Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 45

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zakupy grupowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
1
Content available remote Mobilne zakupy
100%
Urządzenia mobilne jak smartfony i tablety pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, jednak już zadomowiły się na nim na dobre. Według szacunków firmy Gartner w 2013 roku liczba wykorzystywanych na świecie urządzeń mobilnych powinna przekroczyć 1,2 miliarda. Systematycznie wzrastać będzie takie odsetek osób posiadających więcej niż jedno takie urządzenie - w 2016 roku wynieść ma on aż 25%, czyli dwukrotnie więcej niż obecnie. Równocześnie smartfony i tablety są coraz częściej wykorzystywane do łączenia się z Internetem. Już teraz w niektórych krajach europejskich liczba połączeń z tabletów jest porównywalna z liczbą połączeń z komputerów. Prognozy na rok 2017 pokazują, że liczba połączeń z Internetem pochodzących ze smartfonów ma wzrosnąć w stosunku do roku 2011 20-krotnie, a połączeń z tabletów aż 75-krotnie.(fragment tekstu)
Leasing stanowi korzystne źródło finansowania dóbr inwestycyjnych, szczególnie w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo użytkuje drogi przedmiot o wysokim poziomie zaawansowania technicznego i szybkim zużyciu ekonomicznym. Leasing pozytywnie wpływa na wypłacalność i płynność finansową oraz umożliwia szybkie zmiany wyposażenia technicznego przedsiębiorstwa, tworząc możliwości uzyskania technicznej przewagi konkurencyjnej". Początki leasingu w Polsce sięgają 1989 roku. Pierwsze transakcje leasingowe nie przypominały jednak w swej konstrukcji obecnie funkcjonującej umowy leasingu, a raczej dzierżawę lub sprzedaż na raty. Na przełomie lat 1990/1991 "powoływaniem do życia" firm leasingowych zainteresowane były zarówno banki, jak i prywatne grupy kapitałowe. Szczególnym stymulatorem powstawania prywatnych firm leasingowych było zwolnienie z podatku dochodowego przez okres trzech lat podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego. W latach 1990-1996 kapitał zagraniczny w sektorze leasingowym pochodził w dużej mierze z prywatnych zasobów finansowych Polaków żyjących na Zachodzie. Szacuje się, że w 1996 roku na około 200 działających w Polsce firm leasingowych zaledwie kilka (należących do polskich banków) nie korzystało ze zwolnień z podatku dochodowego. Możliwości zwolnień podatkowych zostały zniesione w 1997 roku. (fragment tekstu)
3
Content available remote Strategie zarządzania zobowiązaniami w grupach zakupowych
80%
Grupy zakupowe to przykład organizacji wielopodmiotowych, których głównym zadaniem jest organizowanie wspólnych zakupów. Z działaniem grup zakupowych głównie kojarzony jest efekt skali, który pozwala uzyskać jednostce reprezentującej daną grupę silną pozycję w negocjacjach z dostawcą lub samym producentem. Korzyści, jakie przedsiębiorstwa uzyskują, to niskie ceny nabywanych towarów lub usług. Funkcjonowanie w ramach grupy zakupowej ma jednak również duży wpływ na strukturę pasywów, szczególnie zobowiązań. Przedsiębiorstwa działające w grupach zakupowych uzyskują bowiem pewne korzyści, które pozwalają im kształtować strategie zarządzania zobowiązaniami. Celem artykułu jest przedstawienie na przykładzie 34 przedsiębiorstw handlowych działających w grupie zakupowej wpływu poszczególnych strategii zarządzania zobowiązaniami na poziom bezpieczeństwa finansowego jednostek. Analiza została przeprowadzona na podstawie danych finansowych z 2016 r(abstrakt oryginalny)
Zmiany pod wpływem rozwoju cywilizacyjnego i ewolucji zjawisk konkurencyjnych dotykają wszystkich obszarów aktywności rynkowej. Uwidaczniają się zarówno w sferze przedsiębiorczości, jak i konsumpcji. W tej drugiej dotyczą ewolucji potrzeb i preferencji oraz zachowań konsumpcyjnych pod wpływem działań marketingowych podejmowanych przez przedsiębiorstwa, m.in. reklamy. Celem artykułu jest analiza zmian postrzegania przekazów reklamowych przez odbiorców i ich oddziaływania na skłonność do zakupu w pierwszej dekadzie XXI wieku. Podstawą opracowania są wyniki badań prowadzonych przez autora w latach 1999-2009 na reprezentatywnych próbach społeczeństwa polskiego oraz dane wtórne pochodzące z monitoringu stosunku Polaków do reklamy realizowanego od początku lat 90. XX wieku przez Instytut Badawczy Pentor (obecnie TNS Polska).(abstrakt oryginalny)
