Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 864

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 44 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  e-learning
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 44 next fast forward last
W artykule przedstawiono problem homogeniczności dotyczącej zarówno pisowni, jak i znaczenia pojęć używanych w kursach e-learningowych opracowywanych przez zespoły międzynarodowe. W pierwszej części pokazano, w jaki sposób brak homogeniczności pojęć wpływa na proces tworzenia treści kursów. Następnie przedstawione zostały zasady i narzędzia pozwalające na uzyskanie homogeniczności pisowni i znaczenia pojęć. (fragment tekstu)
Przez nauczanie na odległość rozumiany jest zarówno proces przekazywania wiedzy przez nauczyciela, jak i proces przyswajania jej przez studenta prowadzony na odległość niezależnie od miejsca i czasu. W takim środowisku kształcenia pomocnym rozwiązaniem mogą być agenci programowi. Wskazano rodzaje i role agentów pedagogicznych oraz asystentów, podano przykłady takich rozwiązań oraz omówiono ich znaczenie w osiąganiu celów edukacyjnych.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Problemy wyboru.Porównanie sytemów elaearningowych MOODLE i LAMS
100%
Celem artykułu było porównanie systemów e-learningowych MOODLE i LAMS. W artykule zawarto wyniki badań realizowanych na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz w Centrum E-learningu MELCOE na Uniwersytecie Macquarie w Sydney. W przeprowadzonych badaniach zwrócono szczególną uwagę na aspekty związane z efektywnością i jakością opracowania, realizacją i ewaluacją szkoleń, szybkością funkcjonowania systemów, porównaniem narzędzi w obu aplikacjach oraz subiektywne opinie nauczycieli i studentów. Ponadto scharakteryzowano główne elementy współczesnego modelu nauczan(fragment tekstu)
4
Content available remote E-learning Fusion 2020 - relacja z konferencji
100%
W dniach 22 i 23 września odbyła się piąta już edycja konferencji E-learning Fusion poświęconej uczeniu się w epoce cyfrowej (Digital Learning Conference). Organizatorzy zachowali w nazwie spotkania datę 2020 dla zaznaczenia, że wydarzenie to miało mieć miejsce wiosną tegoż roku, ale z powodu pandemii zostało przesunięte - najpierw na jesień 2020 roku, a ostatecznie odbyło się we wrześniu 2021 roku. Ze względów epidemiologicznych zorganizowano je w całości online. Warto jeszcze dodać, że w piątej edycji wydarzenia oprócz części obejmującej wystąpienia prelegentów, przewidziano także część dla wystawców (EXPO). W czasie przerw - podobnie jak w tradycyjnej przestrzeni konferencyjnej - uczestnicy mogli "przejść" do wirtualnej przestrzeni wystawowej, gdzie przedstawiciele licznych firm, głównie technologicznych, prezentowali swoje produkty i rozwiązania. W praktyce oznaczało to zmianę pokoju na wykorzystanej do przeprowadzenia spotkania platformie Gridaly(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono zmianę paradygmatu kształcenia na poziomiе uniwersyteckim i rozwój edukacji elektronicznej. Szczególnie cenna jest koncepcja systemu wspomagającego działalność dydaktyczną, naukowo-badawczą i administracyjną Uniwersytetu Ekonomicznego w Samarze. (oryginalny abstrakt)
W interesie każdego przedsiębiorstwa, w tym banku, jest to, aby jego działalność była uznana przez podmioty z bliższego i dalszego otoczenia za zgodną z zasadami etycznymi. Jednak aby to osiągnąć, konieczne jest, by wszyscy członkowie organizacji postępowali moralnie. Służy temu wdrażanie programu etycznego. Jego poprawne przygotowanie nie gwarantuje jeszcze sukcesu w jego wdrażaniu. Istotne jest komunikowanie szerszej społeczności tego, co jest w nim zawarte. Aby zwiększyć skuteczność działań podejmowanych w tym zakresie, warto skorzystać z możliwości, które stwarza Internet i edukacja zdalna. Celem artykułu jest odpowiedź na pytanie: w jaki sposób można wykorzystać standardowe narzędzia systemów e-learningowych do upowszechniania programów etycznych wśród pracowników bankowych?(abstrakt autora)
