Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 153

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Web 2.0
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Web 2.0 jest zagadnieniem integrującym wiele różnorodnych technologii. Aplikacji tych często używa się na co dzień. Celem artykułu jest przedstawienie wykorzystania technologii Web 2.0 w przedsiębiorstwie, a w szczególności oprogramowania Wiki jako podstawy platformy Enterprise 2.0. W ostatniej części artykułu zaprezentowane zostały potencjalne rozwiązania open source oprogramowania Wiki. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Web 2.0 w tworzeniu globalnej platformy społeczeństwa informacyjnego
80%
W odróżnieniu od wczesnych ujęć, kojarzących cyberprzestrzeń z wirtualną rzeczywistością, w dzisiejszym rozumieniu cyberprzestrzeń jest utożsamiana z rzeczywistością cyfrową stworzoną w globalnej sieci WWW. Nadejście ery Web 2.0 mocno ugruntowało tę zależność pojęciową i otworzyło nowe, nieznane wcześniej możliwości w zakresie wykorzystania platform technologicznych. Jedno z podstawowych haseł programowych Web 2.0 brzmi: "Web jako platforma" (Web as a platform). W ślad za tym następuje wyraźne przesunięcie akcentów z aplikacji desktopowych, ograniczonych do indywidualnego komputera osobistego, na aplikacje sieciowe czy szerzej - webowe. W niniejszym artykule przedstawiono te aspekty funkcjonowania drugiej generacji WWW, tzw. Web 2.0, które decydują o tworzeniu globalnej platformy technologicznej na potrzeby komunikacyjne współczesnego społeczeństwa informacyjnego.(fragment tekstu)
W artykule zidentyfikowano technologiczne i społeczne determinanty rozwoju drugiej generacji World Wide Web, tj. Web 2.0. Po pojawieniu się w 2004 r., ta interesująca koncepcja do tego stopnia zyskiwała znaczenie, że dziś mówi się o nowym paradygmacie wykorzystania cyberprzestrzeni. Sześć zasadniczych czynników rynkowych Web 2.0 wskazuje na centralną rolę użytkownika, a osiem dominujących wzorców dotyczy kwestii zarówno technologicznych, jak i społecznych. Wszystkie te czynniki, wzorce i trendy są wzajemnie powiązane, stwarzając niezmierzony potencjał efektywnego wykorzystania cyberprzestrzeni. Ostatnie rozwiązania w obszarze kolejnych generacji WWW, tj. Sieć Semantyczna (Web 3.0) oraz Webowe Systemy Operacyjne (Web 4.0) wskazują na dalszy kierunek rozwoju Globalnej Sieci. (abstrakt oryginalny)
Rozwój internetu Web 2.0 spowodował zmianę paradygmatu komunikacji w sieci. Obecnie content generowany przez użytkowników jest źródłem istotnych danych dla przedsiębiorstw, które mogą w ten sposób opracować ofertę, idealnie dopasowaną do potrzeb. Automatyczna analiza danych i tekstów o charakterze jakościowym, możliwa jest dzięki analizie sentymentu 1. Uzyskane wyniki pozwalają na optymalizację procesów produkcji, logistyki, handlu i promocji. W efekcie opinie klienta wpływają na ostateczny kształt produktów i usług. Celem artykułu jest prezentacja podstawowych możliwości wykorzystania analizy sentymentu w procesach prosumenckich. W pierwszej części artykułu wyjaśniono istotę analizy sentymentu oraz jej kluczowe metody. W dalszej części opracowania zwrócono uwagę na zjawisko prosumpcji w internecie Web 2.0. Trzecia część artykułu wskazuje na źródła danych dla analizy sentymentu w procesach prosumpcji.(abstrakt oryginalny)
5
61%
W opracowaniu dokonano charakterystyki technicznej oraz funkcjonalnej oprogramowania wiki. Uwydatniono cechy istotne z perspektywy jego adaptacji w przedsiębiorstwach sektora MŚP i wskazano potencjalne obszary zastosowań: w budowaniu bazy wiedzy, zarządzaniu wiedzą i pomysłami, we współpracy grupowej. Przedstawiono również korzyści, jakie są możliwe do uzyskania po wdrożeniu oprogramowania wiki w tych obszarach. Na zakończenie wspomniano o uwarunkowaniach realizacyjnych takiego wdrożenia, wskazując przede wszystkim na konieczność zaangażowania liderów oraz stworzenia systemów motywacyjnych sprzyjających dzieleniu się wiedzą.(abstrakt oryginalny)
Termin Enterprise 2.0 został użyty po raz pierwszy prawdopodobnie przez Andrew McAfee z Harvard Business Review w jego artykule pod tytułem: "Enterprise 2.0: the dawn of emergent collaboration". Termin ten odnosi się do zespołu technik wykorzystywanych w ramach Web 2.0, takich jak RSS (really simple syndication), Wiki, tagowanie/chmurki tagów, blogi i udostępnienie zasobów w ramach przedsiębiorstwa. W niniejszym opracowaniu zostanie przedstawiona koncepcja wykorzystania wymienionych powyżej narzędzi w zakresie tworzenia i udostępniania wiedzy w organizacji. (fragment tekstu)