Działania promocyjne współczesnego przedsiębiorstwa łączą elementy tradycyjnych instrumentów promocji (czyli reklamy, promocji dodatkowej, public relations, sprzedaży osobistej) z innymi działaniami, np. badaniami marketingowymi itp., jednak główne przyczyny dynamicznego rozwoju nowych instrumentów promocji dotyczą otoczenia przedsiębiorstwa, przede wszystkim rozwoju mediów oraz nowoczesnych technologii. Efektem tego jest popularność działań promocyjnych w internecie, które łączą nowe medium z tradycyjnymi instrumentami, np. reklamą czy działaniami w zakresie promocji sprzedaŜy, czego efektem jest reklama internetowa, sampling internetowy czy też tzw. zakupy grupowe (group buying). Celem artykułu jest analiza zakupów grupowych - nowej formy komunikacji marketingowej łączącej internet, reklamę i techniki promocji sprzedaży.(abstrakt autora)
6
Content available remote Bariery rozwoju internetowych zakupów grupowych
80%
Internetowe zakupy grupowe są od roku jednym z popularniejszych trendów w sektorze handlu elektronicznego. Serwis Groupon to potęga nie tylko w Polsce, ale na świecie. Tylko w Stanach Zjednoczonych oferuje produkty z ponad 150 różnych branż, w Europie i innych kontynentach można nabyć kupon z ponad 100. Mimo że w każdym kraju powstają kopie firmy, to Grupon nie doczekał się silnego konkurenta. Głównymi determinantami dominacji Grupona są: doświadczenie, znana marka, zazwyczaj weryfikowane oferty oraz szybkość wdrażania na nowych rynkach. Początkowo duża popularność zakupów grupowych była wywołana prawdopodobnie czynnikiem ekonomicznym, do którego dołączył społecznościowy element polecania przez znajomych. Współcześnie dynamika rozwoju nieco zmalała. Istnieje jeszcze wielu polskich internautów, którzy nie skorzystali z ofert grupowych. Na tym etapie pojawia się pytanie, czy dalszy rozwój nie zostanie wstrzymany przez powstające bariery, wśród których kluczową wydaje się zachwiane zaufanie klientów w stosunku do oferowanych im zniżkowych zakupów? Nie bez znaczenia jest tutaj duża i wciąż zwiększająca się liczba serwisów oferujących coraz to nowe i bardziej intratne produkty.(fragment tekstu)
Serwisy zakupów grupowych stanowią obecnie jeden z bardziej dynamicznie rozwijających się z segmentów e-biznesu. Ich model biznesowy polega na połączeniu dwóch grup użytkowników, z jednej strony klientów, którzy są zainteresowani zakupem produktów i usług po okazyjnych cenach, z drugiej - firm, które godzą się na znaczącą obniżkę cen w zamian za zakup określonego wolumenu oferty. Idea oferowania rabatów cenowych w zamian za zwiększenie ilości zakupów nie jest nowa. Przeniesienie idei zakupów grupowych do Internetu pozwoliło jednak na działanie w masowej skali, umożliwiło precyzyjną segmentację klientów, jak również wygodne zarządzanie ofertami promocyjnymi (terminy, rozliczenia itp.)(fragment tekstu)
8
Content available remote E-consumers Attitudes Towards Collective Buying - Research Results
80%
Presented results of research concerning e-consumers' opinions on the subject of group buying let us achieve the cognitive purpose of the paper and verify research research assumption. However, direct studies performed with the method of on-line questionnaire qualify the author to state that selected research technique is appropriate to analyse e-consumers' opinions on the subject of group buying services. This is proved by effectiveness of the technique (reflexivity of 74%) and plentiful research material of both quantitative and qualitative character. Results of studies are valuable in terms of application because they can serve improvement of the quality of provided services, and identified weaknesses of group buying services can be used to improve effectiveness of operation of group buying services. (original abstract)
Celem analizy badawczej jest ukazanie obecnego znaczenia portali zakupowych, takich jak np. serwis Groupon, wśród innych dostępnych na rynku technologii informacyjno- komunikacyjnych (TIK) stosowanych przez konsumenta przy wyborze określonej destynacji turystycznej. Zagadnienie portali zakupowych (nazywanych dawniej serwisami zakupów grupowych) od kilku lat wzbudza pewne kontrowersje w środowisku naukowym, a niewielki zakres badań podejmowanych w tej dziedzinie świadczy o bagatelizowaniu ich znaczenia. Dlatego też w części teoretycznej przeprowadzono kwerendę literatury polskiej i anglojęzycznej poświęconej zagadnieniom portali zakupowych i współczesnych TIK w procesie decyzyjnym konsumenta. Część empiryczną stanowi prezentacja wyników reprezentatywnych badań przeprowadzonych przez Katedrę Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ukazujących istotne znaczenie portali zakupowych wśród innych technologii oraz pozwalających określić profil konsumenta korzystającego z tego typu instrumentów(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Perspektywy rozwoju grup zakupowych w Polsce w sektorze MŚP
