Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 76

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consumer Product Rating
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Podczas przechowywania w pieczywie zachodzi wiele zmian fizycznych i fizykochemicznych, które składają się na proces jego czerstwienia. Zagadnienie czerstwienia pieczywa ma bardzo duże znaczenie technologiczne i ekonomiczne. W pracy opisano badania zmierzające do określenia okresów "świeżości konsumpcyjnej" chleba na podstawie zmian jego cech jakościowych. Przedmiotem analizy były próbki pieczywa pobierane bezpośrednio po dostawie z zakładu produkcyjnego do sklepu - tj. około 4 godzin po wypieku, pochodzące z Krakowskiej Piekarni.
Celem badań było określenie wybranych postaw konsumentów mieszkających na Pomorzu Środkowym w zakresie turystyki na obszarach wiejskich tego regionu. Wykorzystano w tym celu ocenę konsumencką. Badania wykonano na przełomie lat 2014 i 2015 na reprezentatywnej próbie 203 osób metodą wywiadu z wykorzystaniem kwestionariusza. Kontynuacja tradycyjnego modelu podróży turystycznych wynikała głównie z niskiej jakości atrakcji turystycznych wokół obiektów noclegowych, niskiej jakości polityki cenowej, niezadowalającej dostępności informacji. Wskazuje to na zasadność modyfikacji planów strategicznych i projektów operacyjnych rozwoju Pomorza Środkowego. (abstrakt oryginalny)
Dla wielu konsumentów kraj pochodzenia produktu ma decydujące znaczenie, często nawet jest głównym kryterium decyzji zakupu. Zjawisko to nie jest nowe, choć można mieć wrażenie, że w przypadku produktów "made in China" mamy do czynienia ze swego rodzaju renesansem. Produkty chińskie ciągle jeszcze są synonimem masowości, niskiej ceny i kiepskiej jakości. Na niekorzystny wizerunek Chin niewątpliwie wpływa fakt, że są one największym producentem imitacji i podróbek. Do dziś Chiny uznawane są za centrum wytwarzania produktów - ciągle jeszcze 1/5 produkcji światowej wytwarzana jest właśnie tam. Analizując sytuację chińskich marek i produktów "made in China" odnosimy wrażenie, że ta era nieuchronnie dobiega końca. I choć Chiny kojarzone się z negatywnymi atrybutami procesów produkcji (tania siła robocza, pogwałcenie praw człowieka, niewielkie nakłady na pracę), to kraj ten może pochwalić się najbardziej dynamicznym rozwojem technologicznym oraz ogromną mocą przerobową. Celem rozważań jest odpowiedź na pytanie, jak postrzegane są chińskie marki przez polskich nabywców, jakie są postawy polskich klientów wobec nich? W realizacji celu pomocne będą wyniki badań ankietowych przeprowadzonych na próbie 1500 respondentów w styczniu 2014 roku. (abstrakt oryginalny)
Firmy ubezpieczeniowe to instytucje zaufania publicznego, które powinny jednak dbać bardziej o zaufanie społeczne, gdyż oznacza to uzyskanie statusu bycia darzonym zaufaniem Ważną częścią kształtowania tak rozumianych stosunków społecznych jest reputacja, która oznacza ogólną opinię rozgłos wśród ludzi. W procesie budowania zaufania i reputacji firmy ubezpieczeniowe muszą stosować różne instrumenty marketingowe, z których najważniejszy obecnie wydaje się być "client relations", czyli instrument dotyczący zarządzania i ochrony relacji firmy z jej najważniejszymi klientami. Relacje te muszą opierać się na sprawiedliwości i partnerstwie, ponieważ czynniki te najbardziej wpływają na zaufanie do firm ubezpieczeniowych. Reputację firmy ubezpieczeniowej buduje najbardziej renoma i innowacyjność, utratę reputacji najbardziej niedostateczna jakość procesu likwidacji szkód i systemu obsługi klienta.(abstrakt oryginalny)