Przekształcenie danych z social media jest w zainteresowaniu wielu naukowców, większość z publikacji skupia się na platformie Twitter. Twitter może być źródłem informacji dla użytkowników portalu (np. o wydarzeniach, produktach). Z drugiej strony platforma to źródło informacji dla przedsiębiorstw i badaczy o opinii i interakcjach użytkowników portalu. W artykule przeprowadzono przegląd literatury w której wykorzystane zostały dane z portalu Twitter w obszarze polityki oraz zarządzania. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie jaką wartość wprowadza uwzględnienie danych z social media do prowadzonych analiz. (abstrakt oryginalny)
The chapter wants to contribute to appreciation of strategic role of communication in newly formed business environment being distributed. The changes of financing being under pressure do not leave anybody in doubt that even in education field there is a need to think economically and to increase effectiveness and quality. The reality pushes on the change of the university's communication model. The motivation of this chapter is the fact that technologies' implementation is multiplicatively faster than their accepting by people. To change invisible social relations is much more difficult than IT implementation. Universities and their management accept inevitability of the principles application, by which openness, peering, sharing and acting globally are meant slowly. This chapter opens a discussion about the threats resulting from ignorance of inevitability of present model and mainly about revolutionary challenges, their understanding and gradual realization. (...) The goal of the chapter is an analysis of Web 2.0 tools and instruments application opportunities in widely understood didactics. The main benefit of the work is the presentation of complete theoretical model for work goal achievement. Second advantage includes presentation of standard Web 2.0 tools from the longterm development of didactics. The paper is included in modern and widely applied discussion on application of Web 2.0 in learning. (fragment of text)
9
Content available remote Social learning - nauczanie nieformalne w organizacji
61%
W dzisiejszych czasach nikt już nie kwestionuje potęgi oddziaływania i możliwości wykorzystania Internetu i dostępnych systemów informatycznych. Nowoczesne przedsiębiorstwa, chcąc pozostać konkurencyjne na rynku i odnosić sukcesy, zmuszone są do stosowania do zarządzania przedsiębiorstwem najnowszych narzędzi, jakie oferuje rynek IT. Coraz częściej również polscy menedżerowie decydują się na wdrażanie zintegrowanych systemów informatycznych w swoich firmach - do zarządzania produkcją, sprzedażą czy szkoleniami i rozwojem intelektualnym pracowników. Za sprawą pozytywnych doświadczeń zachodnich partnerów, licznych korzyści i dynamicznie rozwijającej się branży e-learningowej wprowadzają do swoich przedsiębiorstw coraz nowsze rozwiązania edukacyjne. Jednym z nich jest tak zwany social learning - bardzo często wykorzystywany przez zachodnie korporacje, lecz, jak wynika z najnowszych badań, nadal mało popularny w polskich przedsiębiorstwach.(fragment tekstu)
10
Content available remote Sposoby efektywnego zarządzania danymi w drugiej generacji WWW
61%
W artykule przedstawiono zarys strategii efektywnego zarządzania danymi w cyberprzestrzeni doby Web 2.0. Zidentyfikowano i scharakteryzowano podstawowe zasady efektywnego wykorzystania unikalnych danych oraz przedstawiono istotę tworzenia tak zwanej architektury współuczestnictwa i związane z tym możliwości w zakresie integracji danych. Praktyczne aplikacje zastosowane przez Amazon.com i Flickr.com pozwoliły na zilustrowanie oddziaływania zasady Dane jako następny Intel w środku, a pięć zidentyfikowanych strategii pozwoliło na odniesienie się do problematyki prawa własności danych w cyberprzestrzeni. (fragment tekstu)
11
Content available remote E-learning 2.0 jako narzędzie wspierające kreatywność
61%
W ostatnich latach możemy zaobserwować głębokie zmiany w obszarze szkolnictwa wyższego. W opracowaniu omówiono, jak Krajowe Ramy Kwalifikacji oraz zmiany społeczne spowodowane wykorzystaniem technologii Web 2.0 wpływają na proces zdalnego nauczania. Omówione zostały cechy charakterystyczne rozwiązań Web 2.0, e-learningu 2.0 oraz ich wpływ na zachowanie uczestników nauczania online, w tym na ich kreatywność. (fragment tekstu)
Dzięki wykorzystywaniu narzędzi Web 2.0 liderzy nie muszą już wyjeżdżać do specjalnych ośrodków szkoleniowych czy czekać, aż ktoś spoza firmy powie im, co mają zrobić. Wykorzystywanie nowych technologii zmienia sposób postrzegania i gromadzenia wiedzy. Internet, intranet i media bezprzewodowe oferują nowe sposoby dzielenia się wiedzą i dzięki nim rozwija się nowa generacja bardziej efektywnych liderów. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Ewolucja bankowości internetowej w Polsce w ujęciu czteroetapowym
61%
