Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 222

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Customer satisfaction
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
W niniejszym artykule autor porusza problem całościowego pomiaru zjawisk motywacji i satysfakcji pracownika oraz satysfakcji i lojalności klienta umożliwiającego wyznaczenie siły zależności występującej między omawianymi obszarami. Do celów analitycznych badanego procesu badawczego zostały zaproponowane i scharakteryzowane główne modele ścieżkowe służące do pomiaru omawianych zjawisk marketingowych.(abstrakt oryginalny)
Celem opracowania było określenie wpływu satysfakcji klienta na jego lojalność wobec jakości produktów przedsiębiorstwa branży obuwniczej (łącznie z placówką handlową) oraz możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy rynkowej w tym zakresie dla rewizji realizowanej strategii badanego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Przedmiot badań stanowiła ocena poziomu satysfakcji oraz lojalności klientów względem producenta obuwia przez pryzmat ocen klientów jednej z wiodących placówek handlowej sieci badanego producenta. (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest usystematyzowanie wiedzy i nazewnictwa metod pomiaru satysfakcji klienta między innymi poprzez ich podział na trzy grupy najczęściej spotykane w literaturze. W artykule zaproponowano sklasyfikowanie tych metod według kryterium częstotliwości ich wymieniania w literaturze. (fragment tekstu)
Analiza IPA (Importance-Performance Analysis) to proste narzędzie, stosowane po to, aby lepiej zrozumieć zadowolenie klientów i wskazać obszary, które wymagają priorytetowego potraktowania tzn. muszą zostać poprawione natychmiast. W artykule zestawiono ze sobą kilka podejść analizy IPA, zastosowano różne sposoby oceny ważności oraz pokazano trzy kryteria podziału macierzy na pola decyzyjne. Porównanie to może być użyteczne w przyszłych badaniach w celu doboru właściwego podejścia. (abstrakt oryginalny)
5
100%
W artykule poruszono tematykę problemu rzetelnego pomiaru zjawiska satysfakcji i lojalności klientów. Omówiono istotę analiz obu obszarów wraz z warunkami, jakie powinna spełniać metodologia badawcza, aby przynosić przedsiębiorstwom lub instytucjom wymierne korzyści rynkowe. Ponadto zaprezentowano najczęściej stosowane na świecie modele ścieżkowe pomiaru satysfakcji i lojalności klientów (SCSB, ACSI oraz EPSI) wraz z ich charakterystyką i prezentacją dotychczasowych wyników i analiz. Na koniec omówiono największą zaletę modeli ścieżkowych, czyli ich modularny charakter, który pozwala na pełną kontrolę procesu badawczego oraz umożliwia dokładne dopasowanie narzędzia do różnych sektorów oraz rynków.(abstrakt autora)
6
Content available remote Satysfakcja klienta jako podstawa budowy jego kapitału
100%
Kapitał klienta jest niepowtarzalny, specyficzny dla każdego przedsiębiorstwa. Jego budowa zajmuje dużo czasu, związana jest z wiedzą i umiejętnościami pracowników. Należy pamiętać, Ŝe jest to zasób niematerialny, którego nie można kupić. Jego tworzenie jest procesem ciągłym, wymagającym nieustannych wysiłków dbania o klientów, zdobywania wiedzy o ich potrzebach oraz zadowoleniu klientów. Każde przedsiębiorstwo powinno się zatroszczyć o badanie nie tylko realizowanych procesów, ale również relacji z klientami. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Satysfakcja konsumenta jako przedmiot badań marketingowych
100%
Celem artykułu jest zaprezentowanie korzyści z badania poziomu satysfakcji klientów dla współczesnych organizacji i jej dostarczania. Szczególną uwagę poświęcono strukturze i przedmiotowi procesu badawczego, metodom i technikom ich badania. Zwrócono uwagę na poziom popularności realizacji badań satysfakcji w polskich przedsiębiorstwach.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przybliżenie koncepcji metamodeli satysfakcji klienta i ich zastosowania w projektowaniu i weryfikowaniu własnych modeli satysfakcji. W artykule pokazano przykład metamodelu będącego złożeniem kilkunastu hipotez wpływowych zweryfikowanych w sześciu badaniach satysfakcji klientów usług turystycznych. (abstrakt oryginalny)
|
2015
|
nr 4 (38)
143-153
W dobie rewolucji informacyjnej można dostrzec silny wzrost znaczenia zasobów niematerialnych przedsiębiorstw zarówno w procesie wyznaczania ich wartości rynkowej, jak również określania pozycji konkurencyjnej względem innych graczy rynkowych. W niniejszym artykule autor skoncentrował się na prezentacji głównych cech niematerialnych zasobów firmy wraz z ograniczeniami ich pomiaru, wynikającymi z ich specyficznego charakteru. Ponadto zostały szczegółowo omówione w perspektywie trzech różnych sektorów gospodarczych trzy modele ścieżkowe służące do pomiaru jednego z obszarów omawianej grupy zasobów, tj. satysfakcji i lojalności klientów. (abstrakt oryginalny)
Obecnie jakość jest postrzegana jako kluczowy element różnicowania usług, wskazując obszar, którym powinno zająć się każde przedsiębiorstwo pragnące pozostać na rynku. Jakość wpływa na sukces prowadzenia interesów i jednocześnie doprowadza do konkurencyjności przedsiębiorstw. Hotelarstwo jest postrzegane jako element turystyki. Może ono zaspokoić potrzeby turystów w obiektach zakwaterowania, oferując usługi tak podstawowe, jak i dodatkowe. Stosowanie się do standardowych zasad przez zapewnianie usług ustalonych przez dany kraj, organizację lub przedsiębiorstwo jest niezwykle ważne dla hotelarstwa. Istotne jest również znalezienie równowagi między postrzeganiem jakości przez klientów i przedsiębiorstwo. Artykuł opiera się na szeroko zakrojonych badaniach, które skupiają się na ocenie jakości wybranego rodzaju zakwaterowania(abstrakt oryginalny)
Autor artykułu zwraca uwagę na konieczność dostrajania oferty własnej, biorąc pod uwagę jakość oraz cenę do potrzeb, a także oczekiwań klientów. Należy również wyciągać wnioski dotyczące należytego traktowania, jak również satysfakcji klienta i konkurenta.
