Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Strategie handlu opcjami
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Strategie stosowane na rynku terminowym polegają na łączeniu instrumentów pochodnych i tworzeniu z nich nowych instrumentów o pożądanych własnościach, tzw. instrumentów syntetycznych. Mają one na celu osiągnięcie określonego profilu ryzyka inwestora, czyli określenie zależności dochodu od ceny instrumentu podstawowego. Z instrumentów pochodnych dostępnych na polskim rynku najwięcej możliwości konstruowania różnych strategii inwestycyjnych dają opcje. Teoretycznie, gdyby na rynku dostępne były opcje europejskie o wszystkich możliwych cenach wykonania, możliwe byłoby stworzenie dowolnej funkcji dochodu końcowego. W artykule przedstawiony zostanie przykład wykorzystania opcji akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie do konstruowania strategii rozpiętościowych. (fragment tekstu)
Ryzyka można uniknąć, a na pewno znacznie ograniczyć. Wystarczy wybrać odpowiednią strategię zarządzania. Przy wyborze należy rozważyć trzy czynniki: preferencje inwestorów w zakresie ryzyka, oczekiwania w odniesieniu do stopy zwrotu oraz skłonność do akceptacji ograniczeń przy określaniu zasobów walutowych. Z artykułu można dowiedzieć się, jak określić optymalną strategię zabezpieczenia walutowego oraz jakie prawa i obowiązki wynikają dla nabywcy opcji (prawa sprzedaży lub zakupu instrumentu bazowego po określonej z góry cenie i w ustalonym terminie).
Artykuł przedstawia przyczyny odchodzenia inwestorów instytucjonalnych od przeprowadzania transakcji giełdowych na korzyść informatycznych platform handlu papierami wartościowymi, w celu ograniczania kosztów pośredników giełdowych i zwiększenia bezpieczeństwa informacyjnego. Przecieki informacji były wykorzystywane przez oportunistycznych inwestorów indywidualnych w celu osiągania zysków kosztem inwestorów instytucjonalnych. Artykuł szerzej analizuje wpływ wykorzystywania jednej ze wspomnianych platform - iceberg order na kondycję nadzoru korporacyjnego inwestorów nad spółkami. Stosowanie iceberg order utrudnia podążanie inwestorów indywidualnych w działaniach za instytucjonalnymi, zmniejsza przejrzystość sytuacji rynkowej i ogranicza dyscyplinujący wpływ "głosowania nogami" drobnych inwestorów na kadrę zarządzającą spółek akcyjnych. (abstrakt oryginalny)
Omówiono pojęcie opcji, motywy zawierania kontraktów opcyjnych i strategie handlu opcjami finansowymi: oparte na wykorzystaniu różnic w wysokości premii, oraz oparte na wykorzystaniu odmiennego mechanizmu korzyści związanych z ruchem cen bieżących.
W artykule przedstawiono metody tworzenia podstawowych instrumentów syntetycznych na podstawie parytetu opcji kupna i opcji sprzedaży. Zasada parytetu powstała na podstawie modelu wyceny opcji kupna Blacka-Scholesa. Na podstawie parytetu opcji kupna i opcji sprzedaży można zbudować syntetyczną akcje, opcję kupna, opcje sprzedaży oraz inwestycje o stopie zwrotu wolnej od ryzyka. W analogiczny sposób można konstruować inne instrumenty syntetyczne. Analiza związków zachodzących miedzy instrumentami bazowymi i derywatami prowadzi do stwierdzenia, że każdy z tych instrumentów może być zastąpiony przez odpowiednią kombinacje pozostałych. Na podstawie parytetu opcji kupna i opcji sprzedaży zostały zbudowane strategie opcyjne typu stelaż, strangle, spread motyla na instrumentach syntetycznych. Do wyceny bilansowej przedstawionych syntetycznych strategii opcyjnych wykorzystano dwie rachunkowe metody wyceny - cenę nabycia i wartość rynkową. (abstrakt oryginalny)
W pracy podjęto próbę porównania i sprawdzenia efektywności zabezpieczania dla kilku najbardziej znanych strategii opcyjnych w modelu oczekiwanej użyteczności. (fragment tekstu)
Rynek pozagiełdowych opcji walutowych jest częścią rynku walutowego. Podobnie jak rynek natychmiastowy, rynek opcji jest globalny i niepodzielny.
