Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 28

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Personnel planning
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyróżniono następujące czynności: diagnozę istniejącego stanu, czynności prognostyczne, uzgadnianie i synchronizację planów, ocenę realizacji planów. Omówiono też najbardziej popularne metody planowania: pomiar czasu, metody statystyczne oparte na danych z poprzednich okresów, funkcję doświadczenia, metodę scenariuszy, metodę analizy sił, planowanie o bazie zerowej, planowanie z dołu do góry, Analiza Markova, prognozowanie zorientowane na realizację konkretnego celu, metodę delficką, analizę potrzeb kadrowych.
Dba o politykę personalną, dostarcza menedżerom odpowiednich narzędzi, dotrzymuje kroku biznesowi, promuje ideę ustawicznego kształcenia i zachęca pracowników do ciągłego rozwoju. W wirze spotkań i w obliczu coraz nowszych wyzwań HR-owiec potrafi jednak zapomnieć o samym sobie i być jak szewc bez butów. Uważność biznesowa to - zdaniem ekspertów - jedna z nadrzędnych potrzeb współczesnych specjalistów ds. zarządzania personelem. (fragment tekstu)
Autorzy, po przedstawieni strategii rozwoju regionu legnicko-zgorzeleckiego, podjęli próbę odpowiedzi na pytania, jakie zawody będą szczególnie potrzebne w najbliższej przyszłości w tym regionie, zwłaszcza w kontekście realizowanej strategii oraz z jakimi kierunkami kształcenia można łączyć zaistniałe potrzeby kadrowe.
W artykule zaprezentowano ocenę korzyści posiadania w firmie pracowników o wysokim potencjale. Przybliżono obszary, w jakich szukać należy osób o wysokim potencjale. Zwrócono uwagę na to, jak zatrzymać talenty w obrębie organizacji.
Przedstawiono praktyki zarządzania zasobami ludzkimi w sektorze producentów piwa na przykładzie Kompanii Piwowarskiej, powstałej w wyniku fuzji firm: Lech Browary Wielkopolskie i Browarów Tyskich Górny Śląsk. Już na etapie planowania przed połączeniem obu firm kreowano strategię personalną. W artykule omówiono czynniki wpływające na praktyki ZZL, procesy w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi realizowane przez Kompanię Piwowarską oraz wdrażanie systemu WCM (World Class Manufacturing). Przedstawiono również restrukturyzację zatrudnienia w Grupie Kapitałowej Żywiec S.A.
Planowanie czynnika ludzkiego w przedsiębiorstwie wymaga uwzględnienia wielu uwarunkowań występujących w jego wnętrzu, jak i szeregu zmian zachodzących w otoczeniu. W tym kontekście nadrzędnego znaczenia nabiera zintegrowanie planowania zasobów ludzkich z pozostałymi obszarami zarządzania tj. planowaniem sprzedaży, produkcji, inwestycji, finansów. Skuteczność owej integracji zależy natomiast od stworzenia odpowiedniego systemu informacyjno-sprawozdawczego, umożliwiającego sprawną identyfikację czynników kształtujących określone zjawiska w obszarze potencjału pracy przedsiębiorstwa. (fragment tekstu)
W artykule scharakteryzowano zmianę w postrzeganiu znaczenia służb personalnych w przedsiębiorstwie na tle współczesnych trendów zarządzania zasobami ludzkimi. Zaznaczono, że specjaliści personalni muszą pełnić nie pojedyncze, lecz wielorakie role: strategicznego partnera, eksperta administracyjnego, kreatora zaangażowania oraz agenta zmian. Dodatkowo przedstawiono wpływ procesu wirtualizacji pracy na zakres wspomnianych ról. (abstrakt oryginalny)
Planowanie kadrowe ma zazwyczaj charakter wyrywkowy w polskich przedsiębiorstwach. Uwzględnia z reguły krótki okres czasu związany z wymogami operacyjnego zarządzania.
Sukces finansowy firmy zależy od potencjału jakościowego pracowników i odpowiedniego zarządzania nim. W pracy podkreślono rolę oceny systemu zarządzania personelem, z uwzględnieniem specyfiki tego obszaru badawczego. Przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych w przedsiębiorstwie Tabor SA. Omówiono strategię personalną firmy, zadania służby pracowniczej, funkcje prezesa i zarządu spółki.
W artykule przedstawiono planowanie sukcesji i zapewnienie ciągłości biznesowej w firmach. Planowanie sukcesji pozwala firmie elastycznie reagować na zmiany personalne w organizacji. Proces planowania następstw pokazano na przykładzie działających w Polsce firm: CHI, Deutsche Bank oraz Samsung Electronics. Są to firmy które w 2010 roku otrzymały tytuł Top Employers Polska.
