Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 126

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  World Wide Web (WWW)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
1
Content available remote The Invisible Web in Enhancing Managerial Creativity
100%
Niewidzialna Sieć, czasami nazywana Ukrytą Siecią lub Niewidzialnym Webem, stanowi tę część WWW, która jest niedostępna dla standardowych wyszukiwarek. W rzeczywistości nie ma tam nic "niewidzialnego" - znając adres URL i wpisując go w okienko wyszukiwarki, można bez problemu dostać się na daną stronę. Strony tej części WWW nie są indeksowane przez wyszukiwarki czy katalogi bądź to z przyczyn technicznych, bądź biznesowych (nieopłacalność). Do najlepszych witryn Ukrytej Sieci należy zaliczyć BUBL LINK oraz IncyWincy. (oryginalny abstrakt)
Strony Internetowe można, porównać do programów. Różnica jest taka, że strony występują tylko w wersji on-line. Jeśli przyjmiemy taki model, to powinniśmy je projektować, tworzyć i testować zgodnie z tzw. modelem cyklu życia oprogramowania. Wyróżniamy dwa podstawowe modele: kaskadowy i spiralny. Oba składają się z następujących podstawowych faz: określenia wymagań, projektowania, implementacji (kodowania), testowania, konserwacji. Powyższa fazy są bardzo podobne do używanego przez doświadczonych projektantów siedmioetapowego modelu tworzenia stron WWW. (fragment tekstu)
Strona www jest obecnie jednym z podstawowych narzędzi kreowania marki oraz komunikacji z klientem. Obecność w internecie warunkuje możliwość dotarcia do klientów, którzy coraz częściej traktują internet jako podstawowe źródło informacji o produktach i przedsiębiorstwach. Celem artykułu jest identyfikacja elementów najczęściej wykorzystywanych na stronach www marek produktów oraz usług. Badanie ma charakter jakościowy eksploracyjny. Na podstawie przeprowadzonych zogniskowanych wywiadów grupowych online, autorki zidentyfikowały najważniejsze elementy występujące w sklepach online oraz ich cechy ważne dla nabywców(abstrakt autora)
W artykule zaprezentowano wyniki trzech edycji "Indeksu BI-NGO" realizowanych w latach 2007. 2008 i 2009. Indeks BI-NGO jest to badanie zawartości stron WWW 500 największych przedsiębiorstw w Polsce (według rankingu "Rzeczpospolitej") pod kątem komunikowania działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością. Wartość indeksu pozostaje na podobnym poziomie we wszystkich trzech falach badania, oscylującym między 1368 a 1762 punktów, co stanów i 18-23% teoretycznej wartości maksymalnej indeksu.(abstrakt oryginalny)
Bardzo ważnym aspektem działalności współczesnych witryn internetowych jest ich użyteczność. Dzięki nowoczesnym, ciągle rozwijającym się technologiom możliwe jest tworzenie serwisów przyjaznych każdemu użytkownikowi. Użyteczność witryn internetowych może być rozważana w odniesieniu do ich funkcjonalności, czytelności i dostępności. Jest wiele metod oraz narzędzi, które można wykorzystać do badania użyteczności witryn internetowych. Zastosowanie jednej z nich nie daje pełnego obrazu jakości analizowanej strony. Wykorzystanie wszystkich, ze względu na ich liczbę i różnorodność, nie jest opłacalne; jest wręcz niemożliwe. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie propozycji procedury badania użyteczności witryn internetowych z użyciem metod, które najlepiej pozwalają przeprowadzić ich ocenę. Uzyskane wyniki uzupełniają się, tworząc spójną ocenę użyteczności badanej witryny internetowej, dając zarazem wskazówki do jej poprawy.(abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje najważniejsze wyniki badań dotyczące sposobów komunikowania się przedsiębiorstw turystycznych z klientami. Ponieważ komunikacja ta odbywa się głównie poprzez strony www, wobec czego temu zagadnieniu poświęcono najwięcej miejsca. Referat zawiera klasyfikację witryn internetowych i dzieli je na następujące grupy: profesjonalne, zwykłe, podstawowe i stare. Poza tą klasyfikacją wyróżniono trzy inne rodzaje stron, a są to strony www: z ciekawą grafiką umożliwiające zamówienie katalogów elektronicznych lub papierowych i umożliwiające zamówienie usługi poprzez Internet. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono problemy zarówno metodologiczne jak i techniczne związane z pomiarem działań marketingowych w Internecie. Jako podstawowe narzędzie promocji w Internecie autor wymienia witrynę WWW, do której odwołuje się większość prowadzonych w tym medium kampanii reklamowych.
