Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 97

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consumers' quality assessment
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Jedną z najważniejszych funkcji marketingu w przedsiębiorstwie jest rozwój i komercjalizacja nowych produktów. Istotnym etapem tego procesu jest generowanie idei nowych produktów (ang. ideation), polegające na tworzeniu pomysłów całego produktu , jak i wizu alizowanie jego poszczególnych atrybutów [33]. Uważa się, że wczesna identyfikacja najlepszych nowych produktów, a więc szans rynkowych, prowadzi do lepszej wydajności procesu w dalszych jego etapach [32], [8]. Ze względu na koszty i ryzyko związane z wpro wadzaniem nowych produktów na rynek lub modyfikowanie już istniejących, pozyskiwanie wysokiej jakości pomysłów jest krytycznym aspektem procesu innowacji [32] oraz czynnikiem wpływającym na efektywność marketingu [39] . Szczególnie interesującym tematem jes t wykorzystywanie innowacyjnych pomysłów generowanych przez konsumentów, do których przedsiębiorstwa mają dostęp poprzez crowdsourcing, wykorzystujący społeczności wir tualne. W literaturze dominuje afirmatywne podejście do tego zjawiska, eksponujące korzyś ci, jakie oferuje firmom ten rodzaj współpracy. Celem niniejszego opracowanie jest przedstawienie krytycznego podejścia do tego zagadnienia, ze szczególnym wskazaniem czynników ograniczających innowacyjność konsumentów.
Wycena wartości świadczenia jest tradycyjną procedurą ekonomiczną stosowaną po stronie podażowej rynku i realizowaną z wykorzystaniem szeregu metod, głównie odwołujących się do kosztów. Jednak dla sukcesu rynkowego przedsiębiorstwa niezbędne jest poznanie szacunku tej wartości po stronie konsumenta Taka wycena ma charakter subiektywny i bazuje często na czynnikach niezależnych od przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest omówienie i zaproponowanie kryteriów oceny jakości usług sanatoryjnych, analizowanych z punktu widzenia pacjenta. Problem konsumenckiego badania jakości świadczeń uzdrowiskowych jest aktualny, ponieważ wynika m.in. z potrzeby dostosowania oferty leczniczej do wymagań różnych grup odbiorców usług. W niniejszym artykule przedstawiono również, w oparciu o współczesne teorie, specyfikę i zakres oceny jakości w usługach zdrowotnych oraz możliwość jej kształtowania przez świadczeniodawcę. (abstrakt oryginalny)
4
75%
Wśród wielu determinantów rozwoju usług prozdrowotnych należy podkreślić znaczenie ich jakości podlegającej ocenie przez konsumentów, którymi w uzdrowiskach są zwłaszcza kuracjusze. Ocena jakości usług prozdrowotnych z punktu widzenia gości uzdrowiskowych nierzadko dotyczy poziomu zaspokojenia ich potrzeb funkcjonalnych analiza porównawcza oceny usług prozdrowotnych dokonanej przez gości uzdrowiskowych w górnośląskich statutowych uzdrowiskach Ustroń oraz Goczałkowice.(abstrakt oryginalny)
Polska jest krajem bardzo zróżnicowanym pod względem rozkładu liczby gospodarstw agroturystycznych w poszczególnych regionach kraju. Prekursorami agroturystyki były, przede wszystkim, województwa północnej i południowej części kraju i to one przodują w ogólnej statystyce liczby gospodarstw agroturystycznych. Powodami nierównomiernego rozwoju agroturystyki w różnych regionach Polski, są m.in.: duże zróżnicowanie przyrodnicze kraju, nierównomierność ekonomiczna regionów, przeszłość historyczna, położenie geograficzne, tradycje wypoczynkowe. Województwo podlaskie należy do grupy wyróżniających się w kraju, jest piąte pod względem liczby gospodarstw agroturystycznych. Obszar Narwiańskiego Parku Narodowego (NPN) ma wyjątkowe predyspozycje do rozwoju i uprawiania agroturystyki. Wynikają one zarówno z walorów naturalnych, gościnności mieszkańców, jak i troski gospodarstw o świadczenie usług. jak najlepszej jakości. Na obszarze Narwiańskiego Parku Narodowego istnieje kilkadziesiąt gospodarstw agroturystycznych, blisko 20 z nich jest w wykazie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Gospodarstwa te położone są głównie w powiecie wysokomazowieckim (gmina Sokoły) oraz białostockim (gminy: Łapy, Suraż, Tykocin i Choroszcz). Celem badań była analiza działalności gospodarstw agroturystycznych znajdujących się na terenie NPN. Analizy dokonano na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych wśród 100 respondentów przebywających w tych gospodarstwach. Ankietowane osoby to ludzie w średnim wieku (40 - 65 lat), posiadające rodziny, mieszkające głównie w aglomeracjach miejskich. (fragment tekstu)
Artykuł zawiera rozważania na temat oczekiwań konsumentów wobec jakości żywności. Autorka, podkreśla, że wraz ze wzrostem skali produkcji oraz coraz wyższym stopniem przetworzenia żywności, zagadnienie jakości i bezpieczeństwa żywności nabiera zasadniczego znaczenia. Konsumenci postrzegają jakość żywności przez pryzmat jej bezpieczeństwa, jako wolną od zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych, posiadającą odpowiednie walory smakowo-zapachowe oraz wysoką wartość odżywczą.
