Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 130

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sieci logistyczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
W publikacji przedstawiono metodę symulacji rozkazu produkcji, wykorzystując sterowanie węzłów sieci przez systemy ERP, przez co osiągamy znaczące efekty, nie ponosząc dużych nakładów na wdrażanie nowych procedur decyzyjnych w węzłach sieci. Podstawowym warunkiem rozwiązania jest odwzorowanie czynników środowiska w węzłach sieci i przesył wyników do węzłów wyjściowych, sterujących siecią logistyczną. Węzły wyjściowe, na podstawie wyników symulacji rozkazu produkcji, mogą zaplanować przepływy zasileń w sieci logistycznej, minimalizując ich wpływ na środowisko. (fragment tekstu)
Artykuł jest wynikiem badań prowadzonych w ramach projektu badawczego dot. metodyki kształtowania sieci transportowo-logistycznej w wybranych obszarach transportu. Przedmiotem artykułu jest przedstawienie ogólnego podejścia do projektowania sieci logistycznych dla obsługi przedsiębiorstw produkcyjnych. Obiekty magazynowe stanowią ogniwa pośrednie w dostawie materiałów produkcyjnych. Problemem jest wyznaczenie optymalnej liczby obiektów logistycznych oraz przyporządkowanie do przedsiębiorstw produkcyjnych, w taki sposób, aby koszty obsługi przedsiębiorstw były minimalne. Sformułowano odpowiednie zadanie optymalizacyjne projektowania sieci logistycznej przy minimalizacji kosztów. (abstrakt oryginalny)
W związku z dynamiką zmian otoczenia przedsiębiorstw wzrasta znaczenie różnego rodzaju inicjatyw sieciowych. Kooperacja w sieciach pozwala elastyczniej reagować na zróżnicowane zamówienia a jednocześnie umożliwia budowanie przewagi konkurencyjnej dzięki unikatowym umiejętnościom wynikającym z łączenia zasobów różnych organizacji, w celu oferowania unikatowych produktów i usług. W artykule rozważono problem alokacji zasobów produkcyjnych i logistycznych w sieci współpracujących przedsiębiorstw.(abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiono koncepcje modelu platformy cyfrowej dla sieci logistycznej biomasy dla lokalnych społeczności. Przedstawiono również główne problemy organizacji rynku biomasy na poziomie lokalnym i regionalnym. W proponowanym modelu platforma cyfrowa byłaby dostępna przez Internet dla wszystkich ogniw łańcucha logistycznego począwszy od producentów a skończywszy na odbiorcach (przetwórcach) biomasy. Do głównych korzyści płynących z wdrożenia takiego systemu zaliczy należy: rozwój lokalnych rynków biomasy energetycznej i zapewnienie ich właściwego funkcjonowania; pełne wykorzystanie lokalnych zasobów biomasy energetycznej do produkcji "zielonej energii"; inicjowanie właściwego rozwoju branży energetyki biomasowej, jako elementu zrównoważonego rozwoju terenów wiejskich. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Determinanty i atrybuty adaptacyjnych łańcuchów dostaw drukarek przemysłowych
100%
W artykule skoncentrowano się na problemie adaptacyjności łańcuchów dostaw. Przeanalizowano atrybuty łańcucha dostaw drukarek przemysłowych. Oceniono strukturę takiego łańcucha dostaw, wskazano atrybuty centralnego ogniwa, a także determinanty wpływające na kształtowanie relacji sieciowych. Determinanty wyznaczyły klimat kooperacji.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono proces projektowania sieci logistycznej w zakresie wyboru centrum dystrybucji metodą środka ciężkości. Celem artykułu była analiza struktury sieci dystrybucji przedsiębiorstwa specjalizującego się w usługach logistycznych, mająca na celu ocenę przydatności istniejących rozwiązań pod kątem wdrażanego projektu obsługi nowego klienta - przedsiębiorstwa dostarczającego surowce do produkcji elementów dla branży motoryzacyjnej. Na podstawie udostępnionych materiałów dokonano audytu logistycznego badanego przedsiębiorstwa w zakresie realizowanych procesów logistycznych oraz analizy kanałów dystrybucji. W projektowanym rozwiązaniu zostały wzięte pod uwagę prognozowane przepływy towarów i istotne uwarunkowania lokalizacyjne w zakresie wyboru terminala cross-dockowego i organizacji transportu dla surowców importowanych z Czech i dystrybuowanych do trzech odbiorców w Polsce. (abstrakt oryginalny)