8
Content available remote Ocena audiencji serwisów internetowych
61%
W niniejszym artykule podjęto próbę zbadania istotności audiencji serwisów internetowych. W szczególności przybliżono problematykę oceny oglądalności serwisów i wyznaczono reguły prawidłowości z udziałem teorii zbiorów przybliżonych. (abstrakt oryginalny)
Gwałtowny ilościowy rozwój zasobów powoduje konieczność zmiany sposobu udostępniania informacji w sieci WWW. Dokumenty muszą być ustrukturyzowane i udostępniane w formatach umożliwiających ich maszynowe przetwarzanie. Takie zadanie czeka urzędy, których strony były przedmiotem badania. Aby stwierdzić czy następują w tym zakresie zmiany na lepsze planowane jest powtórzenie podobnego badania w przyszłości. (fragment tekstu)
10
Content available remote Perception of International Web Pages : a Repertory Grid Approach
61%
Niniejszy referat przedstawia Repertory Grid Technique jako uprzedmiotowienie teorii konstruktów osobistych autorstwa G. Kelly'ego. Głównym celem jest przedstawienie Repertory Grid Technique jako psychosemantycznej metody badawczej wraz całym jej potencjałem i ograniczeniami oraz wskazanie potencjału aplikacyjnego w dziedzinie komunikacji marketingowej. Ponadto prezentuje badanie percepcji stron internetowych jako narzędzie bieżącej i przyszłej promocji on-line realizowanej metodą grupowej administracji Repertory Grid Technique.(abstrakt oryginalny)
W niniejszej pracy autor poddaje analizie zarówno czynniki ekonomiczne, jak i prawne czy społeczne powiązane z tematyką osób niepełnosprawnych w Internecie. Szczególna uwaga poświęcona jest osobom niewidomym, niedowidzącym oraz posiadającym różne rodzaje zaburzeń widzenia. Na przykładzie serwisów społecznościowych (które zostały wybrane ze względu na dużą liczbę użytkowników oraz przekrój przez większość grup społecznych) tworzony jest bilans zysków i strat związany z dostosowaniem (bądź niedostosowaniem) serwisów WWW do potrzeb użytkowników niepełnosprawnych. (abstrakt oryginalny)
B2B Branding and Web 2 are giving new opportunities of using internet not instead of marketing mix but together with marketing mix. These solutions not only improve communication between company and its customers. What is more important they influence the enforce changes in the whole company. (original abstract)
13
Content available remote Wykorzystanie stron internetowych w budowaniu wizerunku firm turystycznych
61%
Cel. Rozpoznanie opinii polskich turystów przebywających w Krakowie na temat stron internetowych firm turystycznych oferujących poszczególne rodzaje usług. Metoda. Do zebrania materiału empirycznego wykorzystano badania ankietowe przeprowadzone wśród polskich turystów przebywających w Krakowie. W części analitycznej wykorzystano metody analizy struktur odpowiedzi na postawione pytania oraz tabel wielodzielczych ukazujących zależności oceny oferty poszczególnych firm turystycznych od wybranych cech respondentów. Wyniki. Głównymi wnioskami uzyskanymi na podstawie badań było potwierdzenie dominującej roli obiektów noclegowych oraz gastronomicznych w uzyskiwaniu opinii turystów oraz duża skłonność turystów do dzielenia się opiniami i wspomnieniami za pomocą mediów społecznościowych. Ograniczenia badań i wnioskowania. Wśród głównych ograniczeń nie pozwalających na generalizowanie wyników na wszystkich turystów w Polsce jest zasięg zgromadzonych danych - mający charakter lokalny. Co więcej prezentowane rezultaty ukazują internetowy wizerunek krakowskich firm turystycznych postrzegany jedynie przez turystę krajowego, co może mieć znaczenie dla obiektywności uzyskanych wyników. Implikacje praktyczne. Wśród implikacji praktycznych należy wskazać wyraźny sygnał dla wybranych usługodawców turystycznych w zakresie konieczności poprawy swojego wizerunku (np. poprzez widoczność i dostępność oferty). Uzyskane wyniki badań potwierdzają jednoznacznie potrzebę stosowania w branży turystycznej nowych technologii, w tym zwłaszcza mediów społecznościowych i technologii mobilnych, które stały się wiodącymi kanałami komunikacji i kreowania wizerunku firm w Internecie. Oryginalność. Badania w zakresie oceny stron internetowych firm turystycznych w tak szczegółowym podziale na poszczególne rodzaje usług nie są spotykane w literaturze przedmiotu. Natomiast problematyka wizerunku firm w Internecie jest zagadnieniem znanym i rozwijanym od połowy lat 90. XX w. Rodzaj pracy: Artykuł naukowy stanowi przykład badań o charakterze empirycznym. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Cheater detection in Real Time Bidding system - panel approach
