Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 77

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Reklama komputerowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Artykuł podejmuje problem braku wiarygodnych badań opisujących użytkowników Internetu co powoduje powolny rozwój komercyjnego sektora polskiego Internetu. Następnie omawia cechy reklamy internetowej, doradza jak zamieścić taką reklamę i jak zaprojektować własną stronę.
Jak skutecznie zareklamować się w Internecie to temat niniejszego artykułu. Zawiera porównanie dwóch polskich portali: Wirtualnej Polski i Onet.pl
Jeśli chce się formułować elementy strony WWW na bazie dorobku psychologii reklamy, nie można zapomnieć jednak o dotychczasowym dorobku twórców stron internetowych, z których do najcenniejszych należą badania nad funkcjonalnością witryn. I tak, np. dla poziomu reakcji poznawczej szczególne znaczenie ma proces zapamiętywania przez odbiorcę prezentowanych mu na stronie WWW informacji. Istotne zatem stają się problemy układu sekcji tematycznych na stronie WWW i powiązań nawigacyjnych miedzy nimi oraz formy tekstu uzależnionej od faktu, iż tekst jest czytany na ekranie monitora. Wiadomo także, że z procesami pamięci jest silnie związany proces uwagi. Dlatego też rozproszenie uwagi podczas komunikacji wpływa negatywnie na zapamiętanie treści komunikatu. Konieczne zatem staje się takie przedstawienie informacji, aby nie rozproszyły uwagi odbiorcy, irytując go złą nawigacją między sekcjami tematycznymi i nieczytelnością. Z kolei nadmiar animacji, nieodpowiednio skontrastowane kolory stają się często naruszeniami zasad funkcjonalności w procesie kreowania uczuciowego poziomu reakcji. Tymczasem w środowisku, gdzie jednym kliknieciem można się uwolnić od drażniącej strony, informacja nawet o największych zaletach produktu nie będzie miała szans zaistnieć w pamięci odbiorcy ani wprowadzić go w pozytywny nastrój, gdyż potęgująca się irytacja doprowadzi do zerwania procesu komunikacji. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Advergaming jako rozwijająca się forma komunikacji marketingowej
63%
W pierwszej dekadzie XXI w. można było zaobserwować istotne zmiany na rynku reklamy w Polsce i innych krajach. Malały wydatki przedsiębiorstw na reklamę w tzw. mediach tradycyjnych (zwłaszcza w prasie drukowanej), z kolei rosły wydatki na reklamę w cyfrowych mediach interaktywnych. (fragment tekstu)
Zjawisko habituacji do strony www, wywołuje efekt znużenia stroną. Jest to bardzo niekorzystne z punktu widzenia komunikacji z użytkownikami, dlatego też istnieje pilna konieczność przeciwdziałania temu zjawisku. W artykule zaprezentowano kilka metod opartych na grafice, pełniących rolę antyhabituacyjną clo strony. Metody te zostały poddane ocenie eksperckiej, która wyłoniła hierarchiczny porządek w zbiorze zaprezentowanych metod z punktu widzenia siły przeciwdziałania zjawisku habituacji do bodźca. (abstrakt oryginalny)
Advertgaming czyli gry reklamowe są coraz częściej stosowaną formą reklamy i promocji i to nie tylko w Internecie. Rośnie jego znaczenie wśród reklamodawców a producenci gier umożliwiają umieszczanie przekazu reklamowego w swoich produktach. Na rynku pojawiają się brokerzy, którzy oferują wirtualną powierzchnię reklamową.
E-mailing jest najtańszą i jedną z najbardziej efektywnych form marketingu interaktywnego. Aby prawidłowo korzystać z możliwości, jakie stwarza wykorzystanie przesyłki bezpośredniej trzeba uważnie przyjrzeć się każdemu z elementów, składających się na tę formę komunikacji z klientem (dobrze dobrana baza danych, elementy samej przesyłki). Autor przedstawia główne kryteria oceny mailingu oraz receptę na unikanie błędów.
Od połowy lat 90. powstało w Polsce kilkanaście agencji interaktywnych. Autorzy udzielają cennych wskazówek jak wybrać na rynku dobrą agencję.
Przegląd nowych mediów reklamowych: CD-ROM, interactive kioskos, interactive television, on-line services.
Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną przewiduje penalizację e-mailingu bez przyzwolenia adresata. Jest to najpopularniejsza i najbardziej skuteczna bezpośrednia reklama w Internecie. Jednocześnie e-mailing jest najtańszą i jedną z najbardziej efektywnych form marketingu interaktywnego. Jednak w praktyce metoda ta budzi duże kontrowersje.
Artykuł pokrótce charakteryzuje rolę Internetu dla marketingu, dla obsługi klienta, ale też przedstawia zagrożenia z tym związane.
Gra komputerowa to specyficzny rodzaj oprogramowania, który został stworzony w celach rozrywkowych. Rozwój nowoczesnych technologii oraz pojawienie się urządzeń przenośnych, takich jak smartfony, sprawił, że obecnie granie jest możliwe niemal w dowolnym miejscu i czasie. Jak mówią dane opublikowane w kwietniu 2022 roku na łamach portalu parkiet.com.pl, aż 38% mieszkańców naszego globu to tzw. gracze, czyli ludzie grający w gry wideo. Liczba ta pokazuje, jak istotną częścią otaczającego nas świata stała się tego typu forma rozrywki. Biorąc pod uwagę, że rynek rozrywkowy, gier komputerowych i marketingowy to wzajemnie przenikające się sfery, faktem stało się pojawienie nowej formy działań reklamy w postaci tzw. gier wideo. Celem rozdziału jest identyfikacja na wybranych przykładach podstawowych form wykorzystywania gier komputerowych do celów reklamowych, a także próba odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku może się rozwijać w najbliższej przyszłości ta forma reklamy. Aby zrealizować cel rozdziału, dokonano przeglądu najważniejszych technik marketingowych wykorzystywanych w grach wideo w ciągu ostatnich lat. (fragment tekstu)
Z usług internetu korzystają w tej chwili uczelnie, użytkownicy indywidualni, małe firmy, wielkie koncerny, administracja państwowa, organizacje międzynarodowe. Jednocześnie daje się zauważyć rosnącą komercjalizację Sieci. Internet staje się jednym z podstawowych narzędzi promocji, marketingu i handlu. W artykule przytoczono dane dotyczące największych dostawców Internetu w Polsce.
Najważniejszą zaletą hipertekstu jest możliwość szybkiego zapoznania się z określonym typem informacji. Czytający komunikat wybiera jedną z gałęzi i podąża za nią w wybranym kierunku, ku coraz drobniejszym szczegółom. Hipertekstowe skoki między stronami WWW na całym świecie stworzyły zupełnie nową płaszczyznę współpracy między reklamodawcami. Powoli powstaje system wzajemnego polecania produktów pokrewnych i komplementarnych.
Wiele firm badawczych twierdzi, iż e-mailing jest najskuteczniejszym i najtańszym narzędziem promocji w internecie. Toteż przedsiębiorstwa planujące tam kampanię marketingową powinny rozważyć jego zastosowanie jako jednego z narzędzi komunikacji. Autor wymienia mocne strony i słabe strony e-mailingu oraz wynikające z jego zastosowań szanse i zagrożenia.
Ponad 60 proc. internautów używa poczty elektronicznej. Mimo że e-mail stał się bardzo efektywnym narzędziem reklamowym, nadal nie znalazł stałego miejsca w budżetach reklamowych. Autorka przedstawia ważne uwagi dotyczące organizowania przekazu reklamowego.
