Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 30

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek opakowań
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Proces rozwoju innowacji produktowych wymaga ciągłego doskonalenia. W tym zakresie pomocne okazuje się być wdrażanie systemów zarządzania zgodnych z międzynarodowymi standardami organizacyjnymi. W artykule omówiono wpływ systemów zarządzania jakością na działalność innowacyjną przedsiębiorstw oraz na rozwój nowych opakowań.
Opakowanie, określane często mianem "niemego sprzedawcy", komunikuje się z klientem zarówno na poziomie werbalnym, jak i wizualnym. Stąd też, powinno być ono odpowiednio zaprojektowane i wykonane. W związku z powyższym w pracy przedstawiono wybrane trendy występujące obecnie na rynku opakowań spożywczych i odniesiono je do zachowań współczesnych konsumentów. Skupiono się głównie na trendach związanych z ekologią, marketingiem, designem, ergonomią, jak i sferą emocjonalną.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote The Future of Active and Intelligent Packaging Industry
100%
Wstęp: Innowacje w opakowaniach żywności i napojów związane są głównie z potrzebami i wymagania konsumentów pod wpływem zmieniających się globalnych trendów, takich jak wzrost długości życia, czy mniejszą liczbą organizacji inwestujących w produkcję i dystrybucję żywności. Przemysł spożywczy zrobił olbrzymie postępy w sektorze opakowaniowym od momentu jego powstania w XVIII wieku, czego dowodem jest pojawieniem się opakowań aktywnych i inteligentnych w minionym wieku. Ten rodzaj opakowań przyczynił się do poprawy jakości i bezpieczeństwa żywności. Aktywne i inteligentne opakowania są niewątpliwie nowym i ekscytującym obszarem technologii, który wychodzi na przeciw wymogom współczesnego konsumenta. Materiał i metody: Na podstawie na podstawie obszernego przeglądu stanu badań w bieżącej światowej literaturze przedstawiono rynek opakowań aktywnych i inteligentnych. Wyniki: Niniejsza praca przedstawia istniejące innowacje na rynku opakowań aktywnych i inteligentnych. Wnioski: Badania i rozwój w obszarze opakowań aktywnych i inteligentnych są bardzo dynamicznie i rozwijają się w związku z poszukiwaniem opakowań przyjaznych środowisku. Poza tym opakowania aktywne i inteligentne są coraz częściej stosowane do produktów spożywczych. Przyszłość tego rodzaju opakowań wydaje się więc bardzo interesująca. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Aspekty innowacyjności produktowej na rynku opakowań
100%
Celem podjętych rozważań jest przybliżenie pojęcia innowacji i jej rodzajów, omówienie strategii rynku opakowań w Polsce oraz zwrócenie uwagi na wybrane aspekty innowacyjności produktowej na przykładzie rynku opakowań. (fragment tekstu)
5
Content available remote Robotyzacja pakowania wybranych opakowań dla produktów rolno-spożywczych
84%
Przedstawiono zrobotyzowane stanowisko badawcze z chwytakiem podciśnieniowym do analizy procesu pakowania. Wykorzystano dwa rodzaje przyssawek, Piab BX 52P i Piab F50-2. Na podstawie badań dla procesu pakowania kartonowych opakowań zbiorczych ustalono relacje pomiędzy parametrami, tj.: podciśnieniem, prędkością roboczą robota i masą opakowań. Stwierdzono, iż dla procesu pakowania opakowań o masie 0,25 kg właściwe podciśnienie powinno wynosić 0,4 bar, natomiast dla opakowań o masie 0,5 i 1 kg powinno być równe 0,6 bar. Analizowano także wpływ odległości między opakowaniami w położeniu początkowym na przebieg procesu pakowania. W tym przypadku najlepszy rezultat uzyskano stosując odległość równą 15 mm.(abstrakt oryginalny)
Opakowania przeznaczone do żywności powinny być wyjątkowo bezpieczne. Czuwają nad tym instytucje administracji państwowej, a także instytucje normalizacyjne oraz stowarzyszenia i organizacje przedsiębiorców (producentów, dostawców) i konsumentów. W artykule przedstawiono wyniki badań procesu zapewnienia przez przedsiębiorstwa bezpieczeństwa materiałów opakowaniowych i opakowań z nich wykonanych, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. (abstrakt oryginalny)
Podobnie jak inne rynki, również rynek opakowań podlega swoistym modom. Trendy w packagingu są odpowiedzią na zmiany zachodzące w stylu życiai preferencjach konsumentów. Autorka porządkuje tendencje występujące na rynku oraz wyróżnia i omawia trendy wynikające z następujących potrzeb: wygody, przyjemności i jakości.
