Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 22

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Holistic marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Celem tego artykułu jest identyfikacja dotychczasowych poglądów na temat holistycznych/integralnych modeli zarządzania wiedzą, w tym marketingową oraz konstrukcja takiego modelu, w oparciu o studia literaturowe oraz analizę podsystemu relacji opartych na wiedzy, zaobserwowanych na płaszczyźnie kooperacji podmiotów sektora produktów IT i ich partnerów. Jak pokazują wyniki badań, w holistycznym modelu zarządzania wiedzą w sektorze produktów IT, w tym wiedzą marketingową, o-, od- i dla partnerów, na szczególną uwagę zasługuje zaobserwowany kwalifikowany system emisji i absorpcji wiedzy, kreowanie wiedzy przez współdziałanie oraz usieciowienie procesu zarządzania wiedzą w relacjach z partnerami/kooperantami.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono dyskusję nad problematyką nowego spojrzenia na działalność marketingową w firmie transportowej. Omówiono możliwość wdrożenia koncepcji marketingu holistycznego w branży TSL jako nowego kierunku aktywności marketingowo-logistycznej. Na podstawie badania literatury przedmiotu oraz badania typu case study zaprezentowano problematykę marketingu holistycznego rozumianego jako działalność zintegrowana łącząca elementy marketingu i logistyki transportu. Wyniki analizy poznawczo-krytycznej światowej literatury przedmiotu przedstawione w pracy wskazują na występowanie wyraźnej luki poznawczej i luki badawczej, jeśli chodzi o rozważania na temat zastosowania marketingu holistycznego w branży TSL, zwłaszcza w obszarze usług transportowych. (abstrakt oryginalny)
Podobnie jak na świecie, tak i w Polsce metody jakościowe od wielu lat pochłaniają blisko 20% wszystkich wydatków na badania. Kryzys przyśpieszył odświeżenie formuły samych badań. Chęć oszczędności skierowała badaczy jakościowych ku formom kontaktów z respondentami on-line. Zbyt duża zmienność poglądów i zbyt duży relatywizm badanych na nowo nakłoniły badaczy do użycia technik projekcyjnych i wspomagających. Brak zaufania do deklaracji paradoksalnie stał się ogromną szansą dla badań jakościowych, gdyż reakcji, gestów, mimiki i zachowań tak łatwo nie można ukryć. Jednocześnie mamy do czynienia ze znaczną dowolnością metodologiczną badań jakościowych, a więc jedynym gwarantem jakości staje się doświadczony badacz.(abstrakt oryginalny)
Higher education institutions face many challenges in the contemporary macroeconomic influences, coming from political, economic, social, environ- mental, technological, cultural and legislative point of view. Competition among national and international higher education institutions becomes more and more visible and contributes to a new type of strategies and management decisions, more flexible and adaptive. Holistic marketing reflects different institutional behaviours in terms of intemal marketing, relationship marketing, performance marketing and integrated marketing. This paper reflects the importance of new types of behaviours and strategies for higher education institutions. The main objectives of the paper are: to reveal the holistic marketing components in the higher education institutions' area; to describe the contemporary behaviours of the institutions and to identify concrete actions for higher education institutions towards sustainable development.(fragment of text)
Przedmiotem artykułu jest analiza uwarunkowań dla stosowania marketingu w usługach medycznych w Polsce. Autorka, uwzględniając specyfikę tych usług, wskazuje cechy, które powinna posiadać koncepcja marketingu stosowanego w interesie pacjentów oraz podmiotów świadczących usługi Na podstawie badania przeprowadzonego na grupie lekarzy stomatologów, autorka definiuje czynnik determinujące rozwój marketingu podmiotów świadczących usługi medyczne w Polsce. (abstrakt oryginalny)
Opracowanie przedstawia trzy obszary marketingu: współczesne definicje marketingu, marketing wewnętrzny oraz marketing holistyczny. Wprowadzenie do współczesnych definicji marketingu obejmuje prezentację różnych koncepcji i teorii, które kształtowały to pojęcie przez ostatnie dziesięciolecia. Następnie omawiany jest marketing wewnętrzny, który koncentruje się na zwiększeniu efektywności działań marketingowych poprzez angażowanie pracowników w celu zapewnienia spójności działań firmy oraz budowania pozytywnego wizerunku organizacji. Definicja marketingu wewnętrznego jest objaśniona z punktu widzenia jego celów, strategii i narzędzi, które wykorzystuje. Kolejnym omawianym zagadnieniem jest marketing holistyczny, który integruje działania marketingowe z innymi aspektami działalności przedsiębiorstwa, takimi jak marketing dokonań, marketing zintegrowany oraz marketing relacji. W dalszej części poruszona jest rola marketingu wewnętrznego w układzie marketingu holistycznego. Przedstawione są relacje pomiędzy poszczególnymi filarami marketingu holistycznego z uwzględnieniem marketingu wewnętrznego. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Long-Term Strategy for Sustainable Development of Agriculture in Poland
