Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 78

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wdrażanie systemu komputerowego
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
W dużych przedsiębiorstwach istotnym czynnikiem zagrożenia mającym bezpośredni wpływ na powodzenie przedsięwzięć informatycznych jest nie tylko technika (sprzęt, oprogramowanie) czy finanse, lecz postawy i zachowania ludzi. Problem ten, nie brany pod uwagę przy wdrożeniach, może nie tylko znacząco wpłynąć na koszty całej inwestycji, ale także spowodować poważne komplikacje w prawidłowym jej przebiegu, a nawet w wyjątkowych sytuacjach doprowadzić do jej niepowodzenia.We wdrażanych systemach informatycznych czynnik ludzki przybiera niejednoznaczną formę i ma na niego wpływ kilka zasadniczych elementów. (fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano temat e-kompetencji polskich pracowników. Omówiono pojęcie e-kompetencji oraz sposoby pomiaru ich poziomu oraz związanych z nimi umiejętności. Przedstawiono wynikające z tematu potrzeby przedsiębiorstw oraz oczekiwania pracodawców.
3
Content available remote Enterprise Resource Planning and Maxim - Max Methodology
75%
Wdrażanie zintegrowanych systemów informatycznych klasy ERP w dalszym ciągu związane jest z dużym ryzykiem porażki. Doświadczenie wiele przedsiębiorstw pokazuje, ze zazwyczaj popełnią się błędy w czasie implementacji i "profilowania" zakupionego pakietu do konkretnych wymagań i oczekiwań przedsiębiorstwa. Opracowane i wielokrotnie sprawdzone w praktyce specjalistyczne metodyki wdrażania pozwalają ograniczyć prawdopodobieństwo złych decyzji w tym zakresie. MAXIM - MAX METHODOLOGY do tej grupy narzędzi należy. (abstrakt oryginalny)
Referat jest próbą przybliżenia zagadnień, które zdaniem autora mają duży wpływ na powodzenie realizacji projektu informatycznego jakim jest wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania w przedsiębiorstwie. W referacie zwrócono uwagę na takie aspekty wdrożeń zintegrowanych systemów zarządzania jak: właściwe zdefiniowanie celów projektu, kryteria wyboru rozwiązania informatycznego, odpowiednia motywacja oraz umiejętność klasyfikowania rzeczy na mniej lub bardziej ważne z punktu widzenia osiągnięcia celów wdrożenia systemu informatycznego. (abstrakt oryginalny)
Decyzja dotycząca wyboru określonego systemu informatycznego klasy ERP nie należy do decyzji łatwych. Kluczowym elementem przedsięwzięcia wdrożeniowego jest rekonstrukcja procesów gospodarczych, prowadzona pod kątem optymalizacji metod organizacji pracy i przepływu zasobów materiałowych. Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego, ukierunkowanego na wprowadzenie zarządzania procesowego w przedsiębiorstwie, stanowi dogodny moment na realizację szeregu zmian organizacyjnych. W praktyce można spotkać się z twierdzeniem, że wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego stanowi kompromis pomiędzy funkcjonalnością produktu gotowego a koniecznością przeprowadzenia zmian restrukturyzacyjnych w firmie. Na podstawie całościowej analizy obszaru (procesów gospodarczych), przeznaczonego do kompleksowej informatyzacji, możliwe jest określenie szczegółowego planu zmian restrukturyzacyjnych, a następnie sformułowanie metodyki i harmonogramu realizacji prac implementacyjnych. W przypadku dużych, złożonych projektów wdrożeniowych, konieczne jest również opracowanie pakietu rozwiązań techniczno-projektowych w zakresie adaptacji oprogramowania standardowego do specyfiki i potrzeb przedsiębiorstwa. Obecnie, technologia budowy współczesnych systemów zintegrowanych pozwala na dostosowanie ich do specyfiki i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać, że koszty wprowadzenia, testowania, dokumentowania, a następnie serwisowania tych zmian mają znaczny wpływ na budżet projektu. Wszelkie zmiany w architekturze oprogramowania standardowego zwiększają również ryzyko całości przedsięwzięcia. (fragment tekstu)
Przedstawiono historię zastosowania maszyn liczących w GUS, od momentu jego powstania do końca lat 80. XX wieku. Periodyzacja przebiega w podziale na typy urządzeń: od maszyn licząco-analitycznych (autor przypomina, że w roku 1939 było ich 200 egzemplarzy, wszystkie podczas wojny uległy całkowitemu zniszczeniu) po komputery, które rozpoczęły prace w GUS w roku 1967.
7
75%
Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwala firmom reorganizować ich działalność. Zdalna obsługa procesu wdrażania oprogramowania oraz jego utrzymania oznacza dla firm informatycznych nowe podejście do uzyskiwania przewagi konkurencyjnej. W praktyce bowiem daje to możliwość obniżenia kosztów, a tym samym cen usług. Ponadto procesy stają się niezależne od położenia geograficznego klienta i kontrahenta, co pozwala na znaczne skrócenie czasu reakcji na zgłaszane problemy i pomaga w zapewnieniu wyższej jakości usług. Aby sprawnie i szybko realizować wirtualne procesy wdrażania i utrzymania, należy korzystać ze wsparcia odpowiednich narzędzi IT. Celami artykułu są ich zaprezentowanie oraz charakterystyka. (abstrakt oryginalny)
Wdrażanie systemów informatycznych jest bardzo złożonym zjawiskiem, na pograniczu socjologii i dyplomacji. Autor analizuje cały proces wyboru i wdrażania systemów.