Celem pracy była konsumencka ocena jakości sensorycznej herbaty czarnej oraz ocena uwarunkowań procesów zakupu herbaty w odniesieniu do opinii trójmiejskich konsumentów. Głównymi czynnikami decydującymi o wyborze herbaty były: cena, wartość prozdrowotna, opakowanie, rodzaj herbaty, kraj pochodzenia oraz odpowiednia jakość sensoryczna. Ankietowani deklarowali, że przy zakupie herbaty nie zwracają uwagi na reklamę i w przypadku braku ulubionego produktu nabywają inny, podobny. Wyniki oceny sensorycznej wskazały, że najbardziej akceptowana była herbata marki Dilmah, która charakteryzowała się aromatycznym zapachem, dużą klarownością i nieznacznym nasyceniem barwy brązowej naparu oraz intensywnością i rześkością smaku. Uzyskane wyniki badania mogą służyć do opracowywania, przez podmioty zajmujące się importem, konfekcjonowaniem i sprzedażą herbaty, mieszanek herbaty spełniających oczekiwania współczesnego konsumenta. (abstrakt oryginalny)
Dokonano hierarchizacji czynników techniczno-ekonomicznych mających wpływ na satysfakcje rolników z posiadania ciągników sadowniczych oferowanych na rynku w Polsce. Do najważniejszych czynników jakie powodują niezadowolenie z oferty rynkowej ciągników sadowniczych jest: brak w ofercie producenta możliwości wyboru wersji ciągnika z przednim napędem lub bez przedniego napędu, zbyt wysoka cena ciągnika oraz zbyt wysoki poziom hałasu w kabinie. (abstrakt oryginalny)
Parówki były i są najpopularniejszą wędliną parzoną drobno rozdrobnioną lub homogenizowaną w Polsce. Należą do chętnie i powszechnie spożywanych przetworów mięsnych wśród każdej grupy konsumentów. Jest to wynikiem pożądanej struktury, konsystencji, wielkości porcji, jak i dostępności cenowej. Celem pracy była ocena jakościowa parówek dostępnych w sieci detalicznej miasta Lublina. Uzyskane wyniki porównywano z odpowiednimi wymaganiami zawartymi w Polskich Normach. Materiał badawczy stanowiło 5 partii parówek (po 6 batonów każda), wyprodukowanych przez różne firmy i do potrzeb badań: oznaczonych anonimowo literami A, B, C, D i E. Parówki zakupiono losowo w punktach sieci detalicznej miasta Lublina. Oznaczono ich podstawowy skład chemiczny (tj. zawartość wody, popiołu, białka ogólnego, tłuszczu wolnego i soli kuchennej), teksturę i wodochłonność. Ocenę organoleptyczną parówek przed i po parzeniu przeprowadzono metodą konsumencką Parówki istotnie różniły się zawartością wody i tłuszczu, przy zbliżonym udziale białka i soli kuchennej. Ze względów żywieniowych korzystny był znacznie niższy (niż- określony w normie przedmiotowej) udział tłuszczu i soli. Wykazano, że cena nie odzwierciedlała jakości produktów. Najkorzystniejszymi cechami organoleptycznymi, pomimo ich umiarkowanej ceny, charakteryzowały się parówki drobiowe (z firmy A). Wykazano istotne zróżnicowanie właściwości Teologicznych parówek, wynikające prawdopodobnie z różnego składu surowcowego. Najniższą gumowatość i żujność określono dla parówek (drobiowo-wieprzowych) produkowanych przez firmo D. Produkty z firmy E charakteryzowały sio najniższą siłą ciocia i sprężystością. (abstrakt oryginalny)
W umyśle konsumenta na podstawie wyglądu opakowania, znajomości marki i producenta oraz doświadczeń (jeżeli takie były) we wcześniejszym użytkowaniu kształtuje się obraz jakości towaru oferowanego mu na rynku. Jeżeli to wyobrażenie o jakości towaru będzie pozytywne, a cena towaru konkurencyjna, to konsument dokona pierwszego zakupu i będzie dokonywał następnych dopóki nadal będzie usatysfakcjonowany. Rodzi się wtedy swoiste przywiązanie konsumenta do danego towaru, a następne akty kupna są dokonywane na zasadzie nawyku, co jest bardzo korzystne dla producenta, gdyż o takiego konsumenta nie trzeba już walczyć i jest on nośnikiem pozytywnych informacji o towarze. Przywiązanie do danego towaru i pozytywna opinia o nim mogą zaowocować przeniesieniem tych pozytywnych wyobrażeń na całą rodzinę towarów produkowanych przez danego producenta i innych opatrzonych tą samą marką. (fragment tekstu)