63%
Celem artykułu jest zarysowanie podejścia do opracowania długookresowej strategii zrównoważonego rozwoju rolnictwa w Polsce. Przedstawiono zagadnienia, jakie trzeba rozważyć, budując taką strategię. Ograniczono się do trzech zagadnień: uzasadnienia transformacji rolnictwa ku zrównoważeniu, podejścia do budowy strategii oraz szkicu strategii. Analizy dokonano na podstawie literatury przedmiotu i własnych przemyśleń autora. Stwierdzono, że transformacja rolnictwa ku zrównoważeniu wymaga wypracowania stosownej strategii długookresowej, która w szczególności tworzyłaby ramy dla bieżących programów i interwencji polityki. W okresie realizacji strategii - zmiany pokoleniowej - niektóre cele wynikają wprost z polityki UE - w szczególności dotyczące osiągnięcia neutralności klimatycznej i powstrzymania redukcji bioróżnorodności. Również nie do pominięcia są cele dotyczące żyzności gleb i bezpieczeństwa żywnościowego. Zachodzi potrzeba opracowania scenariuszy dochodzenia do tych celów z odniesieniem do dobrostanu i aspiracji przychodzącego na świat pokolenia - uwzględniając przy tym czynnik postępu (innowacje) oraz nowe uwarunkowania demograficzne, klimatyczne, środowiskowe, społeczne, kulturowe - krajowe i międzynarodowe. (abstrakt oryginalny)
Autor zaproponował uporządkowanie sfery komunikacji marketingowej od strony definicji i merytorycznej zawartości pojęć takich jak: komunikacja marketingowa i zintegrowana komunikacja marketingowa. Zaproponowano holistyczne podejście do komunikacji marketingowej, które zintegruje wszelkie komunikaty nadawane przez firmę do otoczenia rynkowego.
9
Content available remote Kierunki rozwoju działań merchandisingowych w drugiej dekadzie XXI wieku
63%
Celem artykułu jest przybliżenie kierunków zmian we współczesnych działaniach merchandisingowych. Rozważania prowadzone będą wokół tezy - w drugiej dekadzie XXI wieku działania merchandisingowe silnie wpływają na strategiczną przewagę firmy handlowej, dlatego należy je permanentnie usprawniać oraz dostosowywać do oczekiwań interesariuszy. Wychodząc od przybliżenia instrumentalnego podejścia do merchandisingu, scharakteryzowano uwarunkowania jego stosowania. Następnie wskazano innowacyjne sposoby i rozwiązania w rozważanym obszarze działań marketingowych, a w tym m.in. merchandising digitalny, internetowy, mobilny, sensoryczny, neuromerchandising oraz holistyczny. Rozważania teoretyczne wzbogacono przykładami z rynku.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Ewolucja koncepcji marketingu - w kierunku podejścia holistycznego
63%
Celem opracowania jest ukazanie rozwoju koncepcji marketingu w ujęciu ewolucyjnym. Główną tezę stanowi stwierdzenie, że współczesna rzeczywistość gospodarcza, której cechami charakterystycznymi są: różnorodność, zmienność, współzależność i innowacyjność, wymaga holistycznego podejścia do realizacji funkcji marketingu w przedsiębiorstwie. Autor przygląda się zmianom orientacji marketingowej, opierając się na koncepcji podziału dziejów myśli marketingowej na cztery okresy, w których myśl marketingowa oparta była na odmiennych podstawach teoretycznych i stanowiła odpowiedź na zmieniające się warunki otoczenia. Opracowanie prowadzi do wniosku, że dla osiągania sukcesu współczesnego przedsiębiorstwa jego marketing powinien być bardziej holistyczny, a mniej sektorowy. Marketing holistyczny to zatem: integrowanie rozpoznawania wartości i dostarczania wartości w celu budowania długofalowej, wzajemnie satysfakcjonującej relacji oraz wspólnego powodzenia kluczowych interesariuszy.(abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Marketing relacyjny i marketing wartości - w kierunku paradygmatu zintegrowanego
63%
Artykuł jest próbą zintegrowanego spojrzenia na dwie koncepcje współczesnego marketingu: marketing relacji (partnerski, więzi) oraz marketing wartości (oparty na wartości, wartość dla klienta, wartości dla interesariuszy, wartości klienta). W artykule zaprezentowano problematykę wartości w koncepcji marketingu relacyjnego. Przedstawiono w nim zagadnienia relacji w marketingu wartości. Autor doszedł do wniosku, że zasadne jest zaproponowanie wspólnego paradygmatu wartościoworelacyjnego lub włączenie tych problemów do koncepcji marketingu holistycznego.(abstrakt oryginalny)
Według koncepcji marketingu holistycznego przyjęcie orientacji na klienta jeko podstawy formułowania strategii firmy staje się bazą filozofii marketingowej. Ta orientacja ma przenikać całą firmę, czyliże marketing stał się ważną interfunkcją w przedsiębiorstwie nieograniczoną tylko do funkcjonowania jednego działu. Zarządzanie przez wartość dla klienta ma swoją perspektywę strategiczną i operacyjną. (fragment tekstu)
Artykuł jest próbą odpowiedzi na pytanie jak osiągnąć sukces w warunkach kryzysu gospodarczego, kiedy tradycyjne metody przestają być skuteczne, a klienci tracą zaufanie do praktyk biznesowych. Zdaniem autora kluczowe jest takie działanie, które spełni potrzeby klienta pod względem funkcjonalnym, emocjonalnym i duchowym - marketing holistyczny w praktyce. Autor omawia przykład firmy Apple jako wzór praktycznego zastosowania tej strategii.
