Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Visualization of the organization
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Struktura organizacji oprócz niezaprzeczalnej wartości poznawczej umożliwia realizację celów przedsiębiorstwa. Nieformalna struktura organizacyjna, nierzadko nazywana również sieciową, pozwala na wgląd w niesformalizowane praktyki organizacyjne i stanowi uzupełnienie struktury formalnej. Istnieje niewielka liczba opracowań, w których analizowany jest wpływ jaki różne wizualizacje tej samej sieci mogą mieć na wnioskowanie o różnych aspektach organizacji. Celem artykułu jest pokazanie, że różne sposoby prezentowania nieformalnej struktury organizacyjnej pozwalają uwypuklić pożądane w danym kontekście cechy i właściwości organizacji, co prowadzi do trafniejszej oceny jej potencjału, np. w obszarze współpracy pomiędzy zespołami.(abstrakt oryginalny)
Każda zmiana w organizacji uznawana jest za duże wyzwanie. Zapewnienie odpowiednich zasobów do jej przeprowadzenia jest rzeczą niezwykle istotną, tak samo jak zidentyfikowanie osób wewnątrz organizacji, które będą mogły skutecznie ją przeprowadzić. Zarządcza analiza sieci organizacyjnych dostarcza pewnych metod i technik, które pozwalają na wizualizację nieformalnych struktur organizacyjnych. W niniejszym opracowaniu przedstawiono niektóre z nich, z położeniem nacisku na identyfikację potencjalnych liderów zaplanowanej do przeprowadzenia zmiany. W zaprezentowanym studium przypadku zbadano jedną dużą firmę, na której przykładzie analizowano pokrycie sieci przez wybraną grupę liderów zmiany. Celem artykułu jest analiza problemu doboru odpowiednich osób do kierowania zmianą. Do konstrukcji algorytmu selekcji potencjalnych liderów zmiany wzięto pod uwagę dwa czynniki: natężenie wartości archetypu liderskiego aktora oraz pozycję aktora w dwóch badanych sieciach nieformalnych. Wyniki potwierdzają spostrzeżenie, że stosunkowo niewielka grupa liderów może dotrzeć bezpośrednio do większości pracowników, co jest jednym z kluczowych czynników, aby zmiana zakończyła się sukcesem. Wizualizacje wykorzystane w badaniu mogą skrócić czas poszukiwań odpowiednich osób do kierowania zmianą, a dodatkowo zniwelować prawdopodobieństwo nietrafionych wyborów.(abstrakt oryginalny)
Growing virtualisation of the value chain appears to be an expression of implementation of ICT solutions in international business represented by TNCs. This creates new opportunities for cooperation within the value chain and its composition. The growing importance in this area can be attributed to companies integrating the value chain, known as plug and play. Their integration into the value creation chain gives a new dimension to TNCs' strategic choices from the fragmentation of activity and its integration on an international scale point of view.(original abstract)
Prowadzone od kilkudziesięciu lat badania nad estetyką organizacji spowodowały, że organizacje nie są już traktowane jako byty estetycznie neutralne, ale jako formy ekspresji, podatne na wielorakie aspekty ludzkiej percepcji, interpretacji i reakcji. Podejście to może mieć szczególne znaczenie we wspomaganiu kreatywności, innowacyjności, konwersji wiedzy, a także krytycznej refleksji nad teorią i praktyką zarządzania. Aby w pełni wykorzystać potencjał tej perspektywy poznawczej, należy zwrócić się w kierunku stosownych praktyk (np. pracy projektantów i twórców) oraz teorii (percepcji, projektowania, czy sztuki), które do tej pory leżały poza sferą zainteresowania głównego nurtu teorii organizacji i zarządzania. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Wizualizacja sieci społecznych w identyfikacji liderów zmian
100%
Każda zmiana w organizacji uznawana jest za duże wyzwanie, dlatego znalezienie właściwych osób, które będą mogły ją skutecznie przeprowadzić, jest rzeczą niezwykle istotną. Artykuł ma na celu analizę wpływu wyboru liderów zmiany na różne jej konteksty. W analizie wykorzystano możliwości jakie dają wizualizacje sieci społecznych. W pracy wykorzystano studium przypadku dużej organizacji działającej w obszarze usług. Liderów zmiany scharakteryzowano, natomiast dostrzegając różne możliwe konteksty zmiany, przedstawiono ich z perspektywy kilku sieci nieformalnych. (abstrakt oryginalny)
Strategia zmiany wizerunku marki określana jako rebranding jest jednym ze sposobów wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa w celu poprawy pozycji rynkowej i uzyskania przewagi konkurencyjnej. Decyzje dotyczące zmiany percepcji marki są spowodowane zmianami zachodzącymi w otoczeniu przedsiębiorstwa, jak i czynnikami wewnętrznymi, do których należą m.in: przyjęcie nowych wartości, wyznaczenie nowych kierunków rozwoju, zmiany organizacyjne i struktury własności, chęć umocnienia pozycji rynkowej i wyróżnienia się na tle konkurentów, a także pogarszające się wyniki przedsiębiorstwa czy negatywne skojarzenia z marką spowodowane działaniami firmy. Strategia rebrandingu może dotyczyć zarówno zmian w zakresie wizualizacji firmy, jak i odnosić się do kompleksowego procesu obejmującego szereg działań związanych z repozycjonowaniem marki. W przypadku repozycjonowania marki wprowadzane zmiany związane są najczęściej z przyjęciem nowych wartości, nowych metod zarządzania czy nowej technologii wytwarzania produktów. Działaniom tym towarzyszy zazwyczaj nowa wizualizacja przedsiębiorstwa oraz szeroko zakrojona kampania informacyjna. Skuteczna realizacja strategii prowadzi do stworzenia wartości dodanej dla konsumentów oraz przyczynia się do poprawy wyników przedsiębiorstwa. W artykule zaprezentowano rebranding jako strategię marketingową, omówiono koszty oraz korzyści związane z przeprowadzeniem tej strategii, a także przedstawiono przykłady realizacji strategii rebrandingu w Polsce.(fragment tekstu)