W artykule dokonano próby przedstawienia ewolucji bankowości internetowej w Polsce, która dokonuje się od połowy lat 90. ubiegłego stulecia do czasów obecnych. Autorka przedstawia najpierw trzyetapowy podział rozwoju i-bankowości, a następnie zwraca uwagę na konieczność wyodrębnienia etapu czwartego. Szczególną rolę w artykule odgrywa krótkie omówienie tzw. technologii WEB 2.0, jako wyznacznika zmian również w bankowości internetowej (etap czwarty). Na koniec opracowania autorka przywołuje przykład, który obrazuje innowacyjną bankowość internetową oraz przedstawia rozbieżności w postrzeganiu WEB 2.0 przez klientów oraz przedstawicieli bankowych.(abstrakt oryginalny)
Od początku powstania w internecie upatrywano szansy na demokratyzację przekazu medialnego, egalitarnego źródła dostępu do wiedzy i kultury. To on miał być medium łatwo dostępnym, wolnym od cenzury, a niektórzy przypisywali mu nawet rys anarchiczny. Koncepcja Sieci 2.0 jest oparta na dążeniu do włączenia użytkowników i podjęcia masowej współpracy przy generowaniu wirtualnych treści. Użytkownicy mogą dodawać materiały i aplikacje nie tylko do swoich osobistych stron, ale także współtworzyć zawartości dużych portali. Kierunek uległ odwróceniu: od korporacyjnych portali podążyliśmy w stronę blogów i stron zrzeszających użytkowników; od treści generowanych odgórnie jako rezultatu zorganizowanych działań komercyjnych do ciągle trwającego interaktywnego procesu masowego wytwarzania i negocjowania treści; i wreszcie od zamkniętego systemu zarządzania zawartości do otwartej struktury tagów i linków. (abstrakt oryginalny)
The article deals with the issue of the influence of the evolution of contemporary mass media on the behaviour of their recipients and creators. Former passive viewers - consumers of content now have an opportunity to become much more closely involved in the media message and become its active co-creators thanks to various forms of interactive interpersonal communication. The aim of the paper is to analyse the opportunities and threats resulting from these processes, with a particular emphasis on the role of humans in creating and filtering the growing collections of content available in digital mass media.(original abstract)
This article elaborates on a model of knowledge sharing in Polish manufacturing enterprises. The author aims to analyse the effectiveness of knowledge sharing in Polish manufacturing enterprises based on the research results gained from the study described in this paper. In particular, the likely consequences and results of knowledge sharing by using Web 2.0 technologies are studied. This is followed by a discussion on the results of the literature and empirical studies. The summary indicates potential directions for further work. (original abstract)
Technologie Web 2.0 oferują podmiotom gospodarczym znaczące ułatwienia we współpracy w ramach aliansów. Przyczyniają się one przede wszystkim do łatwiejszej komunikacji między pracownikami partnerskich firm oraz między nimi a ich otoczeniem. Ułatwiają także prowadzenie działań marketingowych wobec potencjalnych klientów. Jednak wprowadzanie technologii Web 2.0 do małych i średnich przedsiębiorstw jest utrudnione przez istnienie patriarchalnej struktury organizacyjnej tych firm. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa obserwuje się trend do powszechniejszego wykorzystywania w nich takich technologii Web 2.0, jak Wikipedia, blogi oraz internetowe sieci społecznościowe, czyli tych, z których ich pracownicy korzystają jako osoby prywatne. (abstrakt oryginalny)
The starting point of the article is McLuhan's statement that "medium is the message". The way universities promote themselves in media is causing specific associations with recipients. The university idea is changing, the requirement for entrepreneurship, the change in the way of the public universities funding, and the corporate approach to university force them to take action that will enable them to operate in a highly competitive market. The universities promote and build their image using mass media characteristic for business marketing, and at the same time, the media that reach young people - the social media. (original abstract)
This paper shows how it is possible to mash the different components of knowledge management in a context where knowledge is produced informally by a community of practice spread in different locations. These components - from the sociological analysis of the network to the design and development of the support web 2.0 technology - are put together by the agile methodologies' philosophy. The principles of the agile methodologies are presented, along with their application to contexts different from software production, where they have grown originally. The lesson learned from this case-study of agile methodologies, as used by BTicino producer of industrial electrical equipment and domotics, will bring a comprehensive, multi-level organizational strategy of knowledge management within real situation (original abstract)
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.