu jest przedstawienie zjawiska w zachowaniu konsumentów określanego jako efekt ROPO. Dotyczy ono poszukiwania w Internecie informacji o produktach i usługach, które konsumenci pragną nabyć, połączone z finalizowaniem transakcji w stacjonarnym punkcie sprzedaży. W artykule zaprezentowano podejście badawcze oparte na kwerendzie piśmiennictwa oraz badaniach empirycznych. W szczególności zaprezentowane zostaną wyniki badań w zakresie oceny zachowań młodych konsumentów podczas zakupów i występowania w tej grupie efektu ROPO. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Analiza efektu ROPO w branży spożywczej
84%
Branża spożywcza w Polsce charakteryzuje się dużą dynamiką rozwoju. W ciągu ostatnich 10 lat, wartość rynku wzrosła o blisko 50%. Natomiast sprzedaż internetowa artykułów spożywczych wzrasta rocznie średnio tylko o 20%. Obecnie żywność stanowi segment o najmniejszej popularności w sektorze e-commerce w Polsce. W 2014 roku funkcjonowały 424 sklepy internetowe. Efekt ROPO (Research Online, Purchase Offline) jest negatywnym zjawiskiem w e-commerce. Celem publikacji jest identyfikacja skali wielkości efektu ROPO w branży spożywczej w Polsce.(abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Substytucyjność i komplementarność fizycznego i wirtualnego kanału zakupu
84%
Niniejszy artykuł dotyczy efektów substytucyjności i komplementarności kanałów fizycznego i wirtualnego w procesie zakupowym, analizowanych głównie z punktu widzenia konsumenta i jego zachowań nabywczych. Prezentowane dane pochodzą z badań własnych techniką CAWI kwotowej próby 1701 osób reprezentatywnej dla użytkowników Internetu w Polsce. Dane zebrano w grudniu 2012 r. w ramach prac badawczych grantu habilitacyjnego NCN nr N NI 12 375540. (fragment tekstu)
10
Content available remote Efekt ROPO w procesie zakupu przez młodych konsumentów na rynkach detalicznych
84%
Celem artykułu jest charakterystyka efektu ROPO oraz przedstawienie wyników badań dotyczących dokonywania zakupów młodych konsumentów na wybranych rynkach detalicznych. (fragment tekstu)
Obecnie nowe technologie informacyjne zmieniły zachowania konsumentów i wpłynęły na nie; wyszukiwanie informacji w Internecie jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii we współczesnym handlu. W związku z rozwojem Internetu tradycyjny model sprzedaży, polegający na dokonywaniu zakupów na podstawie informacji zebranych w sklepach stacjonarnych, nie jest już dominujący w większości branż. Celem artykułu jest przedstawienie intensywności efektu ROPO w zachowaniach zakupowych polskich konsumentów w różnych branżach i w różnych wartościach. Artykuł obejmuje charakterystykę koncepcji ROPO, przegląd głównych zmian we współczesnym procesie zakupowym oraz prezentację wyników badań, które wskazują na istotny udział pozyskiwania informacji z Internetu przed zakupem produktów w sklepie stacjonarnym. Podsumowanie artykułu wskazuje na strategiczne implikacje wynikające z przeprowadzonej analizy, a także kierunki dalszych badań.