Autor pokazał, jak konstruować, a następnie wyceniać proste i bardziej skomplikowane strategie opcyjne. Autor jest zdania, że lektura niniejszego artykułu będzie pomocna w wycenie jakiejkolwiek strategii opcyjnej.
W artykule pokazano jak można zabezpieczyć się przed zmianą kursu akcji, wykorzystując portfele złożone z opcji i akcji lub też z samych opcji.
W artykule przedstawiono na przykładach możliwości, jakie stwarzają strategie opcyjne w zakresie zarządzania ryzykiem kursowym przedsiębiorstwa. Przybliżono mniej znane strategie, które można wykorzystać do ograniczenia ryzyka: straddle, strangle oraz risk reversal.
W artykule przedstawiono kilka sposobów zabezpieczania opcji egzotycznych. Omówione zostały: hedging dynamiczny, statyczna replikacja i back-to-back dealing, w odniesieniu zarówno do opcji jednoczynnikowych jak i wieloczynnikowych.
Transakcja opcyjna jest często traktowana jako bezpieczny zakład o przyszły poziom kursu walutowego. Bezpieczny, ponieważ straty (w przypadku pozycji długich) są ograniczone jedynie do poziomu zapłaconej premii. Powinnością uczestnika rynku opcji jest śledzenie i przewidywanie poziomów zmienności implikacji. W artykule omówiono kiedy należy oczekiwać wzrostu zmienności opcji, jakie są płaszczyzny zmienności i jaka jest strategia gry na zmienności.
Opcje finansowe są wygodnym i elastycznym sposobem zarządzania ryzykiem finansowym (obejmującym ryzyko stopy procentowej i ryzyko walutowe). Omówiono cztery podstawowe zabezpieczające strategie opcyjne: kupno opcji kupna, sprzedaż opcji kupna, kupno opcji sprzedaży, sprzedaż opcji sprzedaży. Przedstawiono opcje procentowe - transakcje cap, floor i collar - ograniczające negatywne skutki wahań rynkowych stóp procentowych. Przybliżono kombinacje kontraktów opcyjnych, takie jak: strategia bull spread, strategia bear spread, strategia straddle, strategia strangle, strategia risk reversal.
W niniejszym artykule podjęto próbę porównania i sprawdzenia efektywności zabezpieczania dla kilku najbardziej znanych strategii opcyjnych w modelu oczekiwanej użyteczności.
Głównym celem artykułu jest przedstawienie i wyjaśnienie zasad konstrukcji najbardziej popularnych strategii opcyjnych. Artykuł składa się z dwóch części. Pierwsza część odgrywa rolę wstępu. Jej zadaniem jest wyjaśnienie czytelnikowi, czym jest opcja finansowa, kto i z jakich pobudek inwestuje na rynkach opcji oraz dlaczego opcja uważana jest za atrakcyjne narzędzie inwestowania. Druga część koncentruje się na możliwościach wykorzystania rynków opcji, czyli na prezentacji podstawowych strategii opcyjnych. Każda strategia opcyjna przedstawiona została na trzy sposoby za pomocą: algebraicznych równań zysków oraz ryzyka, rysunków ukazujących funkcje zysków, prostych przykładów. Wydaje się, że takie ujęcie tematu stanowić będzie ciekawą alternatywę w stosunku do dotychczasowych opracowań i przyczyni się do szybszego zrozumienia istoty i zasad konstrukcji strategii opcyjnych. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.