Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 65

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Konkurencyjność wyrobów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
1
Content available remote Using the Method of Paired Comparison in the Process of Product Evaluation
100%
Every company is trying to be successful on the market with its products. Companies can be evaluated on the basis of their economic results. One could also make such an assessment through various exact methods. This scientific article deals with the method of paired comparison. This paper includes the case study of a product evaluation using this method. (original abstract)
Przedsiębiorstwa mogą wytwarzać takie same towary i nie konkurować ze sobą. Rynkowym rywalem natomiast może okazać się producent działający w zupełnie innej branży. Efektywność firmy w dużym stopniu zależy więc od skutecznej identyfikacji konkurencji.
Na podstawie wybranych wskaźników przeanalizowano pozycję konkurencyjną ukraińskich produktów żywnościowych na rynkach światowych. Stwierdzono, że Ukraina ma wystarczająco duży potencjał, aby odgrywać istotną rolę na rynkach światowych, zarówno żywnościowych jak i nieżywnościowych. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania była analiza konkurencji na rynku piwa w Polsce oraz określenie lojalności konsumentów w stosunku do marek piwa. W artykule omówiono zmiany w spożyciu piwa w Polsce, jak również przyczyny jego wzrostu. (abstrakt oryginalny)
Artykuł jest próbą przedstawienia podstawowych informacji na temat żywności tradycyjnej i regionalnej w UE, w tym w Polsce. Omówiono dotychczasowe korzyści, jak i potencjalnie przyszłe zagrożenia wynikające z początkowej fazy tworzenia się niszowego rynku tejże żywności. (abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia sposoby usprawnienia zaopatrzenia i produkcji dla potrzeb wojska poprzez wprowadzenie Natowskiego Systemu Kodyfikacji wyrobów. Stworzony przez NATO system umożliwia interoperacyjność pomiędzy łańcuchem logistycznym i zaopatrzeniem państw członkowskich. (abstrakt oryginalny)
Analizowano główne aspekty oceny konkurencyjności przemysłu spożywczego. Stwierdzono, że wybór metod jest kluczową decyzją, która powinna zadowolić funkcjonalne oceny kompletności oraz dokładności i osiągnąć redukcję czasu i kosztów jego definicji. Wyniki analizy wykazały brak elastyczności ze znanych metod ilościowego konkurencyjności wyrobów i złożoność ich praktycznego zastosowania w prognozach. Autor zaproponował skuteczną metodę ilościowej oceny konkurencyjności wyrobów przemysłu spożywczego, która została opracowana przez R.M. Petukhova i K.R Nurmaganbetova.(original abstract)(abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu jest problem utworzenia strefy wolnego handlu między WE a Turcją dotyczącego wyrobów stalowych i węglowych. Omówiono przepisy dotyczące konkurencji i postanowienia odnoszące się do instrumentów ochrony rynku, obejmujące procedury antydumpingowe oraz klauzulę ochronną.
W artykule przedstawiono krótki przegląd wybranej tematyki dotyczącej rozwoju rynku rolnego na Węgrzech. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Model technicznej oceny konkurencyjności wyrobów ze stali
75%
Opracowanie modelu ogólnej oraz technicznej oceny konkurencyjności badanego przedsiębiorstwa na rynku produkowanych wyrobów ma bazować na ocenie jakościowej charakterystyk eksploatacyjnych oraz ilościowej ocenie zdolności konkurencyjnej poprzez obliczenie wskaźnika kompleksowego. model ten będzie można wykorzystać do oceny konkurencyjności dowolnego wyrobu przemysłowego. (abstrakt oryginalny)
Odnosząc się do prezentowanej koncepcji struktury marki, należy stwierdzić, że korzystniejszy jest układ atrybutów charakterystycznych dla marek, należących do firm międzynarodowych. Polskie marki posiadają względnie silną pozycję na rynku krajowym. Trzeba jednak podkreślić, że atrybuty je pozycjonujące znajdują się bliżej rdzenia marki niż atrybuty marek zagranicznych. Oznacza to m.in. słabsze wyróżnienie i zindywidualizowanie marek rodzimych. Ponadto cechy, w których przeważają marki rodzime, mają znaczenie przede wszystkim na rynku krajowym. Nie stanowią natomiast katalizatora dla ich umiędzynarodowienia, jak również nie zapewniają przewagi długookresowej. Można przypuszczać, że w tej sytuacji względna pozycja marek zagranicznych będzie wzrastać. Przedsiębiorstwa krajowe powinny zatem swoje wysiłki skierować na koncentrację oraz specjalizację i w ten sposób zapewnić sobie miejsce w umysłach klientów - np. poprzez nadanie marce jednego silnego atrybutu. (abstrakt autora)
Zadaniem opracowania jest prezentacja międzynarodowej organizacji produkującej napoje gazowane, którą jest Coca-Cola, oraz podjęcie próby określenia jej pozycji na polskim rynku napojów gazowanych wśród głównych konkurentów, firm: Pepsi Cola, Hoop i Hellena. W pracy omówiono również historię powstania i rozwoju przedsiębiorstwa, a także wielkość sprzedaży produktów firmy, ze szczególnym uwzględnieniem coca-coli.