Nauczanie zdalne jest realizowane w wielu krajach, u nas też nie da się tego uniknąć. Aby jednak zaproponować taką formę kształcenia, trzeba się odpowiednio przygotować. E-learning staje się coraz bardziej atrakcyjną formą nauczania polegającą na wykorzystaniu multimedialnych możliwości komputera. Nowe sposoby zdobywania coraz głębszej wiedzy z różnych dziedzin służącego dalszemu rozwojowi kariery zawodowej, powoli zajmują miejsce tradycyjnych metod nauczania. Jedną z zalet tego nauczania jest równie efektywny pobyt w domu, klasie szkolnej czy sali konferencyjnej. Różne rodzaje symulacji na komputerach o coraz to większych parametrach dają nieograniczone możliwości poznawania otaczającego nas świata. Wiąże się to m.in. z opracowaniem materiałów dydaktycznych, środkami na realizację tego rodzaju prac i środkami przeznaczonymi na sprzęt informatyczny. Materiały udostępniane na tego typu kursach muszą być nie tylko zorganizowane w sposób prosty i czytelny, powinny też angażować studenta w prezentowane przez siebie treści poprzez wprowadzanie różnego rodzaju aktywności w postaci np. ćwiczeń czy quizów. (fragment tekstu)
8
Content available remote E-learning Platform as a System of Knowledge Management in Higher Education
100%
Nauczanie na odległość stało się w praktyce działania uczelni wyższych integralnym elementem procesu kształcenia. Współczesne zaawansowane platformy e-learningowe powinny nie tylko dostarczać treści kształcenia, ale stanowić główny składnik systemu zarządzania wiedzą w organizacjach. W artykule przedstawiono wymagania stawiane systemowi e-learningowemu opartemu na porządku obiektów wiedzy oraz zaproponowano działania wdrożeniowe służące przekształceniu istniejącej platformy wykorzystywanej w WSIiZ w Rzeszowie do postaci rozbudowanego systemu zarządzania wiedzą w różnych obszarach działalności uczelni. (oryginalny abstrakt)
Language competencies are increasingly important in our globalised world. Global usage of a language enhances global understanding. A shared language should be a bridge between cultures, a bridge that connects speakers and allows people to share cultural values, diverse views and knowledge. Especially in multicultural education language plays very important role, because in this school or university process all students are prepared for their roles and responsibilities in an interdependent world. It places students at the centre of all school and university practices that promote multi-perspectives and an appreciation of cultural and linguistic diversity within society. Then the school or university community contributes to cultural and linguistic diversity. Schools and universities assist all students to develop the understanding, knowledge and skills to contribute to, and benefit from the diversity that characterizes our globalised world. Language especially plays a crucial role in the establishment and preservation of national and group identity. E-learning programs used at schools as well as universities has globalized students more than any other media. (original abstract)
Celem artykułu było ukazanie zastosowania agentów konwersacyjnych w procesie nauczania. Wirtualni nauczyciele powinni wspomagać zdalne nauczanie, ale nie mogą być substytutem realnego nauczania. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Bariery i czynniki rozwoju elektronicznych form kształcenia
100%
Celem opracowania jest pogłębienie wiedzy o e-learningu, ukazanie pozytywnych i negatywnych cech tej formy kształcenia oraz opinii studentów w tym zakresie, opracowanych na podstawie badań przeprowadzonych w latach 2010-2011 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. (fragment tekstu)