11
84%
Artykuł dotyczy problematyki zarządzania zespołami zróżnicowanymi pod względem płci i wieku w kontekście procesów zarządzania zasobami ludzkimi. Skupiono się głównie na planowaniu zasobów i doborze pracowników i wskazano ich znaczenie dla zarządzania kapitałem ludzkim zespołów pracowniczych. Celem artykułu jest analiza uwzględniania zarządzania różnorodnością pod względem płci i wieku w planowaniu zasobów i w rekrutacji. Cel ten zrealizowano dzięki badaniom przeprowadzonym w grupie pracownikach działów HR polskich przedsiębiorstw. Zaproponowano model wpływu tych etapów zarządzania zasobami ludzkimi na wzrost wartości potencjału zespołów zróżnicowanych i w konsekwencji możliwość korzystania z tego potencjału w kolejnych procesach zarządzania zasobami ludzkimi. (abstrakt oryginalny)
Artykuł na temat efektywnego zabezpieczania optymalnej liczby pracowników w rozwijającej się firmie. Zwrócono uwagę na proces planowania potrzeb personalnych na stanowiska tj. określenie ilości, jakość oraz termin zapotrzebowania na obsadę nowych miejsc pracy.
Zaprezentowano podstawowe pojęcia związane z kształtowaniem strategii personalnej organizacji uwzględniając urzędy administracji samorządowej. Przedstawiono wyniki badań w zakresie obejmującym budowę i realizacje strategii personalnych małopolskich urzędów gminnych..
Problematyka zarządzania zasobami ludzkimi organizacji, zarówno w ujęciu teoriopoznawczym, jak i instrumentalnym, bywa z reguły analizowana w kontekście wielowymiarowym. Zróżnicowane podejście do identyfikacji systemu zarządzania zasobami ludzkimi, zdaniem H. Bienioka, obejmuje trzy podstawowe aspekty analizy, tzn.: aspekt procesowy, ilustrujący przebieg (etapy, elementy, podsystemy) procesu zarządzania zasobami ludzkimi; aspekt funkcjonalny, ukazujący przynajmniej cztery główne funkcje zarządzania, do których należą: planowanie, organizowanie, motywowanie i kontrolowanie; aspekt narzędziowy, uwzględniający takie obszary działań w zarządzaniu zasobami ludzkimi jak: kształtowanie polityki personalnej (kadrowej), controlling personalny, koszty pracy. W prezentowanej publikacji ukazano istotę funkcjonalnego podejścia do systemu zarządzania zasobami ludzkimi, odwołując się do prakseologicznej wykładni działania zorganizowanego. Z uwagi na tematykę niniejszego opracowania analizą objęto procedury personalne realizowane w ramach czterech klasycznych funkcji zarządzania, zaliczając do nich: planowanie zasobów ludzkich, organizowanie i alokację zasobów ludzkich, motywowanie personelu, kontrolowanie i ocenianie pracowników. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie możliwości rozwiązywania problemów dotyczących funkcji personalnej w przedsiębiorstwie poprzez wdrożenie systemu controllingu personalnego. Omówiono miejsce, jakie controlling personalny może zajmować w całej działalności przedsiębiorstwa. Zwrócono uwagę na dwa zagadnienia, związane z realizacją controllingu personalnego: proces planowania potrzeb kadrowych oraz źródła pozyskiwania pracowników do przedsiębiorstwa.
W pracy zaprezentowano metodę assessment center, oraz przedstawiono sposoby jej wykorzystania w procesie planowania rozwoju pracowników. Przedstawiona metoda zawiera kilka krótkich schematycznych technik umożliwiających diagnozę cech badanej jednostki w symulowanych sytuacjach, odnoszących się do wcześniejszych doświadczeń zawodowych pracowników danej firmy.
Omówiono cele i zadania zarządzania personelem w przedsiębiorstwie, a także takie jego determinanty jak rynek pracy i jego ewolucja.
Koszty zarządzania personelem można badać przez analizę kosztów poszczególnych funkcji procesu zarządzania. Przedmiotem artykułu jest analiza kosztów planowania personalnego i organizacji pracy.
Artykuł przedstawia proces zarządzani rozwojem pracownika w dwóch organizacjach gospodarczych zatrudniających po kilka tysięcy osób. Zostały pokazane podobieństwa i różnice w podejściu teoretycznym i praktycznym do zarządzania rozwojem pracowników.
W oparciu o publikacje zamieszczone w amerykańskim miesięczniku "Fast Company" przedstawiono działania podejmowane przez niektóre przedsiębiorstwa w tzw. wojnie o talenty. Omówiono politykę personalną stosowaną w amerykańskiej firmie Electronic Arts, banku inwestycyjnym Thomas Weisel Partners LLC oraz firmie Vignette Corp. (oprogramowanie do transakcji internetowych między przedsiębiorstwami).
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.