Zarządzanie zintegrowaną siecią logistyczną, pojmowaną jako układ przedsiębiorstw, których współpraca dotyczy wszystkich lub większości procesów logistycznych, musi brać pod uwagę wzajemnie ze sobą powiązane elementy, takie jak: struktura sieci, jej komponenty oraz procesy logistyczne w niej zachodzące.Niniejsze opracowanie ma służyć zaprezentowaniu wyników badania sposobów zarządzania procesami logistycznymi w sieciach przedsiębiorstw, w których uczestniczy Kuźnia Jawor SA.Punktem wyjścia do rozważań było przeanalizowanie struktury oraz zdiagnozowanie procesów zachodzących w zintegrowanych sieciach Kuźni Jawor. Referat zawiera odpowiedzi na pytania dotyczące: miejsca wskazanego przedsiębiorstwa w zintegrowanych sieciach logistycznych, stopnia i zakresu integracji między poszczególnymi przedsiębiorstwami; rodzaju procesów logistycznych i sposobu, w jaki zestaw tych procesów uzależniony został od koncepcji konkurowania, a więc celów (wymagań) stawianych sieci jako całości. (fragment tekstu)
Realizacja strategii w sieci logistycznej nie może się odbywać bez uwzględnienia decyzji podejmowanych w sferze zaopatrzenia każdego z przedsiębiorstw biorących udział w przepływach sieciowych. Inaczej mówiąc, nie można skutecznie zarządzać siecią logistyczną bez wcześniejszego uporządkowania przepływów wewnątrz przedsiębiorstwa. Realizowanie koncepcji zarządzania łańcuchem dostaw wymaga integracji i koordynacji działań. Rozpocząć je należy od właściwego zaplanowani czynności w poszczególnych fazach, poczynając od zaopatrzenia. (fragment tekstu)
Optymalizacja sieci logistycznych to dążenie do uzyskania równowagi między wymaganym przez klientów poziomem obsługi a kosztami logistycznymi.Technologia informatyczna umożliwia znalezienie rozwiązania; nie powinna być jednak siłą napędową czy celem samym w sobie. Wszelkie zmiany są bowiem wymuszane przez imperatyw strategiczny, a nie przez selekcję bazy danych lub platformę twardego dysku. Musi istnieć równowaga między strategią, procesami biznesu, technologią i ludźmi. (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest zatem wskazanie głównych, zdaniem autorki, czynników determinujących rozwój organizacji sieciowych, w tym sieciowych organizacji logistycznych, oraz określenie możliwych strategii ich działania w kontekście rozszerzenia Unii Europejskiej. (fragment tekstu)
Wyjaśniono pojęcia: łańcuch dostaw i sieci dostaw oraz omówiono ich związek ze strategią przedsiębiorstwa.
W artykule podjęto rozważania nad koordynacją sieci dystrybucji w kontekście zwiększenia odporności na zakłócenia w przepływach wyrobów gotowych. Wskazano, jakie wyzwania stoją przed przedsiębiorstwami flagowymi koordynującymi przepływy materiałowe w sieci dystrybucji. W sieci dystrybucji wyrobów hutniczych rozważono dwa modele przepływu - z centrum serwisowym oraz z centrum logistycznym. W dwóch studiach przypadku zastosowano taką samą procedurę: badania dzienniczkowe realizowane przez 3 miesiące w celu identyfikacji zakłóceń, analizę przyczynowo-skutkową oraz analizę FMEA.(abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Wykorzystanie metod consensusu w procesie zarządzania łańcuchem dostaw
75%
W opracowaniu przedstawiono koncepcję wykorzystania metod consensus w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Systemy wspomagające to zarządzanie, a w szczególności systemy SCM pozwalają na integrację i koordynację przepływu produktów, informacji i środków pieniężnych pomiędzy poszczególnymi organizacjami, które wchodzą w skład łańcucha dostaw, co oczywiście ma wpływ na zdolność przedsiębiorstw do właściwego dostosowania się do popytu rynkowego. (fragment tekstu)
