Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 65

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Investor relations
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Celem niniejszego artykułu jest odpowiedź na pytanie: Jak badać skuteczność działań w zakresie relacji inwestorskich? Aby na nie odpowiedzieć, autorzy przedstawią: (1) wyniki i problemy metodologiczne (konceptualizacyjne, pomiarowe i interpretacyjne) badań w zakresie relacji inwestorskich, (2) analizę dwóch badań empirycznych dotyczących relacji inwestorskich oraz (3) propozycje metodologiczne dotyczące przyszłych badań relacji inwestorskich. Autorzy mają nadzieję, że artykuł zachęci badaczy do podejmowania problematyki skuteczności działań w zakresie relacji inwestorskich. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Relacje inwestorskie i raportowanie kapitału intelektualnego
100%
Jednym z celów relacji inwestorskich jest przekazywanie informacji inwestorom. Zgodnie z nowoczesnym podejściem do relacji inwestorskich spółki powinny dokonywać możliwie szerokich ujawnień. Współcześnie rośnie rola kapitału intelektualnego w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Informacje o kapitale intelektualnym są ujawniane w ramach sprawozdawczości finansowej w niewielkim zakresie. Spółki mogą jednak dobrowolnie ujawniać informacje o posiadanym kapitale intelektualnym. Celem artykułu jest przedstawienie kapitału intelektualnego jako nowego obszaru w raportowaniu.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ocena wdrożenia koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu w strategii w wybranych przedsiębiorstwach sektora TSL oraz wskazanie na jedno z kluczowych wyzwań, jakim jest efektywna prezentacja polityki CSR. Badaniem objęto 7 spółek notowanych na FWB oraz 5 spółek notowanych na GPW. W badaniu zastosowano metodę dedukcyjną, wspomaganą studiami literatury, oraz metodę porównawczą. Przedstawiono obszary działań społecznie odpowiedzialnych podejmowanych przez wybrane spółki oraz oceniono zasięg ich komunikowania. Współcześnie branżę TSL cechuje duża dynamika, dlatego warto rozważyć zmianę obecnych praktyk w zakresie prezentacji działań CSR spółek notowanych na GPW. Przedstawiono propozycję zmiany dotychczasowych praktyk w tym zakresie.(abstrakt oryginalny)
Ryzyko inwestycyjne na alternatywnych rynkach papierów wartościowych jest z zasady wyższe niż na głównych parkietach giełdowych. Notowanym firmom - głównie małym i średnim spółkom, o dużym potencjale wzrostu i krótkiej historii - stawia się minimalne wymagania podczas debiutu i ograniczone obowiązki informacyjne później, podczas obecności na rynku. Potencjalni inwestorzy dysponują więc relatywnie niewielką ilością danych na ich temat. Wobec tego pożądane jest wprowadzanie nowych standardów i obowiązków spółek, tak by zwiększyć zakres publikowanych informacji, poprawić wizerunek firm i relacje inwestorskie. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, organizator alternatywnego systemu obrotu NewConnect, wprowadziła zasady dobrych praktyk i zobowiązała notowane spółki do ich przestrzegania. W artykule poruszono kwestię ładu korporacyjnego, w tym głównie jego części - dobrych praktyk. Autorka przedstawia obowiązki informacyjne spółek notowanych na NewConnect i ocenia istotność instrumentu "dobre praktyki" z punktu widzenia rozwoju tego rynku.(abstrakt oryginalny)
Autorzy kontynuują rozważania dotyczące narzędzi wspomagania procesu podejmowania decyzji w public relations. Po pierwszych studiach nad procesem podejmowania decyzji w sytuacji kryzysowej, tym razem analizują podejmowanie decyzji w realizacji jednego ze strategicznych działań, jakim są relacje inwestorskie. Autorzy, biorąc pod uwagę wielość umiejętności niezbędnych w praktyce PR, analizują je pod kątem ustrukturyzowania problemu oraz wykorzystania narzędzi wspomagania decyzji zaczerpniętych z podejścia systemowego oraz metod wielokryterialnych. Punktem wyjścia rozważań jest teza o złożoności procesu podejmowania decyzji w PR, wynikająca z wielości czynników determinujących ten proces oraz wymagających rozpatrzenia. Dlatego autorzy poszukują metod wspomagających, które ułatwią wybór odpowiedniego podejścia do rozwiązania problemu.(abstrakt oryginalny)
