Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 169

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Strategia produktu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Celem niniejszego artykułu jest podzielenie się kilkoma refleksjami o strategiach produktu możliwych do zastosowania na rynku Unii Europejskiej. W postępowaniu badawczym wykorzystano metodę ankiety i wywiadu. Badania ankietowe przeprowadzono wśród 49 przedsiębiorstw przetwórstwa mięsnego z obszarów woj. lubuskiego. Uzupełnieniem badań ankietowych był wywiad zogniskowany, przeprowadzony z siedmioma przedstawicielami kadry zarządzającej badanych przedsiębiorstw. (fragment tekstu)
Autorka analizuje problem kształtowania strategii produktu, działania takie, jak wycofywanie z rynku dotychczas produkowanych i sprzedawanych wyrobów.
3
Content available remote Ocena wartości produktu terytorialnego metodą refleksji strategicznej
100%
Celem pracy jest ukazanie możliwości wykorzystania jednego z etapów metody refleksji strategicznej tak do całościowej oceny wartości danego terytorium i do oceny szeroko rozumianych zasobów danego terytorium (produktu terytorialnego) w aspekcie zaspokojenia potrzeb ujawnionych przez różne podmioty, chcące skorzystać z uŜyteczności danego terytorium. Ukazano konieczne modyfikacje realizacji wspomnianego etapu metody refleksji strategicznej, aby móc ją wykorzystać do realizacji wskazanego celu. Dla egzemplifikacji technicznej strony stosowania omawianej metody przytoczono fragment wyniku własnych badań nad oceną wartości potencjału powiatu sanockiego dla różnych grup docelowych, ze szczególnym uwzględnieniem turystów. Interpretując uzyskane wyniki, ukazano dużą wartość pozyskanych drogą stosowania tej metody informacji przydatnych włodarzom danego terytorium w procesie decyzyjnym, mającym wzmocnić wartość terytorium.(abstrakt oryginalny)
Koncepcję łańcuchów celów i środków rozwinęli w 1972 roku A. Newell i H.A.Simon. "Łańcuchy celów i środków" to model, który próbuje wyjaśnić, w jaki sposób wybór produktu ułatwia konsumentowi osiągnięcie pożądanego celu. Celem artykułu jest charakterystyka dwóch wybranych technik pomiaru i rozpoznawania łańcuchów celów i środków: powszechnie stosowanej jakościowej techniki "laddering" i ilościowej techniki wykorzystującej schemat skojarzeń (APT).
Efekty sieciowe oznaczają sytuację, w której wartości dla klienta zmieniają się wraz z liczbą użytkowników danego produktu. Opracowanie przedstawia wyniki badań dotyczących wpływu różnych czynników z zakresu strategii produktowych na sukces w sektorze, w którym występują efekty sieciowe. Do czynników tych należą m.in. pierwszeństwo w zaoferowaniu produktu, jakość produktu, kompatybilność, przełomowość i intensywność technologiczna produktu. (abstrakt oryginalny)
Pozycjonowanie produktu jest bardzo istotnym elementem strategii wprowadzania nowego produktu na rynek. Wykreowanie w świadomości konsumentów pożądanego obrazu produktu może bowiem w istotnym stopniu przyczynić się do sukcesu rynkowego przedsiębiorstwa.
Współczesne procesy rynkowe dotyczące internacjonalizacji działalności gospodarczej przedsiębiorstw coraz częściej dotyczą nie tylko dużych, ponadnarodowych korporacji, ale również podmiotów rynkowych działających w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) na rynkach lokalnych.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono kierunki modyfikacji treści strategii w jej klasycznym wydaniu, w kategoriach produktów i rynków. Punktem wyjścia był model strategii K. Obłója. Na zakończenie model ten skonfrontowano z ujęciem strategii zgodnie z kanonami szkoły zasobowej. (abstrakt oryginalny)
Badania naukowe i empiryczne pokazują, że mimo wdrożenia nowych, najlepszych praktyk w zakresie opracowywania produktów, wiele projektów wciąż zawodzi w ramach strategii nowego produktu. Oznacza to, że koszty są ponoszone przez wiele podmiotów tworzących określoną sieć relacji, a nie tylko przedsiębiorstwo. Warunki, w jakich działają firmy, mają również wpływ na marketing strategiczny i działania operacyjne organizacji. Nic więc dziwnego, że identyfikacja i zarządzanie rozwojem nowego produktu stają się coraz ważniejszymi kwestiami w literaturze i praktyce dotyczącej innowacyjności produktów. Głównym celem artykułu koncepcyjnego jest pokazanie wzajemnych zależności między poziomem progresji dojrzałości procesu rozwoju nowego produktu (dojrzałość PRNP) a poziomem bezpieczeństwa i powodzenia nowego produktu na rynku. Zaprezentowano koncepcję pomiaru progresji dojrzałości procesu opracowywania nowego produktu w kontekście bezpieczeństwa i sukcesów oraz wskazano implikacje menadżerskie proponowanej koncepcji pomiaru. (abstrakt oryginalny)
Strategia produktu jest jedną z najważniejszych strategii cząstkowych przedsiębiorstwa w ramach strategii marketingowej. Należy ją rozpatrywać w ścisłym powiązaniu ze strategią innowacyjną, na tle całościowej strategii firmy. Ważnym elementem tych strategii jest jakość produktu. W artykule omówiono modele konkurencyjności firmy oraz przydatność przedstawionych modeli w budowie strategii firmy.