7
Content available remote Analiza właściwości fizykochemicznych win dostępnych na polskim rynku
75%
W pracy omówiono wina gronowe, ze szczególnym uwzględnieniem ich właściwości prozdrowotnych. Zaprezentowano wyniki badań laboratoryjnych, określające ekstrakt ogólny, kwasowość ogólną oraz zawartość antocyjanów, a także autorską kartę oceny organoleptycznej sześciu półsłodkich, czerwonych win, różniących się pochodzeniem. Wyniki badań zaprezentowano na wykresach, do których dołączono krótki opis. W odniesieniu do ogólnej pożądalności wykazano różnice pomiędzy poszczególnymi próbami (W1-W6). Poddane ocenie wina charakteryzowały się również odmiennym składem fizykochemicznym. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Ocena konsumencka białych serów podpuszczkowych
75%
Sery stanowią liczną grupę produktów przetwórstwa mlecznego, pośród których najbardziej popularny rodzaj stanowią sery podpuszczkowe. Wśród nich wyróżniamy produkty regionalne, do których należą m.in. sery korycińskie. Przeprowadzono ankietę konsumencką dotyczącą cech organoleptycznych wybranych serów podpuszczkowych, gdzie ocenie poddano smakowitość serów, ich zapach, barwę oraz wpływ dodatków wrażenia smakowe ankietowanych. Materiał badawczy stanowiły sery zakupione w supermarkecie: ser biały, ser z dodatkiem czosnku, ser z dodatkiem czarnuszki oraz ser biały wytworzony w gospodarstwie rolnym. W przedstawionej pracy ukazano analizę otrzymanych wyników. Dowiedziono, iż ser naturalny wyprodukowany w gospodarstwie domowym zdobył największą aprobatę konsumentów. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono rezultaty badań ankietowych przeprowadzonych wśród 512 respondentów. Badanym konsumentom jogurtu przedstawiono osiem cech jogurtu odnoszących się do jego jakości. Porównano wyniki badań przeprowadzonych w 1997 i w 2002 roku.
Omówiono wyniki sondażu dotyczącego oczekiwań użytkowników co do jakości płynów do prania i ich opakowań, oraz czynników wpływających na wybór podczas zakupu.
Mystery Shopping jest metodą badania jakości, która powstała jako alternatywa dla badań ankietowych konsumentów. Jest użytecznym narzędziem kontrolnym oraz poznawczym. Omówiono etapy tego programu.
Autor omówił zagadnienie jakości produktów żywnościowych oraz wymogów konsumenta wobec żywności. Wśród różnorodnych czynników decydujących o wyborze jakościowym żywności pierwszoplanowe znaczenie mają aspekty zdrowotne i cechy sensoryczne. Preferencje polskich konsumentów zbliżone są do wyników badań przeprowadzonych w Europie Zachodniej i USA, z tym, że wyrażają oni większe zainteresowanie cechami sensorycznymi produktów.
Autor jest prezesem Instytutu Pentor. Artykuł przedstawia analizy wyników Audytu Bankowości Detalicznej 2004, monitorującego na bieżąco opinie, postawy i zachowania osób prywatnych wobec banków.