61%
Celem artykułu jest analiza działania grup zakupowych i ocena czy mają one szansę na rozwój swojej działalności w sektorze polskich małych i średnich przedsiębiorstw oraz czy sektor ten jest gotowy na współdziałanie w sferze zakupu towarów i usług. W pracy wykorzystano bezpośredni wywiad kwestionariuszowy przeprowadzony przez Autorkę i wywiad typu CATI. Respondenci w badaniu dobrani zostali losowo z bazy danych uzyskanych z GUS o w Łodzi Opracowanie potwierdza pozytywne wyniki działalności grup zakupowych w Polsce. Badania wykazały, iż pomimo swoich sukcesów taka forma współpracy nie jest znana w sektorze MŚP, stąd jeśli grupy zakupowe nie podejmą działań marketingowych, ich rozwój będzie ograniczony. Przedsiębiorcy pomimo ograniczonego zaufania i braku otwartości są jednak skłonni podjąć kooperację z grupą zakupową, ale tylko w obszarach pomocniczych dla prowadzonej działalności. Daje to szansę na współpracę pomiędzy badanymi stronami. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Analiza rozwoju zakupów grupowych w Polsce
61%
Artykuł dotyczy zmian, jakie zaszły w ciągu ostatnich kilku lat w sytuacji serwisów zakupów grupowych w Polsce. Serwisy te pojawiły się w naszym kraju w 2010 roku oferując możliwość tańszego zakupu produktów i usług w przypadku zgłoszenia się odpowiedniej liczby chętnych. Początkowo portale te rozwijały się prężnie i zyskały rzesze zwolenników, jednak stopniowo zaczęły tracić na znaczeniu. W artykule przedstawiono wyniki badań dotyczących zarówno nastawienia kupujących, jak i usługodawców. Omówiono również kierunki działań podjętych przez serwisy, w celu utrzymania się na rynku.(abstrakt oryginalny)
12
61%
W epoce postępującego związku konsumenta z technologią oraz internetem, zakupy prowadzone przy ich wykorzystaniu stają się coraz bardziej powszechną oraz perspektywiczną formą działalności handlowej. Celem artykułu jest podjęcie próby klasyfikacji konsumentów według skłonności do postrzegania, w szczególności w kategoriach korzyści oraz ryzyka, transakcji zawieranych przy wykorzystaniu internetu. Tak wyodrębnione segmenty mogą stać się punktem wyjścia działań dotyczących lepszego dopasowania procesów sprzedaży do oczekiwań oraz rozwiązania problemów różnych grup potencjalnych nabywców. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote E-Consumer in the Virtual Space
61%
Dynamiczny rozwój internetu oraz społeczeństwa informacyjnego spowodował zmianę spojrzenia także na aktywność e-konsumentów w wirtualnej przestrzeni. Celem artykułu jest zaprezentowanie wyników badań ilościowych przeprowadzonych w 2012 roku na temat aktywności zakupowej e-konsumentów w internecie. (abstrakt oryginalny)
Trendy w zachowaniach konsumentów narzucają obecnie nowe zasady funkcjonowania. Konsument przechodząc z fazy kryzysu do fazy postrecesyjnej stał się bardziej oszczędny, a każdy jego zakup jest przemyślany i weryfikowany. Nowe trendy stają się także inspiracją do innowacji. Jedną z takich innowacji obecnie na rynku są portale internetowe zakupów grupowych, które coraz bardziej popularne stały się jedną z dominujących form zakupów e-commerce. Badaniem objęto analizę popularności zakupów grupowych. Przedstawiono w ujęciu ilościowym różne formy zakupów, znajomość serwisów zakupów grupowych oraz preferowane grupy produktowe nabywane z udziałem tych serwisów.(abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Algorytm FP-Growth w wyszukiwaniu wzorców zakupów klientów
61%
