Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 243

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Efektywność pracy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
Multitasking, czyli wielozadaniowość, jest to umiejętność wykonywania kilku czynności jednocześnie oraz zdolność koncentrowania się na kilku zadaniach naraz. W wielu firmach wielozadaniowość to jedna z najważniejszych cech dobrego pracownika. Od podwładnych wymaga się, aby wykonywali kilka zadań w tym samym czasie jak najlepiej, jak najkrócej i jak najwięcej. Czy jednak są oni w stanie temu podołać? (fragment tekstu)
W rozdziale przedstawiono problematykę efektywności pracy pracowników świadczących usługę pracy w ramach elastycznych form zatrudnienia. Został on podzielony na dwie części. W pierwszej scharakteryzowano teoretyczne aspekty efektywności pracowniczej. W drugiej zaprezentowano wyniki badań własnych zrealizowanych wśród 36 organizacji funkcjonujących na terenie województwa śląskiego. Na podstawie analizy literatury przedmiotu oraz przeprowadzonych badań zweryfikowano trzy hipotezy, mianowicie: (1) ze względu na dłuższy okres pracy na danym stanowisku pracy pracownicy stali wykazują się wyższą efektywnością niż pracownicy czasowi; (2) pracowników czasowych cechuje zróżnicowana efektywność, która jest związana z charakterem i czasem trwania umowy oraz siłą powiązania pracownika z organizacją; (3) istnieją takie czynniki związane z wykonywaniem pracy przez pracownika, które wspierają jego efektywność.(abstrakt oryginalny)
Można postawić tezę, że szkolenia obniżają efektywność pracy... Oczywiście nie wszystkie, ale sprawa jest znacznie poważniejsza, niż nam się wydaje. Jak to możliwe, że podnoszenie kompetencji może obniżać efektywność? Jak diagnozować problem i jak mu zapobiegać? (fragment tekstu)
Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie zarządzać czymś, czego nie potrafimy zmierzyć. Oznacza to, że bez precyzyjnego pomiaru efektywności pracowników, zespołów i całych jednostek organizacyjnych nie ma możliwości podjęcia systemowych działań ukierunkowanych na podnoszenie tej efektywności. I właśnie tu otwiera się obszar rozważań związanych z kluczowymi wskaźnikami efektywności - KPI (ang. Key Performance Indicators), który staje się, zwłaszcza w obecnych czasach, jednym z najważniejszych wyzwań - także dla zespołów HR. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono obszary zwiększania efektywności pracy, leżące zarówno po stronie pracownika jak i pracodawcy. Aby osiągnąć wyznaczony przez organizację cel w tym zakresie, należy przede wszystkim dobrze określić kompetencje, jakie potrzebuje firma do realizacji zadań obecnie i w przyszłości. Chodzi tutaj o budowanie zespołu pracowników lojalnych, dobrze zmotywowanych, a z drugiej strony posiadających warunki do rozwoju własnego potencjału zawodowego. W realizacji tego procesu kluczową rolę odgrywa pion HR i w tym miejscu rodzi się pytanie: jaka ta rola powinna być?(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono najważniejsze czynniki i ograniczenia wpływające na efektywność wykorzystania czasu pracy kierowców. Badania wykonało dwóch kierowców w ciągu czterech tygodni, pracując na trasach dalekodystansowych z naczepą podkontenerową oraz kurtynową. Średni dzienny czas pracy kierowców wyniósł odpowiednio 11:55 i 10:27, dzienny czas jazdy - 5:30 i 6:21, a odległość dzienna 499 i 506 km. Współczynnik efektywności czasowej osiągnął wartość 0,45.(abstrakt autora)
Niniejszy artykuł to diagnoza czynników w organizacji ograniczających skuteczność pracowników. Przybliżono przeszkody efektywnej pracy. Omówiono rolę działów HR w zapewnieniu efektywnie funkcjonującej kadry pracowników.
