Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 66

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Bank image
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Zwrócono uwagę na tworzenie modeli placówek Eurobanku i Dominet Banku. Na pozytywny wizerunek tych banków, obok systemu (software), infrastruktury IT (hardware), wyposażenia technicznego (monitoring, telekomunikacja, infrastruktura), wpływ mają : umeblowanie i wystrój (model mebli, kolory, elementy dekoracyjne) oraz merchandising, czyli arena prezentacji produktów i usług.
PKO Bank Polski jest największym i jednym z najstarszych banków w Polsce. Przez wiele lat miał wizerunek stabilnej, ale nieco staroświeckiej instytucji. Najpierw w nowej odsłonie pokazał się w kampanii reklamowej z Szymonem Majewskim, by niewiele później zgarnąć wór nagród jako najlepszy pracodawca w sektorze. Jak do tego doszło? (abstrakt oryginalny)
Od wielu lat listę 1000 największych banków na świecie, według różnych kryteriów, sporządza brytyjski magazyn finansowy „The Banker”. Warto jest przyjrzeć się 25 bankom z czołówki i przeanalizować zmiany, jakie na listach nastąpiły w stosunku do poprzedniego roku. Rok 2006 był czwartym z kolei bardzo pomyślnym rokiem dla 1000 największych banków na świecie. Zapewne rok 2007 z powodu kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA, który następnie poprzez mechanizm sekurytyzacji należności z tytułu kredytów subprime boleśnie dotknął wiele dużych banków w Europie i Azji, nie będzie już tak pomyślny jak poprzednie lata. (abstrakt oryginalny)
Jakie są opinie i postawy Polaków wobec banków? Z czym ludzie kojarzą banki? Na ile je znają oraz jaką mają wiedzę na temat oferowanych przez nie usług i produktów? jak postrzegają ich rolę i znaczenie w gospodarce? Na podstawie wyników licznych badań empirycznych dokonano wielostronnej analizy percepcji banków. Szczegóły badań zaprezentowano w artykule.
Banki postrzegane są nie tylko jako instytucje zaufania publicznego, ale nawet jako dobro publiczne. Twierdzi się bowiem, że system bankowy jest dobrem społecznym, a zatem całe społeczeństwo powinno ponosić koszty z nim związane. Czy jednak tak jest? W artykule przedstawione zostały podstawowe czynniki otoczenia banku, wpływające na poziom zaufania publicznego do systemu bankowego. Zaprezentowano także czynniki wpływające na utratę zaufania klientów i inwestorów do banku.
Realizacja koncepcji zrównoważonego rozwoju dla banków z jednej strony jest wymogiem czasu, z drugiej zaśświadczy o ich odpowiedzialności. Okazało się, że podpisane deklaracje, dobra wola czy szczere checi banków nie sa wystarczające, by konsekwentnie i skutecznie działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Konieczna jest zmiana sposobu myślenia zarządzających bankmi ( pieniądze mają słuzyć ludziom a nie odwrotnie), jak również przyjęcie współodpowiedzialności za dalszy rozwój cywilizacyjny. tworzone nowe regulacje działalności banków powinny odwoływać się lub wprowadzać zasady zrównoważonego rozwoju dla działalności bankowej. (fragment tekstu)
Jednym z dominujących nurtów w polskiej bankowości detalicznej jest obecnie uniwersalizacja oferty i nastawienie na spełnienie potrzeb szerokiej rzeszy klientów. Sytuacja ta dotyczy dużych banków, które rozbudowują ofertę oraz kanały dystrybucji, ale również dotychczasowych specjalistów wchodzących w obszar bankowości uniwersalnej. Skuteczna budowa długotrwałych i zyskownych relacji z klientem zależy bowiem od dostarczenia mu proponowanej wartości zgodnie ze złożoną obietnicą rynkową.