Dynamiczny rozwój branży gazu płynnego propan butan (LPG) w Polsce w latach 1990-2008 związany jest z funkcjonowaniem mechanizmów Wolnej Konkurencji na tym rynku. Pozwalają one na wzajemną koegzystencję małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Znaczna dywersyfikacja odbiorców, dostawców oraz importerów umożliwia grę popytu oraz podaży na poziomie spełniającym założenia modelu Wolnej Konkurencji. Problemy transportowo-logistyczne występujące po stronie dostawców gazu propan butan na polski rynek paradoksalnie wzmacniają konkurencyjność przedsiębiorstw pozwalając na wykorzystywanie specyficznego know-how w transakcjach handlowych związanych z rynkiem hurtowym oraz detalicznym. Beneficjentem tych perturbacji są głównie odbiorcy detaliczni - końcowi konsumenci, korzystający z inercji dostaw. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono najważniejsze kierunki rozwoju eurologistyki w XXI wieku w szerokim kontekście polityki UE w zakresie logistyki, a zwłaszcza wzmożonej konkurencji z państwami innych regionów świata. Scharakteryzowano takie instrumenty zarządzania strategicznego, jak Manager Process. Podano także przykłady wdrożeń polityki logistycznej UE w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii, a także w Związku Miast Bałtyckich w Polsce. Przedstawiono zasady wprowadzonego w 2008 r. projektu European Logistics Action Plan. Kolejno omówiono warunki budowania europejskich drapieżnych łańcuchów dostaw, a także ważniejsze metody szacowania ryzyka w eurologistyce oraz nową filozofię outsourcingu o nazwie 5PL. Opisano strukturę outsourcingu w Europie, traktowanej jako najbardziej dojrzały rynek usług logistycznych na świecie. (abstrakt oryginalny)
W tradycyjnym łańcuchu dostaw występują przepływy materiałowe i informacyjne od jednego producenta lub dystrybutora do wielu lokalizacji, gdzie następuje sprzedaż. W przypadku logistyki zwrotnej pojawia się konieczność konsolidacji strumieni materiałowych pochodzących od wielu rozproszonych użytkowników. Sieć logistyki zwrotniej nie jest lustrzanym odbiciem sieci dystrybucji - w praktyce występują liczne różnice w organizacji kanałów dystrybucji i kanałów odzysku produktów. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest zaprezentowanie autorskiej koncepcji logistyki jako transdyscyplinarnej dziedziny wiedzy dotyczącej zapewnienia skutecznej i efektywnej realizacji przepływów zasobów materialnych oraz niematerialnych w ramach sieci logistycznych. Koncepcja ta została oparta na podejściu systemowym oraz orientacji procesowej, które stanowiły podstawę do zdefiniowania pojęcia sieci logistycznej i zakwalifikowania logistyki do obszaru nauk stosowanych.(abstrakt oryginalny)
18
Content available remote National Logistics Network Design with Regard to Transport Co-Modality
75%
The article presents a general approach to logistics network design for logistics system of Poland in aspect of co-modality. The main tasks realized by this network and its functions in cargo flow were defined. Special attention was paid to transport co-modality. Starting from the concept of co-modality the main principles for a national logistics network were defined.(original abstract)
19
Content available remote Sieci logistyczne w naukach o zarządzaniu
75%
W artykule wskazano różne podejścia do definiowania sieci, atrybuty wynikające z teorii sieci i teorii grafów, a w konsekwencji zaproponowano definicję sieci logistycznych wraz z propozycją ich klasyfikacji.(abstrakt oryginalny)
Rozwój i wdrażanie idei zarządzania, które wykracza poza przedsiębiorstwo, przynosi nowe możliwości obniżenia kosztów, podwyższenia poziomu wydajności oraz kreowania potencjału przyszłych sukcesów przedsiębiorstwa. Opinia ta opiera się na obserwacji realnie współpracujących przedsiębiorstw wzdłuż tzw. łańcucha dostaw. Systemy zarządzania łańcuchem dostaw wykorzystują technologie sieciowe do łączenia dostawców, dystrybutorów i innych kontrahentów, w celu lepszego spełnienia wymagań klientów. Ponadto dzięki tym systemom do procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych wszystkich partnerów docierają w czasie rzeczywistym informacje o bieżących potrzebach klientów. Obecnie dostawcy, dystrybutorzy, producenci i sprzedawcy współpracują ze sobą bliżej i efektywniej niż dotychczas. Dzisiejsze, sterowane rozwojem technologii, łańcuchy dostaw pozwalają klientom w pełni zapanować nad zakupami, zwiększyć koordynację i łączność między poszczególnymi partnerami-dostawcami oraz pomagają obniżyć koszty w każdej firmie należącej do łańcucha dostaw. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.