The article deals with the issue of customer satisfaction with regard to logistics service. It presents the idea of customer logistics service, customer satisfaction and the selected forms of its measurement. Moreover, in the light of the author's survey research results, customer satisfaction was analyzed with the logistics service offered by the DHL Express company. (original abstract)
|
|
nr 3(31)
105-124
Celem pracy było ukazanie znaczenie cech osobowości pracowników kontaktowych hoteli i ich potencjalnego wpływu na ich postawy wobec pracy. Problemem badawczy było więc poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czy jest związek między ekstrawersją a satysfakcją z wykonywanej pracy, ze szczególnym uwzględnieniem satysfakcji w odniesieniu do klientów. Jako metody badawcze w niniejszej pracy zastosowano krytyczny przegląd literatury przedmiotu, w tym raportów i badań przeprowadzonych w podjętej problematyce oraz badania ankietowe. Główne rezultaty badań potwierdziły istnienie istotnej i pozytywnej korelacji pomiędzy ekstrawersją a satysfakcją z pracy, w tym satysfakcją w odniesieniu do postrzegania relacji z klientami. Badania mają charakter studium przypadku, stąd ich wyników nie należy generalizować, jednakże stanowią one podstawę do merytorycznej dyskusji nad znaczeniem i koniecznością umiejętnego dopasowywania osobowości pracownika do wymagań pracy w hotelarstwie oraz mogą one stanowić założenia badacze dla szerszego kontekstu badań. Stąd w pracy przedstawiono zarówno implikacje dla kadry menedżerskiej jak i sformułowano proponowane kierunki przyszłych badań empirycznych.(abstrakt autora)
Współczesne koncepcje marketingu wskazują, że skuteczny marketing powinien być obecnie zorientowany przede wszystkim na potrzeby klienta. Przyjmowanie perspektywy klienta to jednak również akceptowanie zasad i wartości, których przestrzegania w marketingu oczekują klienci. Taką najważniejszą zasadą w relacjach typu B2C jest zasada sprawiedliwej i uczciwej wymiany. Wynika ona z podstawowych praw konsumenta. Zasada ta jednak jest najczęściej naruszana wskutek świadomych i celowych działań marketingowych, które wprowadzają konsumentów w błąd, wskutek czego podejmują oni decyzje o zakupie towarów lub usług, których w innych okolicznościach by nie podjęli. Tak więc mimo że kolejne modele marketingu mówią coraz więcej o jego społecznych funkcjach i o marketingu opartym na wartościach, to kluczowa wartość dla konsumentów, którą stanowi zasada sprawiedliwej i uczciwej wymiany, jest wciąż w nim pomijana. Celem niniejszego opracowania było wskazanie potrzeby włączenia do teorii marketingu wartości należącej do zbioru praw konsumenta, którą jest przestrzeganie przez przedsiębiorców w relacjach z konsumentami zasady sprawiedliwej i uczciwej wymiany.(abstrakt oryginalny)
Th e guarantee of a company's success in the business to business (B2B) market is the acquisition of customers satisfied with the purchased products or services and loyal to the company. Th e met - allurgical industry is a specialised sector with a narrow group of buyers. In order to ensure mutual relations in the B2B market, numerous activities are carried out to strengthen the ties between business partners. One of such activities is the assessment of customer satisfaction, which gives the company an opportunity to learn about the needs, preferences, and expectations of its customers. Th e aim of the study was to assess the satisfaction of business customers with the cooperation with a chosen company in the metallurgical industry, a world leader among solutions in the metal heat treatment sector. Th e CAW I (Computer-Assisted Web Interview) technique was used to achieve the aim of the work, in which proprietary research instruments were used. To assess the loyalty of the company's business partners, the Net Promoter Score (NPS) was used. Th e study was carried out at the turn of 2021/2022 in two stages of cooperation between the company and its business partners. Th e first verification was carried out after signing the final protocol and the second after the end of the warranty period. The study was global. 104 companies from various industries and operating on international markets participated in the survey. The results of the conducted research showed a high rating of customer satisfaction with the coop- eration with the company. This is evidenced by both the high values obtained of the NPS index (51.7% for tests made after the device was launched, 55.6% for tests carried out after its warranty period), and high ratings of customer satisfaction with the products and services offered by the company. The results of the study also allowed the authors to identify areas of the company's activity for further improvement (original abstract)