Rozwój współczesnego przemysłu, a zwłaszcza handlu nie jest możliwy bez rozwoju nowoczesnego opakowalnictwa. Sektor ten zalicza się do grupy najbardziej dynamicznych wśród wszystkich gałęzi światowego przemysłu przetwórczego. Ocenia się, że wartość globalnej produkcji opakowań przekracza 800 mld USD, znaczny zaś udział w niej ma Unia Europejska.
We współczesnych realiach rynkowych promocja towaru stała się dla producentów priorytetem. Działania marketingowe aby były skuteczne wymagają trafnych decyzji dotyczących opakowalnictwa. Rosnące znaczenie funkcji promocyjnej opakowania wynika z jego roli przy podejmowaniu decyzji o kupnie towaru przez nabywcę.
Autor poddaje analizie czynniki mające wpływ na sukces rynkowy nowych produktów oraz metody pomiaru tego sukcesu. Przedstawia następnie wyniki badań w tym obszarze przeprowadzone na rynku opakowań w Polsce. Na ich podstawie próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakie zmienne decydują o powodzeniu nowego opakowania jednostkowego na rynku i jak ten sukces powinien być weryfikowany. (abstrakt oryginalny)
W ostatnich latach krajowy rynek opakowań rozwija się bardzo dynamicznie. Jego wartość szacowana jest na ok. 6 mld euro, co stanowi 2% PKB. Jest on największym rynkiem opakowaniowym w Europie. Najważniejszymi czynnikami makroekonomicznymi kształtującymi rozwój krajowego rynku opakowań są: sytuacja społeczno-gospodarcza, międzynarodowa wymiana towarowa, rozwój produkcji pakowanych towarów oraz czynniki demograficzne i rynkowe. Analiza wymienionych czynników wykazała wysoki potencjał krajowego rynku opakowań, a także wskazała korzystne perspektywy jego dalszego rozwoju. (abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiono charakterystykę rynku opakowań w Polsce. Zaprezentowana została istota i aspekty związane z opakowalnictwem, oraz główne funkcje opakowań. Zdefiniowano pojęcie opakowań oraz podane zostały regulacje prawne zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie konieczności prowadzenia polityki ograniczenia odpadów powstałych z produkcji opakowań. W artykule zostały również wskazane trendy na rynku innowacji opakowań.(abstrakt oryginalny)
Działania marketingowe COBRO - Instytutu Badawczego Opakowań są uwarunkowane dwiema głównymi kwestiami. Z jednej strony COBRO jako niewielka państwowa jednostka badawczo-rozwojowa nie dysponuje funduszami na prowadzenie marketingu przez wyspecjalizowany dział. Z drugiej zaś ogromna dynamika rynku opakowań, potrzeby zainteresowanych stron - przedsiębiorstw czy instytucji badawczych poszukujących partnera do konsorcjum - nie mogą być do końca zidentyfikowane i przewidziane, a rozwiązania praktyczne rodzą się w toku współpracy. Dlatego właśnie Instytut wypracował własną koncepcję marketingu bazującego na wiedzy, a więc elastycznym wykorzystaniu potencjału pracowników naukowych i badawczych. (abstrakt oryginalny)
Celem podjętych rozważań było zaprezentowanie zarówno tradycyjnych, jak i no­watorskich technik prezentacji ofert biznesowych w zakresie opakowań przedstawionych na Światowej Wystawie Opakowań „Emballage 2008" w Paryżu. Tradycyjnymi sposobami prezentacji rozwoju przemysłu opakowaniowego jest przedsta­wianie oferty swoich produktów bezpośrednio przez producentów oraz towarzyszące wystawom rozmowy biznesowe. Ponadto zwrócono uwagę na promowanie rozwoju branży opakowaniowej w literaturze i prasie fachowej prezentowanej w czasie trwania targów. Podczas wystawy opa­kowań zorganizowana została także konferencja naukowa, na której omawiane były aktualne problemy z zakresu szeroko rozumianej problematyki współczesnych opakowań. Za najistotniejszą formę prezentacji światowych innowacji w zakresie opakowalnictwa należy jednak uznać zorganizowany w