Współczesny rynek finansowy nie mógłby pełnić swoich funkcji bez odpowiedniej komunikacji pomiędzy podmiotami. Dwustronny proces wymiany informacji pomiędzy spółkami giełdowymi a interesariuszami jest obszarem działania relacji inwestorskich. Stałym elementem w ich kreowaniu jest obecnie kwestia zrównoważonego rozwoju. Wynika to przede wszystkim z oczekiwań wobec spółek, aby dostarczały odbiorcom informacji nie tylko finansowych, ale i pozafinansowych. W artykule przedstawiono zagadnienia związane z koncepcją zrównoważonego rozwoju z perspektywy rynku kapitałowego oraz będących jego częścią polskich spółek giełdowych. (abstrakt oryginalny)
Analiza informacji zebranych podczas przeprowadzania badań ankietowych pozwala twierdzić, iż relacje inwestorskie polskich spółek giełdowych cechuje jeszcze mała dojrzałość. Wyrazem tego jest zarówno brak systemowego charakteru tych działań (brak celu i odpowiednich struktur organizacyjnych), jak i dość ograniczone instrumentarium. Walne zgromadzenie i przekazywanie raportów może być niewystarczające do tworzenia bliskich więzi z inwestorami. (fragment tekstu)
Relacje inwestorskie są istotnym narzędziem zarządzania strategicznego w przedsiębiorstwie. Odpowiednia komunikacja między podmiotami występującymi na rynku oraz efektywne ustalanie kwestii finansowo-ekonomicznych między spółkami i inwestorami to główne obszary ich działania. Celem artykułu jest przedstawienie stanu relacji inwestorskich w Polsce. Dokonano przeglądu polskich i anglojęzycznych pozycji literaturowych. Skupiono uwagę na istocie, celach i narzędziach relacji inwestorskich. Najlepsze wyniki na współczesnym rynku kapitałowym osiągają wyłącznie spółki, które angażują się w nowe rozwiązania technologiczne wykorzystywane, np. wideokonferencje, conference call, telekonferencje, Facebook, Twitter. Przeprowadzone badanie ankietowe wśród polskich inwestorów indywidualnych wskazuje jakie preferencje informacyjne i wymagania mają inwestorzy w Polsce. Co więcej, analiza odpowiedzi inwestorów ukazała, iż temat jest ważny i aktualny, lecz w Polsce świadomość o relacjach inwestorskich jest na przeciętnym poziomie. Autorzy wskazali rozwiązania, które mogłyby przyczynić się do zwiększenia zaangażowania polskich spółek giełdowych w komunikację wykorzystując nowe technologie. Autorzy wskazali dostępne na rynku kapitałowym modele IR, a przede wszystkim zarekomendowali współczesny model relacji inwestorskich z konkretnymi propozycjami zmian. Przeprowadzone badanie własne potwierdza, iż spółki zauważają jak ważne są nowe technologie, natomiast nie wdrażają ich do swojej działalności. Z jednej strony chcą się rozwijać i przekazywać otoczeniu biznesowemu transparentne i aktualne informacje, a z drugiej strony przyzwyczaili się do tradycyjnego modelu i nie chcą angażować się w nowinki technologiczne. (abstrakt oryginalny)
9
75%
Rozwój rynku kapitałowego i gotowość spółek do pozyskiwania kapitału na zorganizowanych rynkach zwiększa rolę relacji inwestorskich i właściwego kształtowania kontaktów z uczestnikami rynku finansowego. Szczególną rolę w kształtowaniu efektywnych relacji inwestorskich odgrywa system informacji finansowych. Zwrócono uwagę, że chodzi nie tylko o okresowe publikowanie wyników finansowych dotyczących przeszłości, ale i wskazanie na potencjalne szanse i zagrożenia, czynniki decydujące o wartości i obszary ryzyka. Zgodnie z wyznaczonym celem w artykule przedstawiono główne zagadnienia dotyczące zakresu niezbędnych informacji dla inwestorów związanych z dotychczasową działalnością spółek jak i perspektywami jego rozwoju, z wyróżnieniem obszarów ryzyka i kierunków zmian w tym zakresie. (abstrakt oryginalny)
Autor przedstawia istotę działań public relations. Omawia bezpośrednie efekty tych działań i skutki ich braku. Wyjaśnia czym różnią się od siebie działania public relations i investor relations.