Jedną z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych metod wyszukiwania wzorców zakupów klientów są metody wykorzystujące algorytmy reguł asocjacyjnych. Na przestrzeni kilkunastu lat powstało wiele algorytmów wyszukiwania reguł asocjacyjnych w zbiorach danych. Wiele z nich ewoluowało, część z nich okazała się mniej użyteczna ze względu na swą szybkość działania na ogromnych zbiorach danych i zbyt duże wymagania dostępnej pamięci. Jedną z interesujących propozycji jest algorytm FP-Growth opracowany przez J. Hana, H. Pei i Y. Yina. Algorytm ten jest szybki i skalowalny. W publikacji J. Han pokazał, że FP-Growth przewyższa wydajnością inne popularne metody wyszukiwania reguł asocjacyjnych, takie jak algorytm Apriori czy TreeProjection. W pracach wykazano, że algorytm ten ma lepsze wyniki niż Eclat i Relim.(fragment tekstu)
16
Content available remote Zachowania zakupowe Polaków w świetle badań własnych
61%
Celem artykułu jest identyfikacja zachowań zakupowych Polaków, których uznano za kompetentnych wobec idei zrównoważonej konsumpcji. Na tle rozważań teoretycznych odniesiono się do wyników badania omnibusowego (sondażowego) i ilościowego przy wykorzystaniu kwestionariusza wywiadu (badania głównego), które to badania dotyczyły zakupów pod wpływem impulsu i działań promocyjnych oraz emocji (odczuć), jakie towarzyszą konsumentom przy zakupie rzeczy niepotrzebnych. Oba badania przeprowadzono na ogólnopolskiej, 1000-osobowej próbie, w okresie czerwiec-lipiec 2013 roku. W artykule postawiono dwie tezy: Polacy kupują pod wpływem impulsu i działań promocyjnych oraz Polacy mający kompetencje w zakresie zrównoważonej konsumpcji, kupując rzeczy niepotrzebne, częściej odczuwają wyrzuty sumienia aniżeli radość (zadowolenie). Obie tezy zweryfikowano pozytywnie.(abstrakt autora)
17
Content available remote Portale zakupów grupowych i ich rola w pobudzaniu popytu turystycznego
61%
Celem artykułu jest próba oszacowania znaczenia tych narzędzi na rynku e-commerce i ich wpływu na wielkość popytu turystycznego. (fragment tekstu)
18
61%
W artykule zaprezentowano strategie zakupowe młodych konsumentów w kontekście wyboru z dostępnych ofert. Internet oferuje komfort i szybkość porównań głównie cen i parametrów produktów. Dostępność wielu centrów handlowych w wielkich miastach umożliwia zaś bezpośredni kontakt z produktem, wypróbowanie go bądź przymierzenia. Celem artykułu była próba odpowiedzi, którą z opcji wybierają młodzi konsumenci w trakcie dokonywania zakupów. Wykorzystano w tym celu badanie przeprowadzone wśród młodych z aglomeracji śląskiej i dolnośląskiej. Dobór grupy badawczej wynikał z przeświadczenia, że oprócz dynamicznej ekspansji nowych technologii komunikacyjnych skierowanej do młodzieży, młodych konsumentów w miastach przyciąga też atrakcyjność galerii handlowych.(abstrakt autora)
19
Content available remote Role zakupowe a cele alokacji dochodów w rodzinie
61%
Artykuł poświęcono analizie zależności między celami alokacji dochodów w rodzinie a pełnionymi przez poszczególnych jej członków rolami zakupowymi (decydenta, nabywcy, informatora,inicjatora i konsultanta) z wykorzystaniem skali o sumie stałej. W obszarze celów alokacji wyodrębniono cele w obszarze konsumpcji, oszczędzania i inwestowania środków. Analiza zależności dokonana za pomocą regresji Dirichleta wskazuje na dominację preferencji celów związanych z wartościami bezpieczeństwa i zachowania status quo w rodzinie oraz relatywnie wysoki poziom ostrożności w realizacji celów na rynku finansowym.(abstrakt autora)
20
Content available remote The Impact of Global Factors on Development of Group - Buying Model
61%
Group - buying is a relatively new form of online selling, that has been rapidly growing all over the world. In Poland the first Internet group - buying services occurred in 2010 and their popularity has still been growing. The purpose of the paper is to present global factors that stimulate development of group buying model. Customers' behaviour depends on many factors, including global factors connected with global crisis and changes in customer behaviour. These factors make customers search for attractive and cheap offers. Group - buying provides them with such a possibility. The aim of the paper is to show the dynamics of development of that e-commerce model of selling by Internet. The aim is also to show the changes that take place in the structure of group - buying market. In the paper the business model of group - buying and its development in Poland is characterised. Also, the global factors that make the group-buying services attractive for customers are presented. (original abstract)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.