W niniejszym opracowaniu podjęta zostanie próba przedstawienia reputacji jako jednego z czynników niematerialnych o szczególnym znaczeniu dla kształtowania wartości przedsiębiorstwa. Reputacja zidentyfikowana będzie na tle innych atrybutów przedsiębiorstwa takich jak wizerunek i tożsamość. Celem autorek będzie także ukazanie zależności pomiędzy reputacją a kapitałem intelektualnym. Dopełnienie treści artykułu stanowią wyniki analizy wartości Telekomunikacji Polskiej S.A. i wartości jej kapitału reputacji. (fragment tekstu)
Antropologia wizualna to część szeroko rozumianej antropologii kultury, będąca z jednej strony analizą wizualnych elementów kultury, z drugiej zaś służąca przekazywaniu treści antropologicznych za pomocą wizualnych środków wyrazu. Na podstawowym poziomie zakres analiz antropologii wizualnej w badaniach organizacyjnych obejmuje: artefakty i symbole odzwierciedlające kulturę organizacyjną, fizyczną przestrzeń organizacji oraz jej wpływ na funkcjonowanie jednostek i grup społecznych, wewnętrzny i zewnętrzny wizerunek organizacji, pracownika i menedżera oraz wykorzystywane w organizacji metody wizualizacji relacji, informacji i wiedzy. Na głębszym poziomie antropologia wizualna może poszukiwać kulturowych aspektów struktury i strategii badanych organizacji. Poprzez badanie elementów obrazujących hierarchię, relacje i wzorce estetyczne występujące w danej organizacji można lepiej zrozumieć uwarunkowania społeczne wpływające na jej tożsamość, innowacyjność, a nawet efektywność. Antropologia wizualna organizacji ma na celu uzupełnianie tradycyjnych metod antropologicznych oraz poszerzenie ich zakresu o pozawerbalne przejawy kultury organizacyjnej. Wydaje się to szczególnie ważne w dobie rosnącej roli kultury wizualnej w życiu społecznym. (abstrakt oryginalny)
Skuteczne i sprawne zarządzanie warsztatem produkcyjnym może zapewnić przedsiębiorstwu przewagę konkurencyjną, a eliminacja marnotrawstwa w produkcji staje się priorytetem. W odniesieniu do powyższego podjęto przegląd piśmiennictwa, którego zasadniczym celem była analiza publikacji związanych z metodą Shopfloor Management (SFM). Autorzy wybrali to narzędzie Lean Production (LP) związane z zarządzaniem wizualnym z uwagi na osobiste doświadczenie zawodowe w obszarze wdrożeń SFM w firmach produkcyjnych branży metalowej. Kolejną przesłanką wyboru SFM był zauważony i poparty badaniem literatury metodą analizy słów kluczowych niedobór publikacji w języku polskim dotyczący implementacji SFM w rodzimych przedsiębiorstwach. Przegląd literatury wykazał rosnące zainteresowanie metodą SFM w krajach wysoko rozwiniętych oraz przyrost publikacji związanych z oceną skutków wdrożeń w tych krajach, przy jednoczesnym niedoborze piśmiennictwa dotyczącego polskich firm. Znaleziona luka badawcza odnosi się do niedostatecznie zbadanych obszarów, jak te związane z metodą SFM czy cyfryzacją i automatyzacją wizualizacji danych w warsztacie produkcyjnym. Autorzy podjęli próbę uzupełnienia zaobserwowanej luki wiedzy poprzez analizę wyselekcjonowanych artykułów wraz z zestawieniem wniosków z obserwacji uczestniczącej, doświadczenia zawodowego i własnych badań naukowych. Opracowanie skierowane jest zarówno do studentów nauk o zarządzaniu i jakości, jak i praktyków wdrożeń Lean związanych z organizowaniem systemów produkcyjnych. Podjęte badania pozwoliły dokonać systematyzacji elementarnego modelu strukturalnego metody SFM, który może być podstawą koncepcyjną dla praktyków wdrożeń w Polsce. Zagadnienia zawarte w niniejszym artykule nie tylko w syntetyczny sposób porządkują i uzupełniają wiedzę dotyczącą tej metody, ale leżą również w dziedzinie zainteresowań autorów i kontrybuują w rozwój ich dorobku naukowego. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono koncepcję kontinuum wizualizacji miejsca pracy. Przeprowadzono charakterystykę koncernu Metzler i Metzler Production Systems. Wyciągnięto wnioski i oceniono firmę Metzler Dzierżoniów.
Celem opracowania jest przybliżenie roli kolorów w budowaniu odpowiedniego wizerunku marki. Rozważania prowadzone będą wokół tezy: W dobie marketingu doświadczeń kolory pełnią istotną rolę w oddziaływaniu na zmysły interesariuszy i kreowaniu pożądanego wizerunku marki. Wychodząc od przesłanek podjęcia problemu, przybliżona zostanie definicja, mechanizmy postrzegania i oddziaływanie koloru na człowieka. Następnie zarysowane zostaną podstawy kształtowania pożądanego wizerunku marki oraz możliwości wykorzystania koloru jako narzędzia prowizerunkowego marki. Rozważania teoretyczne wzbogacone zostaną przykładami z rynku.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.