17
Content available remote Influencerzy cyfrowi i ich rola w działaniach promocyjnych organizacji
63%
Współczesne organizacje gospodarcze inwestują od wielu lat coraz więcej środków w reklamę cyfrową [Wielki 2007, s. 66]. W roku 2017 środki te wyniosły w skali globalnej 232,27 mld USD, szacuje się natomiast, że w roku 2023 będą oscylowały wokół 517,51 mld USD. Jednocześnie nakłady na reklamę cyfrową stanowią coraz większą cześć całkowitych wydatków reklamowych. Już w roku 2019 mają one w skali globalnej stanowić ponad ich połowę (50,1%), a w roku 2023 - 60,5%. W sposób oczywisty zjawisko to powiązane z jest z dynamicznym rozwojem globalnego handlu elektronicznego [eMarketer 2018b; eMarketer 2019]. W roku 2014 jego globalna wartość wynosiła 1,336 bln USD, natomiast szacunki dotyczące roku 2021 wskazują na ponadtrzykrotny wzrost, do poziomu 4,878 bln USD [Statista 2019]. Jednocześnie wraz ze wzrostem nakładów na reklamę cyfrową coraz wyraźniej dostrzegalna jest malejąca efektywność wydawanych środków w kontekście realizacji celów organizacji. Można wskazać na dwa główne powody tego zjawiska. Pierwszy z nich to "wysysanie" z ekosytemu reklamy cyfrowej olbrzymiej części środków za pomocą różnych form oszustw (ad frauds), stosowanych przez podmioty należące do innego ekosystemu, tj. ad fraud ecosystem [Jerath, Sarvary 2017, ss. 1-23]. Skala tego zjawiska nieustannie rośnie i w zależności od przyjętego wariantu przewidywany poziom strat związanych z oszustwami w sferze reklamy cyfrowej może w roku 2025 osiągać wartość od 50 do 140 mld USD [Fou 2017; World Federation of Advertisers 2017]. Jednocześnie widoczne jest, że działania oszustów reklamowych (ad fraudsters) stają się coraz bardziej wyrafinowane [eMarketer 2018a; Silverman 2018]. Drugi powód obniżającej się efektywności wydawanych przez organizację środków na reklamę cyfrową wiąże się z nieustannie rozszerzającym się zjawiskiem blokowania reklam (ad-blocking) przez użytkowników końcowych [Essex 2017, ss. 3-4; Grabara, Wielki 2018, ss. 1-14]. W roku 2013 globalne straty z tytułu blokowania reklam cyfrowych wynosiły 7,2 mld USD [Statista 2017], a szacunki wskazują, iż w roku 2020 mogą one wynieść ponad dziesięć razy więcej, tj.75 mld USD [Willens 2017]. W tej sytuacji organizacje zaczęły poszukiwać innych form promocyjnych, coraz częściej angażując w swoich działaniach influencerów cyfrowych. W tym kontekście celem niniejszego artykułu jest analiza miejsca i roli influencerów w ekosystemie reklamy cyfrowej oraz ich wpływu na jego funkcjonowanie. W artykule dokonano analizy literaturowej oraz wykorzystano badania ankietowe przeprowadzone metodą CAWI na grupie indywidualnych użytkowników Internetu. (fragment tekstu)
Rok 2006 dla Internetu jako medium reklamowego był bardzo łaskawy. Pod względem dynamiki wzrostu Internet wysuną się na prowadzenie pozostawiając daleko w tyle pozostałe media. Tendencja wzrostu na poziomie 50 proc ma się utrzymać przez co najmniej 3 lata. Bogactwo rozwiązań, czyli jedna z głównych cech Internetu tyczy się również reklamy. Istnieje wiele rodzajów, narzędzi reklamy i ciągle wymyślane są nowe. W artykule autorka przedstawia reklamę internetową na tle innych mediów -prezentuje jej cechy oraz efektywność. (abstrakt oryginalny)
Ogromny wzrost popularności Facebooka nie może pozostać obojętny dla działań marketingowych mających na celu pozyskiwanie dodatkowych klientów. Dźwignią powodzenia może być tu reklama, która w rękach specjalistów potrafi wnieść ogromną wartość dodaną poprzez wysublimowane mechanizmy poleceń oraz tzw. glokalność. Glokalizacja informacji w sieci Facebooka to naturalny ekosystem reklamowy funkcjonujący pod postacią reklamowego programu - Facebook Ads. Za pomocą owego programu użytkownik sam może promować swój fan page lub firmową/produktową stronę internetową. (abstrakt autora)
E-marketing jest ogólnym określeniem szeregu działań marketingowych, obejmujących reklamę, komunikacje z klientem, budowanie świadomości marki, zaufania i lojalności klientów oraz zdobywanie nowych klientów, prowadzonych za pośrednictwem Internetu. E-marketing oddziaływuje na tradycyjny marketing w dwojaki sposób. Po pierwsze, zwiększa efektywność funkcji tradycyjnego marketingu. Po drugie, technologie e-marketingu wywołują zmiany w strategiach marketingowych.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.