The purpose of this paper is to identify and analyze strategy towards Thailand production service industry. Various tools are applied in the paper, including five force analysis, diamond of nation, and sense and respond method with CFI models. The analysis results show that Thai fine gold jewellery exporter should concern on value added and customer requirement; focus on product development, networking, cooperation between Thai organizers and lobbying; pay more attention to marketing orientation than personal judgment. The benefit of combining five force and diamond of nation model to analyse the strategic condition can be proved in this study.(original abstract)
Przedmiotem opracowania jest ocena jakości produkowanych wyrobów oraz ustalenie jej wpływu na wynik finansowy w Sanockiej Fabryce Autobusów "Autosan" S.A., w ostatnich pięciu latach.
Przedmiotem opracowania jest sytuacja spółdzielczości mleczarskiej po 1990 roku, a w szczególności dostosowanie ich produktów do konkurencyjnego eksportu z zachodu, tak pod względem asortymentu jak i cen, a zwłaszcza jakości.
Omówiono sytuację spółdzielczości w Polsce w dobie integracji z Unią Europejską. Podkreślono niską konkurencyjność produktów spółdzielczości mleczarskiej i ogrodniczo-pszczelarskiej. Zwrócono uwagę na pierwsze kroki podjęte przez lokalne ośrodki doradztwa rolniczego oraz Fundację Spółdzielczości Wiejskiej w kierunku szerzenia informacji na temat integracji z Unią Europejską.
Jakie kryteria musi spełniać produkt, aby był atrakcyjny z punktu widzenia wytwórcy? Próbę odpowiedzi na tak postawione pytanie stanowi niniejsze opracowanie, w którym autorzy dokonują przybliżenia złożonej tematyki dotyczącej szeroko rozumianej oceny wyrobów implementowanych przez elastyczny zakład wytwórczy. W oparciu o wiedzę teoretyczną, jak również własne doświadczenia zawodowe autorzy za zasadne uznali opracowanie zestawu kryteriów wpływających na wartość produktu, patrząc z perspektywy wytwórcy. W kontekście przyjętego celu, w niniejszym opracowaniu autorzy zamierzają przeprowadzić kwerendę literatury przedmiotu pozostającą w bezpośredniej relacji z tematem badań, opracować siedmiokryterialny model atrakcyjności wyrobu z perspektywy wytwórcy, opracowany model zaimplementować w praktycznych działaniach przedsiębiorstw. Celem jest określenie atrakcyjności danego wyrobu gotowego z punktu widzenia wytwórcy z uwzględnieniem przyjętych kryteriów.(abstrakt oryginalny)
W okresie transformacji systemu gospodarczego i gwałtownych zmian zachodzących w otoczeniu, przedsiębiorstwa zwłaszcza branży .hutniczej znalazły się w nowo jakościowo sytuacji. Trwające od 1990 roku przeobrażenia systemowe w hutnictwie dowodzą, że warunkiem sukcesu przedsiębiorstwa jest formułowanie strategii uwzględniającej tendencje rynkowe. Jest rzeczą niewątpliwą, że przyszłość należeć będzie do firm, które będą rozwijały się w kierunku innowacyjnych metod produkcji. Celem badań było uzasadnienie realizacji procesu restrukturyzacji technicznej, jako alternatywy strategicznej, zapewniającej konkurencyjność wyrobów Huty Częstochowa. Analiza ekonomiczno-finansowa wykazała, że realizowana inwestycja jest wysoce efektywna oraz daje gwarancje zmniejszenia kosztów produkcji hutniczej poprzez wzrost produkcji stali i wzrost uzysku na walcowniach. (abstrakt oryginalny)
Jednym z podstawowych sposobów zdobywania przewagi konkurencyjnej jest wyposażenie produktu w cechy i właściwości, dzięki którym może on dostarczać klientom unikatowych korzyści. Często najbardziej pożądana jest sytuacja, gdy kombinacja tych charakterystyk nie jest spotykana w innych produktach oferowanych na rynku, wówczas może on być jedynym, który potencjalnie zaspokoi potrzeby nabywcy. Potencjalnie, bo docieranie do świadomości klientów wyłącznie poprzez podkreślanie unikatowych cech może nie wystarczyć, by produkt uzyskał przewagę. Może też przynieść zupełnie odwrotne skutki. O tym, dlaczego koncentracja na unikatowych charakterystykach produktu nie zawsze oznacza sukces, a także jakie niesie zagrożenia i jak je pokonać, traktuje niniejszy artykuł. (abstrakt oryginalny)
Celem autorki było przedstawienie, na przykładzie branży cukierniczej, zmian strukturalnych w zakresie wytwarzania. Autorka scharakteryzowała również spożycie ważniejszych grup wyrobów cukierniczych i dokonała analizy przedsiębiorstw mających największe udziały w ich produkcji. Na zakończenie omówiła główne czynniki decydujące o sukcesie rynkowym przedsiębiorstw cukierniczych na rynku polskim.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.