Celem artykułu jest wskazanie sposobów na wzrost skuteczności content marketingu przez wykorzystanie działań context marketingu zmierzających do podniesienia rangi danej treści w oczach potencjalnego klienta. W opracowaniu wskazano na znaczącą pozycję strategii content marketingu w działaniach marketingowych, a także przedstawiono cele, które dzięki niej mogą być realizowane. Ponadto przedstawiono rolę człowieka, jaką pełni w marketingu treści, wskazując na obserwowane trendy zakupowe nazywane efektem ROPO i efektem ROTOPO. Następnie zaprezentowano kluczowe założenia context marketingu oraz wskazano na możliwości wykorzystanie jego narzędzi do realizacji strategii content marketingu w sposób skuteczniejszy. Realizacja celu opracowania została dokonana przez przeprowadzenie badań wtórnych literatury oraz dostępnych raportów. (abstrakt oryginalny)
Efekt ROPO (Research On-line Purchase Off-line) charakteryzuje zachowania nabywcze, w których konsumenci po wyszukaniu informacji o produktach w Internecie dokonują ich zakupu w placówkach stacjonarnych. Rozwój efektu ROPO wynika bezpośrednio z wirtualizacji działalności handlowej i usługowej (dostępu do informacji o ofercie handlowej i usługowej w Internecie), jak również ze wzrostu zainteresowania konsumentów poszukiwaniem informacji w Internecie (także dokonywaniem zakupów on-line). W artykule przedstawiono wyniki badań wtórnych dotyczących uwarunkowań rozwoju efektu ROPO w Niemczech oraz wyniki badań pierwotnych przeprowadzonych wśród niemieckich konsumentów w ramach projektu pt. Handel i usługi w Europie - diagnoza i perspektywy rozwoju. (abstrakt oryginalny)
Tzw. odwrócony efekt ROPO (Research Offline, Purchase Online) polega na poszukiwaniu produktu w sklepach stacjonarnych i ich późniejszym zakupie w internecie. Z najnowszych danych wynika, iż aż 57% kupujących w sieci deklaruje takie zachowanie. Co ciekawe, bardziej skłonni do stosowania takiego modelu zakupowego są mężczyźni. Inny wariant zakupowy to ROTOPO (Research Online, Test Offline, Purchase Online), w którym użytkownicy szukali produktu online, aby potem przetestować go w sklepie, a następnie wrócić do domu z zamiarem dokonania zakupu online. Wśród konsumenckich zachowań zaobserwowano też tzw. showrooming. (fragment tekstu)
Jednym z najpopularniejszych modeli atrybucji w e-reklamie jest wciąż model ostatniego kliknięcia. Sto procent udziału w sprzedaży przypisuje się w nim ostatniemu kliknięciu w dany spot, podczas gdy wcześniejsze działania reklamodawców nie są premiowane i rozliczane. Tymczasem proste recepty na sukces kampanii reklamowej w internecie oraz satysfakcjonujące marketingowe ROI są jeszcze inne. Są nimi dobre dopasowania odpowiedniego modelu atrybucji do danego biznesu. (fragment tekstu)
Artykuł omawia wpływ osobistej innowacyjności w dziedzinie technologii informacyjnych (PIIT) na deklarowaną częstość zachowań wielokanałowych w procesie nabywczym konsumenta na przykładzie zachowań zgodnych z tzw. efektem ROPO i efektem odwrotnym oraz korzystania z internetowych pomocy zakupowych, na tle wieku i dochodu konsumenta. PIIT bezpośrednio i pośrednio wpływa na częstość wspomnianych zachowań, moderując wpływ wieku i/lub poziomu dochodu. (abstrakt oryginalny)
Użytkownicy coraz to chętniej polecają znajomym zakupy w wersji online. We wszystkich analizowanych branżach sklepy internetowe mają znacznie wyższy wskaźnik tzw. chęci polecenia - NPS aniżeli sklepy tradycyjne. Z badań "efektu ROPO" w segmencie polskiego e-commerce 2015 wynika, że informacje dostępne w internecie mają znaczący wpływ na zakupowe decyzje, tak w sieci, jak i w sklepie konwencjonalnym. Ponadto stanowią one cenne źródło wiedzy zarówno na etapie poszukiwania, porównywania, jak i ostatecznego wyboru produktu. (fragment tekstu)
Umiejętnie prowadzone kampanie e-mailingowe mogą być kopalnią wiedzy dla klientów i stanowić ważny impuls do podjęcia decyzji zakupowej tak w sklepie online, jak i offline. Efekt ROPO to mechanizm, w którym konsumenci poszukują informacji o pożądanym produkcie w internecie, a dokonują zakupu w normalnym trybie, czyli offline. Zazwyczaj są to informacje o dostępnych modelach, funkcjonalności czy specyfikacji technicznej. Następnie dany produkt jest bardzo często sprawdzany przez klienta namacalnie i kupowany w tradycyjny sposób.(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.