Celem artykułu jest zidentyfikowanie i uporządkowanie hierarchiczne determinant lojalności klientów wobec banku oraz określenie miejsca zajmowanego wśród nich przez zewnętrzny wizerunek banku jako pracodawcy. Do realizacji celu wykorzystano badania ankietowe. Uzyskane w ten sposób dane empiryczne poddano analizie statystycznej. Wyniki badań wskazują, że kluczowe znaczenie w kształtowaniu i utrwalaniu lojalności klientów banku ma czynnik relacyjno-wizerunkowy, składający się z zewnętrznego wizerunku banku jako pracodawcy, ogólnego wizerunku banku oraz jego wizerunku jako oferenta, a także charakteru relacji klientów z pracownikami banku. Zgodnie z wynikami badań największe znaczenie wśród wymienionych elementów miał zewnętrzny wizerunek banku jako pracodawcy. Dlatego też, w kontekście utrzymywania i zwiększania grupy lojalnych klientów, szczególnie ważne mogą okazać się działania banku ukierunkowane na kreowanie jego pozytywnego zewnętrznego wizerunku jako pracodawcy oraz świadome kształtowanie jego relacji z otoczeniem. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Banki kładą coraz większy nacisk na nową organizację i wizualizację swoich oddziałów. Urządzane są coraz bardziej „pod klienta”, który zamiast ulotek wabiony jest obrazami z ekranów LCD. Czy to gadżet, moda, czy potężne narzędzie wpływu na klienta? Coraz bardziej popularne w bankach są systemy „digital merchandising”, czyli ekspozycje wideo na ekranach LCD czy plazmowych, lub ekranach holograficznych na oknach. Umożliwiają one zaprezentowanie klientowi w jednym miejscu jednocześnie wielu ofert. Centralne zarządzanie umożliwia dostosowanie przekazów do różnych grup klientów odwiedzających oddział w ciągu dnia. Systemy takie, tzw. POS TV (z ang. point of sales TV), to urządzenia emitujące ruchome obrazy, jak filmy reklamowe czy animacje, umieszczone w miejscu sprzedaży towaru, w witrynie lub przy kasie sklepu, na półkach z towarem – lub przy okienku w banku. Urządzenia te mogą być połączone w sieć i wspólnie zarządzane za pomocą systemu centralnego. (abstrakt oryginalny)
W jednym z apartamentowców w Warszawie jest 10 oddziałów banków, SKOK im. Stefczyka i ani jednego sklepu spożywczego czy salonu fryzjerskiego. Bankowcy wychodząc z bardzo słusznego założenia, że klient nie będzie jeździł do banku ponieważ chce go mieć obok domu czy pracy, biją się o najlepsze lokalizacje, głównie w centrach dużych miast. Dochodzi do tego, że miesięczny czynsz za wynajem lokalu przy prestiżowej ulicy w sercu miasta może wynieść nawet 300 tys. zł! Czy taka placówka może być dochodowa? Być może, ale pytanie powinno brzmieć w tym wypadku inaczej: dlaczego bank zdecydował się na uruchomienie aż tak kosztochłonnej placówki? Odpowiedź jest banalnie prosta. Taki oddział ma być reprezentacyjny, a dopiero później może być dochodowy. (abstrakt oryginalny)
Na dobra reputację bank pracuje latami, a może stracić ją w ciągu paru chwil. Ryzyko reputacyjne jest bardzo groźne, dlatego tak istotne jest właściwe nim zarządzanie. W artykule przedstawiono korzyści dla banków płynące z dobrej reputacji oraz niebezpieczeństwa związane z jej utratą.
12
75%
Eksperci zanotowali w ostatnim czasie spadek zaufania m.in. do banków, jak i ubezpieczycieli z powodu kolejnej fazy spowolnienia gospodarczego. Współcześnie pozyskanie oraz utrzymanie klienta wymaga zastosowania zróżnicowanych narzędzi. Szczególnie istotne jest budowanie pozytywnego wizerunku, a także dobrej reputacji w świadomości konsumentów firmy. Nie ma wątpliwości, że takie działania przynoszą przedsiębiorstwu korzyści, pozwalając uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku i jednocześnie obniżyć poziom ryzyka bankowego. Nadrzędnym celem opracowania jest zaprezentowanie elementów, które składają się na budowanie pozytywnego wizerunku oraz dobrej reputacji banków. Dodatkowo zostanie postawione pytanie o ekonomiczną opłacalność i wpływ na zmniejszenie ryzyka w bankowości społecznej odpowiedzialności biznesu. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote CSR jako element zarządzania wizerunkiem banku
75%
Współcześnie CSR - Społeczna odpowiedzialność biznesu (corporate social responsibility) - jest postrzegany jako rodzaj działalności strategicznej przedsiębiorstwa. Społeczna odpowiedzialność biznesu od dwóch dekad jest nieodzownym elementem marketingu bankowego. Liczące się banki wykorzystują narzędzia CSR do aktywnego wspierania swojego wizerunku jako firmy społecznie odpowiedzialnej. Celem artykułu jest przedstawienie społecznej odpowiedzialności biznesu jako elementu zarządzania oraz kreowania wizerunku banku. Przedstawiono narzędzia CSR możliwe do stosowania przez banki oraz wyniki badań własnych dotyczących oceny narzędzi CSR stosowanych przez banki w opinii konsumentów. Polityka społecznie odpowiedzialna była wśród badanych postrzegana pozytywnie, jednak nie miało to większego wpływu na ocenę instytucji finansowej. (abstrakt oryginalny)