W artykule zwrócono uwagę na dwie istotne kwestie, które dla ewolucji współczesnej bankowości komercyjnej mogą mieć kluczowe znaczenie - Corporate Social Responsibility (CSR; Społeczna odpowiedzialność Biznesu) i Invesor Relations (IR; Relacje Inwestorskie). Jedna z nich dotyczy podstaw koncepcji prowadzenia działalności bankowej, druga - nadzoru właścicielskiego.
12
63%
Współczesny rynek finansowy nie mógłby spełniać swoich funkcji bez odpowiedniej komunikacji między podmiotami. Dwustronny proces komunikacji między spółkami giełdowymi a interesariuszami jest obszarem działania relacji inwestorskich (Investor Relations - IR). Podstawowe korzyści skutecznie prowadzonych relacji inwestorskich to redukcja kosztu pozyskania kapitału, wyższa płynność akcji i rzetelna wycena wartości spółki oraz zwiększenie poziomu zaufania i reputacji przedsiębiorstwa. W artykule zaprezentowano autorską koncepcję pomiaru poziomu relacji inwestorskich i klasyfikacji spółek giełdowych według modelu prowadzenia IR. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Investor Relations & Importance in the Global Financial Market
63%
The aim of the elaboration is to draw attention to selected aspects of investor relations importance for capital market functioning to increase the quality of communication with investors in the global financial market. The article presents the importance of investor relations from a macroeconomic and microeconomic point of view. The theory was complemented with selected surveys results. The surveys were conducted by the author on a sample of individual investors, stock-quoted companies and sell-side analysts on Polish capital market between June 2009 - March 2010. In the article, description method, comparison method, case study and questionnaire method were used. (original abstract)
14
63%
W szerokim ujęciu zbiór zasad ładu korporacyjnego normuje relacje emitenta giełdowego z całym otoczeniem rynkowym, w węższym ujęciu dotyczy sposobu kształtowania relacji z inwestorami, czyli dawcami kapitału. Spółki, które przestrzegają dobrych praktyk w zakresie komunikacji z inwestorami, budzą ich zaufanie poprzez prowadzenie efektywnej i przejrzystej polityki informacyjnej oraz zagwarantowanie wysokiej jakości przekazu z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi komunikacji elektronicznej. W dłuższym okresie budowanie pozytywnych relacji pomiędzy emitentem a inwestorami przynosi efekty dwustronne: inwestorzy postrzegają spółkę jako tą, która generuje niższe ryzyko i chroni ich interesy, natomiast spółce łatwiej jest w ten sposób obniżyć koszt pozyskania kapitału. Celem prezentowanego artykułu jest udowodnienie hipotezy, iż pomimo rosnącego znaczenia relacji inwestorskich w ogólnej świadomości uczestników rynku kapitałowego jeszcze nie wszystkie polskie spółki giełdowe dobrowolnie stosują się do zaleceń w sposób, jaki określa Rada Giełdy. (abstrakt oryginalny)