Współczesne koncepcje teoretyczne, powstałe na gruncie paradygmatu marketingu relacji, podnoszą problematykę integracji marketingu. Wskazują, że skuteczność marketingu w przedsiębiorstwach zależy od umiejętności integrowania tej filozofii w obrębie procesów biznesowych, zarówno w wymiarze wewnętrznym (integracja marketingu i pozostałych tradycyjnych funkcji / działów), jak i zewnętrznym (integracja w ramach sieci partnerów rynkowych, do których należy także klient). Choć cechą wspólną tych teorii jest rozumienie marketingu jako koncepcji zarządzania biznesem i ujmowanie go w sposób procesowy, to występują między nimi różnice w zakresie przedmiotowym i podmiotowym owej integracji. Celem artykułu jest omówienie szczegółowych założeń koncepcji, które uznano za ważne w kontekście rozwoju teorii marketingu zintegrowanego w ujęciu procesowym. Są to koncepcje marketingu holistycznego oraz marketingu całkowicie (czy całościowo) zintegrowanego, nie prezentowane dotąd szerzej w polskim piśmiennictwie oraz znana już koncepcja marketingu opartego na wartości, ściśle związana z dynamicznie rozwijającym się nurtem zarządzania wartością klienta. (abstrakt oryginalny)
Jeżeli strategia i dogłębna znajomość konsumentów nie staną się priorytetem dla firmowego marketingu, traci się dużo czasu na błądzenie w rynkowej mgle. W cyfrowych czasach konieczność reagowania na zachowania klientów przez siedem dni w tygodniu przez okrągłą dobę i uczestnictwo we wszystkich ważnych, modnych kanałach komunikacji staje się istotniejsze od holistycznego podejścia marki. Reagowanie na czas wydaje się wygrywać z wieloma innymi działaniami, także z taktycznymi i operacyjnymi. (abstrakt autora)
Ludzie na ogół nie chcą marketingu. Albo inaczej: chcą, ale takiego, który nie wygląda jak marketing. Ambient to nie lekarstwo na wszystkie problemy i bolączki związane z komunikacją marketingową, jednak warto go przynajmniej wypróbować. Ambient marketing obejmuje wiele technik, a więc podawanie jednej definicji mija się z celem. O jego sile stanowi przede wszystkim autentyczność i efekt zaskoczenia. (fragment tekstu)
Reklama w kinie jest niemal tak stara jak samo kino, ale z punktu widzenia możliwości budowania interakcji przełomem było pojawienie się internetu. Internet bowiem koegzystuje z kinem perfekcyjnie, a interakcja ta działa w obie strony. Planując kampanię kinową trzeba mieć świadomość, że współcześnie klienci oczekują budowania właśnie takich ciekawych połączeń między mediami, których efektem jest synergia. Holistyczne podejście do działań marketingowych w kinie wciąż się rozwija i wchodzi na nowe obszary. (fragment tekstu)
W polskich firmach brakuje niestety holistycznego sposobu myślenia i spojrzenia na biznes raz z perspektywy sprawnej organizacji sprzedaży, a dwa - z perspektywy ścieżki zakupowej klienta. Marketingowa strategia to nie tylko komunikacja. To całe praktyczne zastosowanie w biznesie wiedzy o oczekiwaniach, preferencjach i cechach konsumentów oraz wielu innych elementach, które stoją za naszymi decyzjami zakupowymi. To również wiedza o tym, jak się pozycjonować, aby trwale a zarazem kreatywnie wyróżnić się na tle konkurencji.(fragment tekstu)
W obecnej rzeczywistości marketingowej digital jest niemal jak powietrze, wszechobecny, oczywisty i tym samym niezbyt dający się wyodrębnić. Taką samą drogę przejdą kompetencje badawczo - analityczne i warto już dziś myśleć o tym, jak się do tego merytorycznie przygotować. W cenie zaczynają być bowiem kompetencje polegające na łączeniu różnorodnych działań tak, aby skutecznie budować holistyczne doświadczenia klienta. (fragment tekstu)
Klasyczny marketing niewiele poradzi na brak odpowiednich pracowników, i to takich, którzy potrafią wpływać na zwiększenie skali produkcji oraz sprzedaży. Jak w Polsce radzimy sobie z employer brandingiem? Czy rzeczywiście postrzegani jesteśmy jako atrakcyjni pracodawcy, przyciągający wysoko kwalifikowane kadry? Niestety - nie do końca tak się dzieje, a sytuacja na rynku pracy stwarza coraz większe problemy we właściwej rekrutacji i doborze ludzi. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.