czasie „Emballage 2008" konkurs na najbardziej in­nowacyjne rozwiązania w zakresie opakowalnictwa prezentowane w ramach tzw. „Obszaru innowacji". W strefie innowacji przedstawione zostały wyróżnione produkty. Wydzielonych zostało 5 grup tematycznych, a mianowicie: „Opakowania bardziej ekologiczne" „Opakowa­nia bardziej zróżnicowane", „Opakowania wygodniejsze", „Opakowania bardziej opłacalne" oraz „Opakowania bezpieczniejsze". Reasumując podjęte rozważania w zakresie aktualnie stosowanych technik promocji opa­kowań należy podkreślić ich znaczenie dla rozwoju rynku opakowań i podkreślić konieczność ich kontynuacji oraz ciągłego doskonalenia w przyszłości.(abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest identyfikacja i analiza strategii oraz kanałów dystrybucji jednego z najpopularniejszych produktów opakowaniowych, jakim jest folia stretch. Badania przeprowadzone na podstawie źródeł pierwotnych i wtórnych upoważniają autorki do zaprezentowania poglądu, iż efektywny system dystrybucji i odpowiednia strategia dystrybucji opakowań (folii stretch) odgrywają ważną rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw działających na rynku opakowań, tworzeniu wartości dla interesariuszy i uzyskiwaniu zakładanego poziomu jakości i zadowolenia nabywców instytucjonalnych. Badania empiryczne przeprowadzone w wybranym przedsiębiorstwie wykazały, że w kontekście różnych uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych, efektywną strategią dystrybucji folii stretch, z punktu widzenia jej stopnia intensywności, jest strategia dystrybucji selektywnej z wielokanałowym systemem dystrybucji.(abstrakt oryginalny)
Kontynuacja artykułu z numeru 3/2006, kiedy to opisane zostały trendy w projektowaniu opakowań nastawione przede wszystkim na ułatwianie i uprzyjemnianie życia konsumentów. W tej części autorka omawia trendy odwołujące się do innych potrzeb klientów - ekologii, zdrowia i bezpieczeństwa.
W artykule podjęto rozważania na temat trendów na rynku opakowań. Sprecyzowano, które z nich w sposób szczególny wpływają na procesy logistyczne i w jaki sposób. Opracowanie zilustrowano konkretnymi przykładami dotyczącymi nowości na rynku opakowalnictwa. W zakończeniu wskazano na konieczność przeprowadzenie wnikliwych badań dotyczących zarządzania opakowaniami w kontekście poszczególnych zadań logistycznych, a nie tylko w perspektywie wpływu opakowań na środowisko i ich odporności na uszkodzenia.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie sposobów walki z destrukcyjną dla środowiska polityką opakowań. (fragment tekstu)
Poszczególne segmenty produkcji opakowań w UE różni nie tylko surowiec wyjściowy oraz dziedziny zastosowań, ale także różny ich udział w łącznej produkcji, substytucyjność oraz stopień koncentracji wytwórczości. Niezmiernie ważną kwestię stanowi problem zużytych opakowań; w Europie Zachodniej to już około połowa miejskich odpadów.
Opakowanie jest często niezbędne, gdyż to ono umożliwia oferowanie i zakup produktu, jak ma to miejsce w przypadku produktów płynnych lub sypkich. Niekiedy związek produktu i opakowania jest tak ścisły, że nie sposób myśleć o produkcie bez jego opakowania. Przykładem mogą być produkty, których fizyczną postacią jest gaz lub aerozol lub które muszą występować w postaci sprężonej -- nie mogą stać się przedmiotem wymiany rynkowej bez opakowania, które nie tylko je chroni, ale umożliwia w ogóle ich istnienie. Bywają jednak produkty sprzedawane bez opakowania (jak chleb), lecz zazwyczaj w ich przypadku zastosowanie opakowania jest możliwe (chleb pakowany), są też takie, co do których opakowanie, jak się wydaje, nie ma szans na pojawienie się, jest bowiem zbędne (usługi). (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.