Działania w obszarze budowania relacji inwestorskich warunkuje rzetelna, kompleksowa i systematyczna komunikacja odnosząca się do generatorów wartości przedsiębiorstwa, zarówno tych finansowych, jak i pozafinansowych. Istotną rolę w tym zakresie powinna odgrywać rachunkowość, która uznawana jest za "język biznesu". Jednak praktyka pokazuje, że sprawozdanie finansowe realizujące funkcję informacyjną rachunkowości nie spełnia rosnących potrzeb interesariuszy. Dlatego też podejmowane są prace nad wypracowaniem narzędzia rachunkowości (sprawozdania), które pozwoli na poprawę przejrzystości funkcjonowania spółek. Celem artykułu jest przedstawienie raportowania zintegrowanego jako innowacyjnego narzędzia rachunkowości w komunikowaniu na temat generatorów wartości przedsiębiorstwa w kontekście budowania relacji inwestorskich. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano autorską koncepcję pomiaru poziomu relacji inwestorskich spółek sektora spożywczego notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Badane przedsiębiorstwa oceniono w każdym z czterech obszarów jakości relacji inwestorskich: zawartość merytoryczna stron internetowych, kontakt bezpośredni, informacje finansowe i informacje pozafinansowe. Uzyskane wyniki uporządkowano według modeli prowadzenia relacji inwestorskich. (abstrakt oryginalny)
Emitując akcje, przedsiębiorstwo nakłada na siebie nowe obowiązki - prowadzenie komunikacji z inwestorem - obecnymi i przyszłymi, co określa się mianem relacji inwestorskich (investor relations - IR). Poprzez relacje inwestorskie spółka systematycznie dostarcza rynkowi informacji na swój temat.
18
Content available remote Ocena znaczenia informacji udostępnianych przez spółki
63%
Problematyka oceny znaczenia informacji udostępnianych przez spółki jest związana z zagadnieniem funkcjonowania relacji inwestorskich. Relacje inwestorskie (RI) wynikają z praktyki i mogą być rozpatrywane w wielu konfiguracjach. Mają one aspekt formalnoprawny, organizacyjny, finansowy, mogą być także elementem budowania wartości firmy. Problematyka przepływu informacji o przedsiębiorstwie jest jednym z elementów RI. Zagadnienie dostępności informacji o przedsiębiorstwie zawiera nie tylko aspekt praktyczny, ale jest także osadzone w kontekście kilku koncepcji teoretycznych z obszaru finansów przedsiębiorstw i mikroekonomii. Bezpośrednio powiązane z tym problemem są teorie: agencji, asymetrii informacji, a także teoretyczne założenia dotyczące rynku kapitałowego. (fragment tekstu)
Istotą relacji inwestorskich (IR) jest komunikowanie się spółki notowanej na giełdzie lub zmierzającej do tego, z jej akcjonariuszami i potencjalnymi inwestorami oraz inwestorskim środowiskiem opiniotwórczym (analitykami i mediami). Podstawowe cele i jednocześnie pożądane efekty tej działalności to redukcja kosztu pozyskania kapitału, wyższa płynność akcji i wycena spółki oraz zwiększenie poziomu zaufania i reputacji przedsiębiorstwa. W artykule podjęto próbę oceny jakości relacji inwestorskich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2011 roku na podstawie wyników badań przeprowadzonych wśród inwestorów instytucjonalnych. (abstrakt oryginalny)
Media społeczne zyskują rosnącą popularność wśród interesariuszy, jak również inwestorów. Tym niemniej badania ich wykorzystania przez różne spółki w tworzeniu relacji z inwestorami są nader skąpe. Studia literaturowe wykazały, że mogłyby być wykorzystywane jako narzędzie komunikacji z inwestorem wobec faktu spełniania wymogu prawnego i pozostawania w zgodzie z dobrymi praktykami. Tym niemniej badania wykazują, że zastosowanie ich przez spółki notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest ograniczone. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.