Celem badania było określenie konsumenckiej percepcji wybranych produktów żywnościowych wzbogaconych w składniki bioaktywne z uwzględnieniem zamiaru ich spożywania oraz oceny korzyści i zagrożeń związanych z ich konsumpcją. Badanie ankietowe zrealizowano w 2011 roku w grupie ogólnopolskiej 1000 osób. Stwierdzono relatywnie małą chęć nabywania takich produktów, tylko nieco większy zamiar wyrażano w stosunku do jogurtu probiotycznego i soku owocowego wzbogaconego w błonnik. Opinie o korzyściach i zagrożeniach wynikających ze spożywania były zbliżone w przypadku wszystkich produktów. Informowano o raczej małych korzyściach, ale również raczej małych zagrożeniach ze strony konsumpcji tych produktów. Większe znaczenie w formułowaniu deklaracji o zamiarze spożywania miały opinie o korzyściach niż zagrożeniach. Wiek i miejsce zamieszkania bardziej niż pozostałe cechy socjodemograficzne różnicowały opinie o zamiarze spożywania, zagrożeniach i korzyściach. Opinie o korzyściach i zagrożeniach wykazywały relatywnie duże podobieństwo w przypadku wszystkich produktów, natomiast po uwzględnieniu cech indywidualnych konsumentów zaobserwowano zróżnicowanie opinii dotyczących poszczególnych produktów wzbogaconych w różne składniki bioaktywne. (abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono problematykę symboliczności produktu. Badaną kwestię rozpatrzono z perspektywy jakości postrzeganej produktu. Celem artykułu było zaprezentowanie symbolicznej strony produktu, mającej znaczenie w postrzeganiu jakości przez konsumentów. Zaprezentowano wybrane przykłady produktów o charakterystycznej symbolice. Wyjaśniono także, na czym ta symbolika polega. Wykazano, że obcowanie z produktem o walorach symbolicznych jest m.in. zapowiedzią przeżyć, które wraz z produktem się kupuje, jak również unikalnej atmosfery związanej z jego użytkowaniem. Zwrócono uwagę, że symboliczne walory produktu stają się często ważniejsze dla konsumenta niż walory użytkowe. (abstrakt oryginalny)
In the field of text mining, many novel feature extraction approaches have been propounded. The following research paper is based on a novel feature extraction algorithm. In this paper, to formulate this approach, a weighted graph mining has been used to ensure the effectiveness of the feature extraction and computational efficiency; only the most effective graphs representing the maximum number of triangles based on a predefined relational criterion have been considered. The proposed novel technique is an amalgamation of the relation between words surrounding an aspect of the product and the lexicon-based connection among those words, which creates a relational triangle. A maximum number of a triangle covering an element has been accounted as a prime feature. The proposed algorithm performs more than three times better than TF-IDF within a limited set of data in analysis based on domain-specific data. (original abstract)
Z towaroznawczego punktu widzenia na wartość użytkową opakowań składa się zespół własności tych opakowań pod kątem konkretnej ich przydatności w konkretnych warunkach ich użytkowania. Celem zebrania informacji dotyczącej cech determinujących wartość użytkową opakowań jednostkowych, przeprowadzono badania testowe wybranej grupy konsumentów. Przeprowadzone badania wyraźnie wskazują, że cechy determinujące wartość użytkową opakowań można ująć w cztery podstawowe grupy. Są to: cechy techniczne, cechy funkcjonalne, cechy estetyczne i cechy ekonomiczne. (fragment tekstu)