W artykule podjęto próbę ukazania specyfiki produktu w gastronomii otwartej oraz podstawowych jego strategii. Rozważania oparto na doświadczeniach krajów wysoko rozwiniętych, w których gastronomia stanowi ważne ogniwo gospodarki żywnościowej i turystycznej.
13
Content available remote Usługa żywieniowa w strategiach produktowych przedsiębiorstw
75%
Gastronomia to jedna z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych form działalności usługowej. Wraz z rozwijaniem się społeczeństw zauważa się coraz większy zakres korzystania z usług żywieniowych, tym samym sektor usług żywieniowych staje się coraz ważniejszym elementem rynku żywnościowego. Przemiany występujące na rynkach żywnościowych ujawniają się miedzy innymi w rozwoju strategii produktywnych przedsiębiorstw, w których wzrasta znaczenie usług żywieniowych. Celem artykułu jest omówienie usługi żywieniowej jako elementu strategii produktowych przedsiębiorstw. Główny nacisk położono na dwa rodzaje strategii: strategie, w których usługa żywieniowa stanowi samodzielny produkt oraz strategie, w których usługa żywieniowa elementem złożonego produktu usługowego. (abstrakt oryginalny)
Dobre opakowanie potrafi w ciągu kilku sekund wywołać u konsumenta takie emocje, które doprowadzą go do podjęcia decyzji o zakupie. Opakowanie pełni również funkcję reklamy, lecz aby cieszyła się ona powodzeniem należy ustalić grupę docelową przyszłych konsumentów, jak i zbadać co motywuje ich do zakupu, jak długo trwa podjęcie decyzji oraz gdzie najczęściej dokonują zakupu. (fragment tekstu)
W artykule autor rozważa czynności związane z procesem kreowania strategii produktu w spółkach nagraniowych. Autor prowadzi krótki opis celów i metod badań biorąc pod uwagę różnice dotyczące deklaracji składanych przez duże przedsiębiorstwa oraz małe i średnie firmy.
W artykule dokonano identyfikacji uwarunkowań prawnych zakresu działalności towarzystw funduszy inwestycyjnych (TFI) funkcjonujących w Polsce. Wskazano zmiany w przedmiocie działalności tych podmiotów w latach 1991-2016, jak również zaprezentowano determinanty strategii produktowych TFI oraz rozwój ich oferty produktowej w całym okresie ich funkcjonowania w Polsce. W artykule przeprowadzono również analizę przychodów TFI według poszczególnych rodzajów ich działalności. Pozwoliło to zweryfikować potencjalne możliwości TFI w zakresie kształtowania ich polityki produktowej. (abstrakt oryginalny)
Omówiono problemy, jakie mogą się pojawić w związku z wprowadzaniem nowych produktów bankowych oraz zaprezentowano kilka przykładów wprowadzania na rynek tych produktów (m.in. w banku PKO BP, Banku Przemysłowym SA) .
Planned obsolescence is one of a company's strategies in relation to its product. It happens in three ways: (1) the company shortens the life span of the product; (2) the repair of the product is made too expensive, and therefore the consumer decides to buy a new one; and (3) the company introduces better models. Planned obsolescence is often assessed as unethical behavior, contrary to the idea of sustainable development. In this article, I present the problem of planned obsolescence and then explain that this phenomenon brings not only losses to the consumer, but also benefits.(original abstract)
Autor poruszył zagadnienia pomiaru wartości użytkowej i jakości produktu. O ile wartość użytkowa może być cechą bezpośrednio mierzalną, o tyle jakość jest cechą, która nie jest mierzalna w prosty sposób. Do jej określenia służą syntetyczne mierniki jakości.
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi n to, że do realizacji trzeciego etapu procesu powstawania nowego produktu, to jest selekcji idei nowego produktu, można wykorzystać, popewnych modyfikacjach, metodę refleksji strategicznej (ściślej - jeden z etapów). Własciwe rozważania zostaną poprzedzone wybranymi uwagami dotyczącymi istoty metodyrefleksji strategicznej i metodyki jej stosowania, co pozwoli ukazać potencjalne możliwości, ajkie daje stosowanie metody, ale i ograniczenia, jakie wynikają z jej cech i własności. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.