W artykule poruszono problematykę symboliczności produktu. Badaną kwestię rozpatrzono z perspektywy jakości postrzeganej produktu. Celem artykułu było zaprezentowanie symbolicznej strony produktu, mającej znaczenie w postrzeganiu jakości przez konsumentów. Zaprezentowano wybrane przykłady produktów o charakterystycznej symbolice. Wyjaśniono także, na czym ta symbolika polega. Wykazano, że obcowanie z produktem o walorach symbolicznych jest m.in. zapowiedzią przeżyć, które wraz z produktem się kupuje, jak również unikalnej atmosfery związanej z jego użytkowaniem. Zwrócono uwagę, że symboliczne walory produktu stają się często ważniejsze dla konsumenta niż walory użytkowe. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Jakość sprzętu sportowego a satysfakcja jego użytkowników
63%
Jakość to obecnie wymóg, który dotyczy wszystkich bez względu na rodzaj oferowanych produktów czy usług. Duża konkurencja na rynku sprawia, że produkty dostępne w sprzedaży oceniane są pod kątem spełnienia niekiedy bardzo wygórowanych wymagań klienta. Kryterium oceny stanowi również jakość produktu, która nie zawsze jest odbierana w jednakowy sposób przez wszystkich konsumentów. Wysoka jakość stanowi dla przedsiębiorstw działających na rynku klucz do osiągnięcia sukcesu. W artykule przedstawiono wyniki badań empirycznych dotyczących jakości sprzętu sportowego oraz satysfakcji z użytkowania tego typu wyrobów. Szczególną uwagę zwrócono na powiązanie pomiędzy kryteriami obejmującymi jakość i satysfakcję użytkowników. W badaniu wykorzystany został kwestionariusz ankietowy oraz Wskaźnik Orędownictwa Netto (NPS). (abstrakt oryginalny)
Celem badań była próba wskazania kluczowych czynników wpływających na sposób postrzegania jakości mięsa i wędlin przez nabywców. Omówiono pojęcie jakości oraz czynniki, które się na nie składają. Uwzględniono rolę różnych grup czynników w procesie kształtowaniu jakości produktu. Zaprezentowano podstawowe systemy zapewnienia jakości wykorzystywane przez przedsiębiorstwa mięsne w procesie produkcji żywności. (abstrakt oryginalny)
Autor przedstawił znaczenie smaku jako czynnika decydującego o wyborze produktów spożywczych przez konsumenta. Ocenę tę przedstawił w oparciu o wyniki badań ankietowych przeprowadzonych podczas targów Polagra Food w latach 2002-2004. W 2002 roku badania dotyczyły wyłącznie produktów mleczarskich, a w 2003 i 2004 roku obejmowały produkty z takich branż, jak: mleczarska, mięsna, owocowo-warzywna i cukiernicza.
Celem artykułu jest analiza jednoznaczności oceniania przez polskich konsumentów grillowanego mięsa wołowego oraz badanie ich preferencji i oczekiwań smakowych, a także gotowości do zapłaty za jakość polskiej wołowiny. Eksperyment wykazał, że polski konsument preferuje wołowinę dobrze wysmażoną, ma dostateczne poczucie smaku i wraz z wyższą oceną wrażeń sensorycznych przypisuje element kulinarny do wyższej klasy jakości. Potrafi rozróżnić niezadowalającą jakość wołowiny od wołowiny wysokiej jakości, lecz ma problem z rozróżnieniem jakości w obszarach przejścia od dobrej codziennej jakości w lepszą niż codzienna, a następnie w bardzo wysoką. Choć wciąż konsumpcja mięsa wołowego w Polsce pozostaje okazjonalna, to wyniki badań konsumenckich pokazały, że polski konsument jest w stanie zapłacić więcej za mięso lepszej jakości, a kwota ta rośnie wraz z jakością mięsa. To dobra i powtarzalna jakość wołowiny warunkuje decyzje nabywcze wymagających konsumentów. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono zagadnienia związane z zarządzaniem kapitałem marki na rynku produktów mleczarskich w Polsce. W opracowaniu szczególną uwagę zwrócono na lojalność konsumentów wobec marek, postrzeganą jakość marek oraz znajomość marek. Przedstawiono również pozycjonowanie marek jako element zarządzania kapitałem marek. (oryg. streszcz.)
20
63%
Celem badań była ocena wpływu jakości usług gastronomicznych na przyrost zaufania konsumentów. Podstawą analizy były wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród 200 mieszkańców miasta powiatowego województwa śląskiego, zróżnicowanych pod względem płci, wieku oraz statusu zawodowego. Narzędzie badawcze stanowił autorski kwestionariusz ankiety. Zakres badań obejmował jakość usług gastronomicznych, w tym obsługi klienta, a także poziom zadowolenia klienta i poznanie powodów korzystania z usług gastronomicznych. Uzyskane wyniki wykazały ścisłą korelację między jakością usług gastronomicznych (czystość lokalu, wystrój wnętrza, wygląd/higiena obsługi) a zadowoleniem klienta. Stwierdzono, iż większość respondentów rzadko korzysta z usług gastronomicznych, przy czym wybierali oni najczęściej niedrogie zakłady typu fast food. Wybierając potrawy respondenci kierowali się ich cenami oraz rekomendacją kelnera. Dla ankietowanych bardzo ważnym kryterium wyboru zakładu była jakość usług, w tym kultura personelu, higiena osobista, prezencja. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.