Przeprowadzone w Instytucie Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej w Krakowie badania potrzeb konsumentów odnośnie 6 wybranych wyrobów odzieżowych, doprowadziły do ustalenia dla tych wyrobów konsumenckich struktur wskaźników wartości użytkowej, potwierdzając pełną przydatność metod ankietowych w tego typu badaniach. Przedstawiono przykładowo konsumencką strukturę wskaźników wartości użytkowej dla białej koszuli męskiej. (abstrakt oryginalny)
Jabłonie starych odmian powracają do polskich sadów. Możliwości wykorzystania ich owoców jest wiele, również w postaci sorbetów. Wśród tych starych odmian na polskim rynku najpopularniejszymi są: Złota i Szara Reneta, Malinowa Oberlandzka, Antonówka, Boskop oraz Boiken, które są wykorzystywane między innymi w przetworach. Jabłka tych odmian charakteryzują się małą słodkością, a dość dużą kwasowością, stąd takie ich wykorzystanie. Większość konsumentów preferuje spożywanie surowych owoców słodszych odmian. W związku z rosnącą popularnością tradycyjnych produktów i odmian owoców i warzyw, celem pracy była ocena konsumencka sorbetów wyprodukowanych z wybranych trzech odmian jabłoni: Szarej Renety, Antonówki oraz odmiany Boskop. Do wytworzenia sorbetów użyto owoce w stanie nieprzetworzonym, łącznie ze skórką, pozbawiono je jedynie gniazd nasiennych. Jabłka zmiksowano dodając sok z cytryny, wodę oraz cukier, a następnie zamrożono. Przygotowane w ten sposób trzy sorbety (z każdej odmiany oddzielnie) poddano ocenie konsumenckiej, w której wzięło udział 109 osób. W wyniku przeprowadzonej oceny stwierdzono, iż mimo zmiany barwy sorbetów wskutek utleniania podczas procesu przygotowywania mieszanki przed zamrożeniem, lody uzyskały bardzo wysokie oceny. Najlepiej oceniono sorbet z Szarej Renety, który miał najciemniejszą barwę, a w smaku przypominał szarlotkę, bardzo popularne ciasto w Polsce. Sorbet z odmiany Boskop charakteryzował się ciekawym wyglądem, ponieważ widoczne były w nim kawałki czerwonej skórki surowego owocu. Ta cecha została wysoko oceniona przez konsumentów, w ich opinii świadczyło to o użyciu całych, świeżych owoców do wytworzenia sorbetu. Sorbet z Antonówki uzyskał nieco gorszą ocenę pod względem smaku, miał natomiast najjaśniejszą barwę. (abstrakt oryginalny)
Rozwój Internetu znacząco zmienił warunki funkcjonowania i konkurowania branży hotelarskiej. Jednym z elementów tej nowej rzeczywistości są elektroniczne oceny konsumenckie oraz możliwość internetowej rezerwacji miejsc na platformach pośredników. Wystawiane tam oceny konsumenckie odzwierciedlają sposób, w jaki dostawca usługi noclegowej zapisał się w świadomości odbiorcy, a więc pozycjonowanie jego oferty. Celem przedstawionego badania było określenie pozycjonowania hoteli w Krakowie przez pryzmat ocen konsumenckich oraz cen dostępnych na platformie Booking.com. Dokonując analizy skupień metodą Warda, wyodrębniono pięć głównych pozycji rynkowych zróżnicowanych pod względem standardu, lokalizacji i ceny. Wyniki pozwoliły określić grupy podobnych hoteli, co może stanowić praktyczną wskazówkę dla krakowskich hotelarzy, informując ich, jak postrzegany jest ich hotel i kto dokładnie stanowi ich bezpośrednią konkurencję. (abstrakt oryginalny)