Artykuł jest poświęcony zagadnieniom wykorzystania natywnych funkcjonalności popularnych systemów e-learningowych oraz zewnętrznych narzędzi opartych o rozwiązania i aplikacje Web 2.0 celem utworzenia wartościowych treści i obiektów dydaktycznych dostępnych poprzez media internetowe. Na potrzeby artykułu przebadano 4 duże systemy e-learningowe obsługujące ponad 2500 użytkowników pod kątem wykorzystania rozszerzonych materiałów edukacyjnych przez osoby uczące się. (abstrakt oryginalny)
Zakres zastosowań technik zdalnego uczenia w zarządzaniu kontaktami z klientami jest znaczący i w związku z rozwojem inicjatyw CRM oraz rozpowszechnianiem się metod nauczania na odległość będzie się poszerzał. Widać jednocześnie, że zarządzanie kontaktami z klientami i stosowanie zdalnego uczenia mają wiele aspektów i przedstawiony w artykule obszar wspólny stanowi tylko mały wycinek każdego z tych zagadnień. Żadne z nich nie determinuje rozwoju drugiego, pokazane zależności mają raczej charakter pośredni. Przeprowadzona dyskusja pokazuje również, że realizując strategię CRM lub wprowadzając zdalne uczenie trzeba patrzeć na problem szeroko, mając perspektywę wszystkich procesów zachodzących w organizacji. (fragment tekstu)
Edukacja zdalna istnieje w wielu formach, na przykład: przekaz telewizyjny, wideokonferencje, audio, video. Chociaż wszystkie oferują nauczanie na odległość, nie są pozbawione pewnych ograniczeń czasowych i przestrzennych. Ta sama wiedza w różnych punktach czasowych ma różną jakość. W przypadku aspektów przestrzennych problem jakości wiedzy staje się jeszcze bardziej widoczny, Metody uczenia na odległość z wykorzystaniem komputera są bardziej elastyczne w aspekcie czasu i przestrzeni, jednak daje się zaobserwować brak współpracy między instruktorem i uczącym się. Zdalne nauczanie wydaje się coraz atrakcyjniejszą metodą edukacji w wielu dziedzinach. LearningSpace oferuje środowisko sprzyjające opracowaniu i przeprowadzaniu kursów. Wyspecjalizowane bazy danych Lotusa dają studentom możliwość udziału w różnych ćwiczeniach, takich jak: rozwiązywanie problemu, dyskusja na dany temat oraz ćwiczenia uwzględniające korzyści nauki w grupach. Moduł Schedule i Media Center, służą do zbierania wiedzy przeznaczonej do przyswojenia przez studenta. Z czasem wiedza ta się dezaktualizuje, pojawiają się nowe fakty, burzliwy rozwój cywilizacyjny również przyczynia się do zmiany wiedzy. Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie możliwości LearningSpace w zakresie zarządzania wiedzą w procesie edukacji na odległość. (fragment tekstu)
15
Content available remote Komputerowe wspomaganie edukacji personalizowanym e-learningiem
100%
W artykule przedstawiono opis systemu komputerowego Studio-7 przeznaczone- go do wspomagania procesu nauczania studentów z wykorzystaniem Internetu. System opracowany w Instytucie Badań Systemowych (IBS) PAN został przetestowany w nauczaniu wybranych przedmiotów na Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym (UTP) w Bydgoszczy, w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WSISiZ) w Warszawie. Opisano strukturę i funkcje systemu, zastosowane technologie informatyczne i algorytmy komunikacji ze studentami. System jest ciągle rozwijany w oparciu o zdobywane doświadczenie eksploatacyjne.(abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano charakterystykę darmowego systemu elearning'owego LAMS (Learning Activity Management System) i jego wykorzystanie w projekcie blended learningowym na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Omówiono założenia projektu do komplementarnego nauczania przedmiotu testowego oraz zaprezentowano wyniki badań ankietowych przeprowadzonych po zakończeniu procesu dydaktycznego.(abstrakt autora)