Pracownik idealny to taki, który nie dość, że osiąga dobre efekty pracy, to jeszcze czerpie z tego osobistą satysfakcję. Pytanie brzmi - jak ją zapewnić? Wewnątrzsterowny pracownik ma wiele atutów - nie trzeba go pilnować, sam dba o jakość wykonania, często cele traktuje osobiście. Dla menedżera to jednak większe wyzywanie, ponieważ często taki pracownik jest również mniej sterowny. Jeżeli przyjmuje cele i chce pracować, jest bezcenny. Jeżeli jednak nie chce, trudno go do tej pracy zachęcić czy zmusić. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Modelowanie elastycznej organizacji pracy
61%
Elastyczna organizacja pracy staje się powoli docelowym systemem pracy. Zasadniczą kwestią jest jednak stworzenie odpowiedniej architektury stosowanych rozwiązań, uwzględniającej kwestie społeczne i ekonomiczne, długo- i krótkookresowe. Artykuł zawiera propozycję modelu elastycznej reorganizacji pracy jako procesu stałego jej doskonalenia w zakresie zadań, czasu i miejsca pracy oraz formy zatrudnienia. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie wpływu programów komputerowych na efektywność pracy pracowników księgowości. W kolejnych punktach dokonano charakterystyki teoretycznych założeń pracy w obszarze księgowości na przestrzeni lat, ze szczególnym podkreśleniem współczesnej innowacyjnej księgowości. (abstrakt oryginalny)
Jeden z prezesów firmy zapytany przez konsultanta: "Proszę mi powiedzieć, ilu pracowników pracuje w Pana organizacji?" - odpowiedział: "No cóż, wydaje mi się, że połowa z nich". W tym dowcipie jest jednak nadspodziewanie dużo prawdy. Z globalnych badań Hay Group wynika, że tylko 46 proc. pracowników czuje się w pełni efektywnych. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto próbę wykazania związku istniejącego pomiędzy zmianami struktury produkcji społecznej (ilustrującej rozdział zasobów czasu pracy społecznej między poszczególne dziedziny tej produkcji), a poziomem efektywności czasu pracy. (fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano nowoczesny, prototypowy system AutoInvent pozwalający na automatyzację procesu inwentaryzacji zasobów mineralnych poprzez wykonywanie pomiaru objętości składowisk z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. W celu zwiększenia dokładności danych zastosowano fuzję innowacyjnych technologii pomiarowych: skanowania laserowego 3D i fotogrametrii z niskiego pułapu oraz integrację dwóch metod precyzyjnego pozycjonowania: pomiary satelitarne GNSS wspomagane poprawkami sieciowymi RTK oraz precyzyjne laserowe pomiary tachimetryczne. Automatyzacja procesu pomiarowego zwiększa bezpieczeństwo mierniczych górniczych oraz skraca czas potrzebny na prace w terenie poprzez ograniczenie konieczności przebywania ludzi na zwałowisku. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: INNOSBZ. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Przeszłość i teraźniejszość oceniania pracowników
61%
W artykule przedstawiono historię rozwoju oceniania pracowników w kontekście zmian otoczenia na przestrzeni wieków, szczególnie podkreślając zmiany społeczno-gospodarcze ostatnich 40 lat. Pierwotnie ocena okresowa była przedmiotem zainteresowania wyłącznie przełożonego i pracownika, a wyniki oceny były zwykle podstawą decyzji administracyjnych w zakresie wynagradzania lub kariery pracownika. Obecnie ocena okresowa jest ważnym elementem zarządzania efektywnością pracownika (employee performance management), choć zarzuty co do jakości i sposobu dostarczania informacji zwrotnej nadal nie ustają. Można jednak wskazać, iż dotychczasowe cele i metody oceniania nadal istnieją wraz z nowo powstającymi rozwiązaniami. Ten fakt jest wyrazem zróżnicowania globalnego zarządzania i stawia przed oceniającymi pracowników nowe wyzwania. (abstrakt oryginalny)
Skuteczne zarządzanie kadrami i kontrola ich efektywności wymaga znajomości odpowiednich mierników. Jak pisze autor, miary takie powinny być jednocześnie intuicyjne i powtarzalne oraz uniwersalne dla różnych przedsiębiorstw. Jedną z takich miar jest wielowarstwowe narzędzie diagnostyczne opracowane przez firmę Accenture. Artykuł określa przykładowe zastosowania tej miary oraz sytuacje, w których jej stosowanie przynosi najwięcej efektów.
Możliwość wspierania równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym jest - według pracowników - jednym z ważniejszych czynników świadczących o atrakcyjności pracodawcy. Stres, depresja czy pracoholizm to choroby cywilizacyjne naszego pokolenia. Zarządzanie sobą jest znacznie trudniejsze, niż nam się wydaje. Dlatego tak istotne jest, by do programu wspierania równowagi między tymi obszarami włączyli się aktywnie także pracodawcy. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Uwarunkowania ekonomiczne efektywnej pracy zawodowej współczesnego pracownika
61%
Efektywność pracy zawodowej człowieka w warunkach gospodarki rynkowej jest ściśle związana z jego rozwojem zawodowym. Ważna jest efektywna samorealizacja w wykonywaniu działań zawodowych, osiągnięcie konkretnych efektów i sukcesów zawodowych, realizacja własnych celów zawodowych i celów organizacji. Istotna jest też świadomość odpowiedzialności za wyniki własnej pracy, systematyczne nabywanie dodatkowych kompetencji, poznawanie siebie pod względem realnej oceny własnego potencjału zawodowego oraz potrzeb rynku. (fragment tekstu)
Przedstawiono rozważania na temat technicystycznych przejawów efektywności pracy człowieka, które umieszczono w kontekście fizykalnego podejścia do pracy ludzkiej, jej technicznych wymiarów i niezbędności uwzględniania w działaniach ludzi aspektu efektywnościowego. Punktem wyjścia rozważań uczyniono termodynamiczne ujęcie pracy ludzkiej, będącej swoistym układem wymiany energii z otoczeniem zarówno w wymiarze ruchu pracującego człowieka, jak i w wymiarze wykładniczo rosnącego udziału w tej pracy energii maszyn i urządzeń napędzanych silnikami. Efektywne wykorzystanie sprzężenie pracy człowieka z pracą urządzeń uwarunkowane jest głównie rozwojem kapitału ludzkiego.
Właściwe odżywianie może zwiększyć wydajność pracowników aż o 20 proc. - informuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Zdrowe posiłki to jeden z najważniejszych czynników warunkujących efektywność pracy. (fragment tekstu)
20
Content available remote Motivation and Effective Team Building
61%
Motivating people to work efficiently, as well as increasing their job satisfaction and, consequently, further increasing their commitment, is probably the most important problem which affects organizations and which they need to solve. Many organizations are wondering what they should do in order to achieve continuous and high performance through people. Building an effective team - a team of people motivated to act - is not an easy task and consists of many components contributing to the success. This paper is an attempt to overview the most important of them.(original abstract)
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.