W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie konsumentów składnikami prozdrowotnymi, w tym błonnikiem pokarmowym, odgrywającym istotną rolę w prewencji wielu chorób dietozależnych. Jedną z możliwości zwiększenia zawartości błonnika w diecie jest wzbogacanie produktów w preparaty błonnikowe uzyskane między innymi z odpadów przemysłu zbożowo-młynarskiego czy owocowo-warzywnego bogatych w nieprzyswajalne węglowodany Innymi funkcjonalnymi substancjami umożliwiającymi wytwarzanie produktów spożywczych o obniżonej zawartości cukru są środki słodzące. Celem pracy było określenie wpływu preparatów błonnikowych, stosowanych jako częściowy zamiennik mąki, oraz środków słodzących, jako częściowy zamiennik cukru, na jakość sensoryczną i wybrane właściwości prozdrowotne ciastek kruchych. Ciastka z dodatkiem z wytłoków malinowych i prażonej łuski gryczanej cechowały się istotnie wyższym poziomem błonnika pokarmowego TDF, od 6,65 g/100 g do 16,45 g/100 g w porównaniu z próbką kontrolną (2,90 g/100 g) oraz zróżnicowanym składem frakcyjnym. Zawartość błonnika w ciastkach z udziałem wytłoków malinowych była nawet pięciokrotnie wyższa w porównaniu z ciastkami kontrolnymi. Najwyższą jakością sensoryczną cechowały się ciastka, w których część mąki zastąpiono wytłokami malinowymi (zmielonymi i niezmielonymi) na poziomie 10% oraz ciastka z niezmielonymi wytłokami malinowymi na poziomie 20%. Najniższe noty otrzymało ciastko z udziałem łuski gryczanej na poziomie 10% i zmielonymi wytłokami malinowymi na poziomie 20%. (abstrakt oryginalny)
17
84%
Celem pracy jest charakterystyka zjawiska prosumpcji oraz analiza przykładów wykorzystania kreatywności współczesnych konsumentów w tworzeniu nowych rozwiązań i produktów, które dokonuje się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Praca zawiera również analizę wyników badań ankietowych. Ich celem było określenie form zaangażowania konsumentów w procesy prosumpcji oraz charakterystykę motywów związanych z podejmowaniem tego rodzaju aktywności. (fragment tekstu)
Przedstawiono wybrane aspekty zarządzania jakością w Spółdzielni Mleczarskiej funkcjonującej na terenie województwa podlaskiego. Szczególną uwagę zwrócono na preferencje nabywców konsumujących jogurty, znajomość marki oraz czynniki determinujące wybór jogurtu. Po 1990 roku nastąpił znaczny wzrost popytu na jogurt, którego spożycie zwiększyło się w ciągu dziesięciu lat o prawie 20%. Wzrost spożycia jogurtów jest m.in. spowodowany rosnącą liczbą konsumentów zainteresowanych stosowaniem racjonalnej diety. Dlatego też, istotnym problemem była identyfikacja preferencji konsumentów oraz czynników decydujących o zakupie jogurtu.
Omówiono pojęcia związane z projektowaniem nowych produktów spożywczych i wprowadzeniem ich na rynek oraz zasady opracowywania nowych produktów (FPD). Scharakteryzowano "cykl życia" produktu oraz opisano podstawowe metody strategii marketingowych. Przeanalizowano rynek mięsa i przetworów mięsnych w Polsce, wskazując na specyfikę tego działu gospodarki. Przedstawiono przykładowe zachowania konsumentów związane z nowymi wyrobami i trendami żywieniowymi. Wskazano, że w projektowaniu nowych wyrobów mięsnych należy uwzględniać cechy, które konsumenci postrzegają jako element dobrej jakości produktu. Takie cechy, to najczęściej: pożądane walory smakowo-zapachowe, brak substancji dodatkowych, jak również zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych, duża wartość odżywcza i zróżnicowana wartość energetyczna. Z innych elementów wymieniane są: funkcjonalność, łatwość przygotowania do spożycia, przydatność do mrożenia i krótkotrwałego przechowywania chłodniczego. Konsumenci preferują także produkty krajowe, wytwarzane metodami ekologicznymi lub tradycyjnymi. Uwzględnienie wymienionych tendencji jest elementem nieodzownym w kreowaniu nowych produktów mięsnych. (abstrakt oryginalny)
Rozpatrując wyroby powszechnego użytku można stwierdzić, iż opakowanie odgrywa istotną rolę w podejmowaniu decyzji zakupu. Jego nowoczesność, kolorystyka, zawartość odpowiednich informacji oraz funkcjonalność i wygoda stanowią istotne kryteria oceny produktu i często stają się podstawową motywacją do zakupu. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.