Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zarządzanie promocją sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W zarządzaniu strategicznym metoda portfelowa ma zastosowanie w każdym obszarze organizacji jeżeli istnieje szansa zróżnicowanego działania. W artykule przedstawiono możliwości zastosowania metody portfelowej w zarządzaniu (głównie marketingu).
W artykule omówiono rynek aparatów słuchowych w Polsce i jego segmentację. Przedstawiono działalność promocyjną firm z tej branży na poszczególnych etapach cyklu życia produktu. Opisano również narzędzia promocji sprzedaży stosowane na rynku aparatów słuchowych.
4
Content available remote Preferencje dotyczące promocji sprzedaży stosowanej w lokalach typu fast food
84%
Celem pracy jest analiza różnych form promocji sprzedaży wykorzystywanych w restauracjach typu fast food w Polsce oraz badanie preferencji klientów tych restauracji w zakresie wyboru form promocji sprzedaży oraz ich wpływu na wybory żywieniowe konsumentów w trakcie korzystania z usług gastronomicznych w restauracjach typu fast food. (fragment tekstu)
Wszędzie tam, gdzie przedsiębiorstwa szukają eleganckiego pomysłu na prezent lub nagrodę, w pierwszej kolejności pojawiają się właśnie kupony. Z marketingowego punktu widzenia taka inwestycja jest dla firmy opłacalna zarówno wizerunkowo, jak i finansowo. Wiadomo, że najważniejszy cel to zadowolenie klientów, a o to w przypadku bonów nie trzeba się martwić - zamiast kolejnego żelazka lub tostera otrzymują oni bowiem elegancki substytut gotówki, który mogą wykorzystać w najbardziej optymalny dla siebie sposób. (fragment tekstu)
Zmieniające się uwarunkowania w otoczeniu współczesnych producentów dóbr trwałego użytku zmuszają ich do poszukiwania nowych rozwiązań w sferze marketingowego planowania produktu, umożliwiających z jednej strony szybkie projektowanie wielu innowacyjnych produktów i różnicowanie oferty oraz zaspokajanie potrzeb niewielkich grup nabywców, a nawet indywidualnych klientów, a z drugiej obniżanie kosztów tych działań. Wynikiem tej aktywności producentów jest powstanie nowych koncepcji marketingowych w sferze planowania innowacji produktowych oraz modeli budowy struktury produktu. Do koncepcji tych zalicza się m.in. marketing lateralny (wykorzystywany na poziomie generowania i rozwoju idei nowych produktów) oraz marketing symultaniczny (odnoszący się do całego procesu rozwoju innowacji). Prawdziwej kreatywności w procesie planowania nowych produktów sprzyja zastosowanie marketingu lateralnego, gdyż daje on producentom większe szanse na stworzenie nowej kategorii lub podkategorii produktu. Ponadto często efektem jego stosowania są tzw. produkty multisektorowe (systemowe) oferowane przez zintegrowane sieci przedsiębiorstw (tzw. koalicje marketingowe albo hybrydy marketingowe). W ostatnich latach w związku z rozwojem produktów multisektorowych można zaobserwować wykształcenie się tzw. metarynków, które oferują konsumentom szeroki zestaw produktów i usług związanych z kompleksowym zaspokojeniem określonej potrzeby lub wiązki potrzeb. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono sytuację młodej, innowacyjnej firmy, w której wiodącymi kompetencjami są kompetencje techniczne. Brak kompetencji o charakterze menedżerskim przekłada się na nieumiejętne zarządzanie projektami, a co za tym idzie tworzy sytuację zagrożenia dla funkcjonowania całej firmy. Analiza przypadku poprzedzona jest krótkim opisem sytuacji małych przedsiębiorstw w pierwszych latach funkcjonowania wraz z analizą przyczyn niepowodzeń tego typu podmiotów gospodarczych. (abstrakt oryginalny)
W ostatnich latach wizerunek organizacji wywiera coraz bardziej znaczący wpływ na jej postrzeganie przez wszystkich interesariuszy, co powoduje, że w dużej mierze warunkuje jej sukces. Tym samym zaczyna funkcjonować jak jej podstawowe aktywa, a każda organizacja zainteresowana jest jego ciągłym doskonaleniem, aby był spójny z systemem wartości jej pracowników, dostawców, partnerów, podwykonawców i klientów. Właśnie konieczność dopasowania swojego wizerunku do oczekiwań podmiotów z otoczenia zewnętrznego i wewnętrznego stanowi jedno z najpoważniejszych wyzwań specjalistów z zakresu PR. Jest to wyzwanie tym trudniejsze, że oczekiwania społeczne wobec organizacji, szczególnie biznesowych, do tej pory skoncentrowanych na pomnażaniu własnego kapitału, przede wszystkim ekonomicznego, uległy daleko idącym zmianom w kierunku ich humanizacji, społecznego zaangażowania, myślenia i działania w kategoriach dobra wspólnego. Ten kierunek zmian nasila się z każdym rokiem, m.in. w wyniku ewolucji tożsamości konsumenckiej. (fragment tekstu)
Budowanie marki za pomocą design thinking daje zastrzyk wielkiej energii zarządzającym przedsiębiorstwem. Dzieje się tak niezależnie od branży: od piekarni po ekskluzywne hotele i kliniki dentystyczne. Mianem design thinking określamy dziś sposób podejścia do wyzwań strategicznych wykorzystujący narzędzia i perspektywę aktywności zaczerpniętą z branży kreatywnej. Rolą przewodnika w procesie budowania wyróżnika marki jest pomoc właścicielom w zrozumieniu siebie samych. Są to praktyki zbliżone do sesji coachingowych. (fragment tekstu)
Ponad 80% z nas wybierając miejsce zakupów, kieruje się poziomem cen. Wszyscy konsumenci ponadto uwielbiają promocje, tym samym stają się one głównym narzędziem wykorzystywanym przez firmy do zwiększenia sprzedaży. Jednakże skuteczne obniżanie cen i efektywne zarządzanie promocjami, aby przyniosły sprzedawcy spodziewany zysk nie jest rzeczą prostą. Wymaga bowiem fachowej wiedzy i kompetencji. Skomplikowane techniki owych działań i ich weryfikacja omówione są w niniejszym artykule. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest wskazanie na specyfikę metod oddziaływania na klienta przez sklepy wielkopowierzchniowe tj. supermarkety i hipermarkety oraz przedstawienie wybranych, stosowanych przez nie technik promocji sprzedaży. Do najpopularniejszych instrumentów promocji sprzedaży należą: obniżki cen, reklama wizualna w miejscu sprzedaży, reklama w gazetkach promocyjnych, kupony, konkursy itp.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.