Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Simultaneous marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedsiębiorstwo, które chce zapewnić sobie korzystne warunki do istnienia oraz rozwoju w warunkach dynamicznej gospodarki rynkowej oraz postępujących procesów globalizacyjnych, musi podejmować aktywne działania zmierzające do wprowadzania systematycznych zmian innowacyjnych zarówno w produktach, jak i procesach związanych z ich kształtowaniem oraz wytwarzaniem. Wynika to z faktu, że innowacje (połączone zwykle z indywidualizacją podejścia do klientów) są obecnie jednym z podstawowych źródeł budowy przewagi konkurencyjnej w sektorach producentów dóbr trwałego użytku. Dlatego też producenci starają się poszukiwać nowych rozwiązań szczególnie w sferze marketingowego planowania nowych produktów. (fragment tekstu)
W artykule omówiono cele marketingu symultanicznego obejmującego cały proces rozwoju innowacji od stworzenia idei, bądź rozpoznania potrzeby, poprzez dotarcie do klienta z gotowym produktem i oceną osiągniętych korzyści. Zwrócono uwagę na rolę innowacyjności w przedsiębiorstwie oraz źródła pozyskiwania innowacji. Omówiono zachowania innowacyjne, opór wobec innowacji, sterowanie innowacjami oraz zasady pobudzania innowacji.
Omówiono zagadnienie stosowania marketingu symultanicznego w przedsiębiorstwach handlowych. Terminem tym określa się połączenie działań marketingowych z działalnością innowacyjną - od rozpoznania potrzeby, stworzenia idei, aż do dotarcia do klienta z nowym produktem i oceny osiągniętych korzyści.
Koncepcja marketingu symultanicznego, równoległego, powstała w wyniku rynkowej konieczności sprostania wymaganiom klienta. Była napędzana dynamicznym postępem technologicznym, warunkującym konkurencyjność, o czym pisze się w wielu publikacjach z zakresu czynników rozwoju sektorów zaawansowanych technologicznie (tzw. high tech). Wyrazem tej koncepcji jest konwergencja sektorowa - badanych oferentów komputerów, przedsiębiorstw sektora telekomunikacyjnego i mediów. Ponadto, symultaniczność podmiotów sektora komputerowego wynika z istoty oferty: produkt materialny (komputer) z towarzyszącą usługą (oprogramowanie, montaż, instalacja). (...) W sytuacji rozwoju i upowszechniania technologii informacyjnych procesy równoległości i lateralności stają się wymogiem konkurencyjności podmiotów sektora komputerowego. Mają one miejsce w wymiarze międzysektorowym i subsektorowym. Ich wyrazem jest jednoczesność oferowania usług telefonii stałej i komórkowej, mediów oraz sprzętu komputerowego. Ponadto następuje zanikanie subsektorów sektora komputerowego na rzecz ciągów technologiczno - ofertowych, budowanych dla kompleksowej obsługi rynków docelowych, ze szczególną uwagą skierowaną na potrzeby w zakresie usług IT. Zmiany koncepcji funkcjonowania podmiotów sektora i jego oferty oraz wzrost świadomości informatycznej klienta docelowego powodują konieczność rozwoju nowego marketingu relacji opartego na wiedzy i kreującego ją. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.