61%
Celem artykułu jest przedstawienie zastosowania modelowania ekonometrycznego do wykrywania prób oszustwa w systemie Real Time Bidding. Skuteczność proponowanej metody została zweryfikowana przez symulacje komputerowe. Metoda składa się z dwóch różnych modeli - modelu przeznaczonego do klasyfikacji użytkowników oraz modelu przeznaczonego do odróżniania rzeczywistych stron internetowych od tych specjalnie spreparowanych przez oszustów. Prezentowane modele są ze sobą ściśle powiązane i razem wydają się dość szybkim i efektywnym narzędziem do oddzielenia ludzkiego ruchu internetowego od tego generowanego przez boty. (abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera analizę dwóch wybranych koncepcji wykorzystania Internetu w działalności promocyjnej gospodarstw agroturystycznych w województwie podlaskim. Analiza wyników uzyskanych na podstawie obserwacji list wyników zwrotnych generowanych przez wyszukiwarkę (Search Engine Results Pages - SERP) sugeruje, że koncepcja związana z promowaniem gospodarstwa agroturystycznego w ogólnopolskich portalach turystycznych jest bardziej efektywna niż opierająca się jedynie na indywidualnej witrynie internetowej. Wynika to z faktu, że portale te zajmują zdecydowanie wyższe miejsca na listach SERP, przez co prawdopodobieństwo odnalezienia oferty gospodarstwa agroturystycznego jest większe niż w przypadku indywidualnej witryny gospodarstwa agroturystycznego. (abstrakt oryginalny)
W pierwszej części artykułu omówiono sposób funkcjonowania serwisów www. W części drugiej przedstawiono sposoby realizacji badań, źródła danych oraz metody przeprowadzenia analizy danych dotyczących użytkowników Internetu. Opisano również narzędzia pozwalające na realizację badań, a także systemy ad serwerowe, których funkcjonowanie wymaga zastosowania zaawansowanych metod analizy użytkowników sieci WWW.
Aktywność użytkowników korzystających z zasobów portali internetowych zapisywana jest w plikach logów serwera WWW. W celu odkrycia i analizy wzorców zachowań takich użytkowników dane z surowych plików loga należy poddać przetwarzaniu wstępnemu. W niniejszym artykule przeprowadzono badanie złożone z dwóch etapów. W pierwszym z nich znajdowane są wszystkie częste zbiory przy arbitralnie założonym współczynniku wsparcia oraz reguły asocjacyjne, przy arbitralnie założonym współczynniku ufności. W drugim etapie podawane są analizie uzyskane wyniki - częste zbiory i wygenerowane na ich podstawie reguły asocjacyjne. Na podstawie tej analizy usuwane są zakwalifikowane jako szum subiektywnie wybrane zbiory, które pochodzą spoza zakresu danych objętego badaniem lub dominują nad pozostałymi elementami serwisu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, czynności związane z odszumianiem danych można iterować. Na podstawie tak przetworzonego pliku loga serwera WWW ostatecznie znajdowane są często zbiory. Na ich podstawie ekstrahowane są z kolei reguły asocjacyjne. Według tak przyjętego założenia, to one mogą odzwierciedlać istotne ścieżki nawigacji, które odpowiednio zagregowane posłużą do wyodrębnienia wzorców użytkowania portalu. (abstrakt oryginalny)
Artykuł zawiera charakterystykę samorządowych serwisów WWW, stanowiących ważne narzędzie promocji regionu. Przedstawiono główne problemy i bariery tworzenia stron WWW oraz ich stan w latach 1999-2000.
Niniejszy tekst przedstawia wyniki uzyskane w badaniu ankietowym przeprowadzonym w okresie październik 2009 - styczeń 2010 roku w ramach projektu Przedsiębiorczość międzynarodowa w Polsce. W badaniu ankietowym zbadano cechy stron internetowych polskich eksporterów z branż niskich, średnich i wysokich technologii sektora produkcji. W wyniku badania uzyskano wyniki wskazujące na to, że polscy eksporterzy z tych branż stosują raczej defensywną strategię wykorzystywania potencjału technologii internetowych, koncentrując się zasadniczo na dostarczaniu ogólnych informacji na swój temat a w niewielkim stopniu wykorzystując możliwości interakcyjne internetu, oraz wspomagania transakcji czy wspomagania procesów w działalności międzynarodowej. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ukazanie potencjalnej roli, jaką Internet, a w szczególności firmowe strony WWW mogą pełnić w budowaniu wizerunku firmy.
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.