|
|
nr 1
119-131
Improving product quality is still a challenge; therefore, this article aims to propose an approach to predict customer satisfaction. We implemented the following techniques: the SMART(-ER) method, brainstorming (BM), a Likert-scale survey, the Pareto rule, the WSM method, and the Naive Bayes Classifier. Customer expectations were obtained as part of the survey research. Based on these, we determined customers' satisfaction with the current quality of the criteria and the weights of these criteria. We then applied the Pareto rule, the WSM method, and the Naive Bayes Classifier. In the proposed approach, it was predicted that current product quality is not very satisfactory to customers; that conditioned the need for improvement actions. The originality of the study is the ability to predict customer satisfaction while taking into account the weights of this criterion. The proposed approach can be used for any product. (original abstract)
Autor w niniejszym artykule przedstawił wyniki badań własnych, będących częścią realizowanego projektu badawczego NCN nr 2011/03/D/HS4/04311, obejmującego swoim zakresem analizę klientów sektora wielkopowierzchniowych centrów handlowych zlokalizowanych w Lublinie w latach 2013-2016. Wybrany do badań okres charakteryzował się dużymi zmianami w strukturze konkurencyjnej analizowanego sektora. Oprócz istniejących kilkanaście lat centrów handlowo-usługowych pojawiły się nowe podmioty, wnosząc na rynek nie tylko nowy potencjał rzeczowy i finansowy, ale także potencjał innowacyjny w postaci nowych standardów w zakresie oferty rynkowej, rozwiązań organizacyjno-logistycznych oraz działań marketingowych. Dynamiczne zmiany wewnątrzsektorowe obserwowane na analizowanym rynku spowodowały, że klient musiał dokonać konfrontacji utrwalonych dotychczas standardów i zasad postępowania (wraz z wyrobionym i przyjętym przez niego systemem ocenno-porównawczym) z nowymi rozwiązaniami proponowanymi przez wchodzące na rynek podmioty rynkowe. Klient stanął zatem w obliczu konieczności zrozumienia nowej rzeczywistości rynkowej, poznania jej i zaakceptowania, a następnie zredefiniowania swojej wrażliwości konsumenckiej, celów i oczekiwań, słowem musiał się uczyć rynku na nowo. (fragment tekstu)
18
Content available remote O zadowoleniu klientów sektora dóbr szczególnych
76%
W artykule rozważane jest zagadnienie zadowolenia klientów sektora dóbr szczególnych. Orientując się na jeden z najważniejszych produktów tego sektora – wino, rozpatrzono bardziej szczegółowo zasadnicze aspekty satysfakcji osiąganej przez klientów. Zaprezentowano także zagadnienia statycznego i dynamicznego podejścia do osiągania satysfakcji.(abstrakt oryginalny)
19
76%
Celem opracowania jest przedstawienie wyników analiz metod badań satysfakcji klienta stosowanych w wybranych urzędach administracji gminnej. Opracowanie zarysowuje istotę badań satysfakcji w zarządzaniu jakością oraz ich znaczenie w wypełnianiu zasady orientacji na klienta. Zwraca uwagę na usługi publiczne jako specyficzny typ usług, ich uwarunkowania i wpływ na zarzadzanie jakością w instytucjach publicznych. Pokazuje ilościowy i jakościowy obraz narzędzi stosowanych w tego typu badaniach, wskazuje występujące problemy metodologiczne, niektóre dobre praktyki i rozwiązania, a także istotne mankamenty. Wnioski z opracowania są przesłanką do zaproponowania kilku rekomendacji odnośnie do metod prowadzenia tego typu badań w urzędach, co może stanowić podstawę do doskonalenia ich metodologii.(abstrakt oryginalny)
Satysfakcja pacjenta, którego opinia jest jednym z elementów pozwalającym budować jakość jest badana różnymi sposobami. Omawiany pomiar zadowolenia z usług zdrowotnych został przeprowadzony za pomocą kwestionariusza SERVQU-AL. Analiza najsłabiej ocenianych elementów przez pryzmat płci, wieku, wykształcenia oraz częstotliwości wizyt u lekarza pozwoli wyciągnąć nowe wnioski co do sposobu prowadzenia przychodni. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.