W niniejszym artykule omówiono pozytywne skutki angażowania pracowników we wdrożenia IT. Praca nad rozwiązaniem IT bazuje nie tylko na kodzie zerojedynkowym. Każde wdrożenie angażuje sferę techniczną, programową, a także ludzką, z którą związanych jest najwięcej niewiadomych.
Dynamiczny rozwój cyberprzestrzeni oraz technik przetwarzania informacji w tym obszarze dają wielkie, nieznane wcześniej możliwości w zakresie zjawiska znanego już od 300 lat - tzw. nauczania na odległość (ang. distance learning), a szczególnie w jego elektronicznej odmianie - w tzw. e-learningu (ang. electronic learning). Nauczanie na odległość występuje, gdy istnieje pewna odległość między nauczycielem a uczniem. Odległość ta może mieć wymiar geograficzny bądź czasowy, kiedy nauczyciel i uczeń wykonują swoje zadania niezależnie, kontaktując się ze sobą w razie wystąpienia określonych potrzeb. Reakcja drugiej strony może być natychmiastowa, mowa jest wówczas o trybie synchronicznym, bądź opóźniona w czasie - tryb asynchroniczny. W niniejszym artykule przedstawiono historyczny rozwój koncepcji nauczania na odległość oraz najważniejsze założenia strategii wdrażania e-learningu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (UEW). Analizowany okres obejmuje lata 2008-2009, kiedy to podjęto decyzję o uruchomieniu tej formy nauczania na UEW, opracowano strategię oraz wdrożono jej najważniejsze założenia. (fragment tekstu)
W artykule omawiono główne czynniki wpływające bezpośrednio lub pośrednio na zakres i tempo implementacji przedsięwzięć informatycznych, zanalizowano podstawowe elementy strukturalne i procedury funkcjonalne praktycznej reinżynierii wdrażania systemów, a także przedstawiono zarys zarządzania realizacją projektów.(abstrakt oryginalny)
Od 30 procent do 75 procent inwestycji w nowy system informatyczny w przedsiębiorstwie nie spełnia oczekiwań dotyczącyhc efektu finansowego, usprawnienia procesów pracy lub wsparcia zmian organizacyjnych. Przedstawiono zagrożenia związane z wprowadzaniem nowego systemu komputerowego w przedsiębiorstwie.
Metodyki wyznaczają sposób prowadzenia prac związanych z wytwarzaniem i wdrażaniem systemów informatycznych. W artykule sklasyfikowano tego rodzaju metodyki na podstawie cyklu życia oprogramowania standardowego. Szczególny nacisk położono na metodyki wdrożeniowe, przedstawiono najistotniejsze ich cechy na przykładzie ewolucji metodyk SAP. (abstrakt oryginalny)
Systemy ERP integrują w sobie wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwach oraz wszystkich użytkowników oprogramowania komputerowego w jednym spójnym skomputeryzowanym środowisku często powodując konieczność zmian organizacyjnych w jednostce, aby dostosować się do możliwości system. Wdrożenie systemu ERP jest zatem skomplikowanym procesem z aspektami technicznymi oraz społeczno-organizacyjnymi. Ponieważ system ERP obejmuje również dane finansowe oraz podejmowanie decyzji zarządczych, służby księgowe odgrywają ważną rolę zarówno w procesie implementacji, jak i po wdrożeniu systemu. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem artykułu jest zaprezentowanie autorskiej ogólnej metodyki wdrażania systemów klasy ECM w organizacji, będącej wynikiem badań literaturowych oraz doświadczeń praktycznych. W pierwszej części artykułu zaprezentowano najważniejsze definicje z opisywanego obszaru. Zasadniczą treść artykułu stanowi część druga, w której zawarty jest syntetyczny opis proponowanej metodyki oraz przykładowy wykaz prac wdrożeniowych.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono jak ustrzec się błędów związanych z wdrożeniem oprogramowania. Część wdrożeń systemów informatycznych kończy się niepowodzeniem. Szczegółowo omówiono najczęściej popełniane błędy, czyli: brak celu wdrożenia, brak zaangażowania pracowników, nieprzygotowanie organizacji, krótkowzroczność w planowaniu, źle zdefiniowane parametry wdrożenia oraz zły wybór zespołu wdrożeniowego.
Metody wdrażania zintegrowanych systemów informatycznych są coraz bardziej ważne. Wielu producentów tych systemów oraz kilka firm konsultingowych posiada odpowiednie narzędzia. Najwięksi dostawcy MRP II posiadają również specjalne programy ułatwiające ten proces. W artykule prezentowana jest analiza porównawcza kilkunastu metod wdrażania wykorzystywanych w naszym kraju.
Zaprezentowano koncepcję narzędzia informatycznego wspomagającego zastosowanie metody KDPC (Koszty Docelowe Programowanie Celowe), zaproponowanej przez autora w ramach badań nad metodą kompleksowo i jednoznacznie wspomagającą decydenta w procesie przygotowywania oferty projektu. (fragm. tekstu)
Zapotrzebowanie na nowoczesne systemy automatyzacji pracy biurowej (Office Information Automation Systems - taka nazwę przyjęło się stosować dla biurowych systemów informacyjnych), istnieje wszędzie - w przemyśle, administracji i w nauce. Pojawia się ono i wzrasta w związku z dużą efektywnością i wydajnością tych systemów w warunkach coraz większej ilości informacji, z jakiej korzystać muszą pracownicy różnych instytucji. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.