Celem głównym opracowania było zagadnienie wizerunku banku w aspekcie postrzegania tych instytucji przez klientów. Zasadnicza uwaga została zwrócona na teoretyczne aspekty tego zagadnienia z weryfikacją hipotezy, iż pozytywny wizerunek banku według klientów wynika z jakości usług bankowych i profesjonalizmu pracowników, wyłączając elementy wizualne, tworzące m.in. obraz banku. Uzasadniono, iż wizerunek banku jest tożsamy z obrazem tej instytucji w świadomości klientów, mających z nim styczność w sposób pośredni lub bezpośredni. Jest to również najbardziej pożądany czynnik przewagi konkurencyjnej, głównie z uwagi na wyróżniający, unikatowy i trwały charakter. W badaniach empirycznych wykazano najważniejsze czynniki oddziałujące na pozytywny sposób postrzegania banku przez klientów, w tym m.in. poziom zaufania do banku oraz elementy wizualne, a także zakres i jakość oferowanych usług bankowych. (abstrakt oryginalny)
Banki jako instytucje finansowe świadczą z założenia podobne usługi, a więc powinny podobnie podchodzić do zagadnień związanych z identyfikacją wizualną. Prawda? Oczywiście, że nie. Dwa podstawowe założenia, jakie powinna spełniać identyfikacja firmy, produktu czy marki to oryginalność i zapamiętywalność. Nie można być oryginalnym, rozpoznawalnym i zapamiętanym, jeśli robi się to samo, co wszyscy. Dlatego instytucje finansowe poszukują różnych nowych form kontaktu ze swoimi klientami. Niektóre z tych trendów mogą być bardzo inspirujące. (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Sposoby kształtowania wizerunku uczelni na tle zmian komunikacyjnych
75%
Autorka ma na celu pokazanie zmiany odbioru rankingów jako narzędzia komunikacji marketingowej wykorzystywanego przez uczelnie wyŜsze do kształtowania wizerunku i promowania. Autorka wskazuje na wzrost zainteresowania portalami społecznościowymi, które stają się coraz częstszym źródłem wpływania na proces decyzyjny przyszłych studentów dotyczący miejsca podejmowania studiów.(abstrakt autora)
W niniejszym opracowaniu przedstawiono wyniki przeprowadzonej analizy regulacji nadzorczych - rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w celu zidentyfikowania zaleceń dotyczących ryzyka reputacyjnego w działalności bankowej. Celem artykułu jest próba ukazania, iż ryzyko reputacyjne jest pojęciem ważnym, dostrzeganym przez organa nadzorcze, a jednocześnie słabo uregulowanym. Jako metodę badawczą zastosowano wnikliwe studia Rekomendacji KNF, ze szczególnym uwzględnieniem Rekomendacji D oraz M a także dostępnej literatury przedmiotu. Opracowanie podzielono na dwie główne części. W pierwszej z nich przedstawiono pojęcie ryzyka reputacyjnego oraz dokonano próby jego zdefiniowania. W drugiej części natomiast omówiono Rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego w celu zidentyfikowania zaleceń odnoszących się do ryzyka utraty reputacji przez bank.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy stroju służbowego pracowników sektora bankowego w największych polskich bankach. Autorka wyjaśnia znaczenie stroju w odbiorze partnera relacji biznesowej oraz porównuje strategię dresscode poszczególnych polskich banków oraz przesłanki, które kierowały wprowadzeniem takiej czy innej strategii w poszczególnych instytucjach.
19
Content available remote Narzędzia CSR w kreowaniu wizerunku banku spółdzielczego
75%
Przeprowadzone badania dotyczyły określenia znaczenia narzędzi wykorzystywanych przez banki spółdzielcze w ramach koncepcji społecznie odpowiedzialnego biznesu do kreowania własnego wizerunku na rynku lokalnym. Badania ankietowe przeprowadzono w pierwszej połowie 2016 roku na grupie 600 klientów banków spółdzielczych. Przeprowadzone badania wykazały, że w przypadku badanych polskich banków spółdzielczych stosowanie koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu wpływa pozytywnie na jego wizerunek a społecznie odpowiedzialne banki uzyskują wiele korzyści zarówno dla siebie samych, jak również dla społeczności oraz środowiska, w którym funkcjonują. (abstrakt oryginalny)
20
75%
Celem artykułu jest określenie, w jaki sposób i w jakim zakresie wiodące banki detaliczne w Polsce wdrażają obecnie działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), z uwzględnieniem ich wpływu na kształtowanie wizerunku banku jako instytucji zaufania publicznego. Wykorzystane metody badań to krytyczna analiza literatury przedmiotu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, bankowości i marketingu oraz analiza danych wtórnych dotyczących działań banków detalicznych podejmowanych w obszarze CSR. Analizowane dane pochodzą z raportów CSR oraz stron internetowych wybranych banków. W wyniku badań stwierdzono, iż wszystkie badane banki podejmują działania związane z odpowiedzialnością społeczną, we wszystkich czterech obszarach wyłonionych na podstawie wytycznych normy ISO 26000 i standardów Global Compact. Są to działania związane z odpowiedzialnym podejściem do klientów i rynku, działania adresowane do pracowników oraz społeczności lokalnych, działania zmierzające do ochrony środowiska naturalnego. Analiza rankingów specjalistycznych oraz raportów CSR wskazuje na strategiczny charakter aktywności podejmowanych przez badane banki. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.