E-learning zmienia proces szkolenia pracowników w organizacji, wpływa na budowę kapitału intelektualnego w przedsiębiorstwie, może też budzić - jak każda zmiana - opór. Postępujący rozwój technologii informacyjnej jak i implementacja nowoczesnych rozwiązań informatycznych w szkoleniach podnosi ich efektywność, atrakcyjność i w rezultacie może przynieść przedsiębiorstwu poprawienie efektywności, postrzeganie jej jako podmiot innowacyjny podnoszący zawodowe kwalifikacje pracowników.(fragment tekstu)
18
Content available remote Analiza oczekiwań studentów wobec e-edukacji
100%
Cel teoretyczny artykułu, czyli zaprezentowanie istoty e-edukacji, starano się osiągnąć dokonując analizy i syntezy literatury polsko- i angielskojęzycznej. W części praktycznej ustalono następujące kwestie: jak często studenci korzystają z Internetu w celach związanych z nauką, w jakich miejscach najczęściej korzystają z Internetu, czy dostrzegają zalety e-edukacji, czy zamierzają w przyszłości korzystać z e-edukacji, w jakich formach i przedmiotach e-edukacja byłaby dobrym sposobem wspomagania zajęć, czy studenci chcieliby, aby wykładowcy byli dostępni na ekonsultacjach, czy e-edukacja mogłaby być stosowana w pracy grupowej. W celu otrzymania odpowiedzi na postawione pytania badawcze zastosowano analizę badań wtórnych. Przytoczono wyniki badań ankietowych zrealizowanych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Do zdiagnozowania potrzeb studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wykorzystano metodę studium przypadku. (fragment tekstu)
W ramach tej pracy zaprojektowano główne moduły sterujące, administracyjne i dydaktyczne portalu edukacyjnego dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Docelowo portal będzie narzędziem do prowadzenia wirtualnych kursów z przedmiotów wykładanych w czasie studiów na kierunku "Sieciowe systemy informatyczne".Opisane w pracy podstawy teoretyczne budowy portalu edukacyjnego oraz technologie wykorzystane do przygotowania modułów kursu pozwalają lepiej zrozumieć zasadę jego działania. Zdalne kształcenie oferowane za pośrednictwem portalu będzie stosowane jako uzupełnienie edukacji prowadzonej metodą tradycyjną i z założenia powinno umożliwić jedynie pogłębianie wiedzy z danego przedmiotu oraz lepsze zrozumienie przekazywanych treści poprzez udostępnienie dodatkowych ćwiczeń, przykładów i testów sprawdzających. Przewiduje się, że dostęp do materiałów dydaktycznych portalu, szczególnie tych, które mają formę przykładów, rozwiązanych zadań, pytań quizowych z objaśnieniami rozwiązań itp., będzie szczególnie cenną pomocą przed sesją, tzn. w okresie, gdy większość studentów zaczyna się uczyć do zaliczeń i egzaminów. Możliwość skorzystania z materiałów dydaktycznych opracowanych przez doświadczonych pedagogów w takiej formie, aby możliwe było jej szybkie przyswojenie i zapamiętanie, będzie pozytywnie wpływać na wyniki uzyskiwane przez studentów. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest zastosowanie w projektowaniu e-learningu wybranego sposobu modelowania procesów biznesowych. Użycie notacji BPMN umożliwia zespołowi e-learningowemu dekompozycję etapów metodologii ADDIE i przedstawienie ich jako procesu. W pierwszej części artykułu przedstawiono podstawowe zagadnienia opisujące edukacyjno- organizacyjny kontekst tego procesu. Druga część wyjaśnia metodologię ADDIE. Następnie zaproponowano przykładowe diagramy BPMN porządkujące proces tworzenia kursu online. Artykuł jest wstępną częścią badań, których celem jest optymalizacja procesów tworzenia e-learningu w biznesie. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 44 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.