Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 170

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Lojalność
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Artykuł przedstawia problem badawczy, którego korzenie znajdują się w marketingu behawioralnym. Praca zawiera przegląd literatury skoncentrowanej na lojalności turysty wobec eventu sportowego, a w dalszej kolejności wobec destynacji turystycznej. Przedstawione zostały koncepcje, które umożliwiły stworzenie autorskich założeń badawczych, modelu koncepcyjnego i przeprowadzenie badań podczas 6. Poznań Półmaratonu. Celem badań było określenie istotnych czynników wywierających wpływ na lojalność kibica wydarzenia biegowego wobec tego eventu. Okazuje się, ze przeprowadzone badania potwierdzają przyjęte na podstawie literatury założenia i dowodzą, że na lojalność kibica wobec wydarzenia biegowego wpływają: motywacja do biernego udziału w biegu, czynniki socjo-demoraficzne oraz poczucie satysfakcji z kibicowania sportowcom, często bliskim osobom, a w konsekwencji podniesienie satysfakcji z życia(abstrakt autora)
Do czasu wejścia w życie nowelizacji Kodeksu cywilnego z 26.07.2000 r. problem lojalności nie był normowany w przepisach o umowie agencyjnej. W jej wyniku - na skutek implementowania do polskiego prawa dyrektywy Rady 86/653/EWG z 18.12.1986 r. - zmieniono treść art. 760 k.c., która wprowadziła obowiązek lojalności, nakładając go expressis verbis na obie strony umowy. Obowiązek lojalności stron umowy agencyjnej nie został jednak zdefiniowany przez ustawodawcę. Z tego też względu w niniejszym artykule podjęto próbę wskazania, czym jest lojalność, dlaczego taki obowiązek został uregulowany w Kodeksie cywilnym właśnie w odniesieniu do stron umowy agencyjnej oraz jak należy go postrzegać. Rozważania dotyczą w szczególności wykładni art. 760 k.c., uwzględniając poglądy doktryny i orzecznictwa.(abstrakt oryginalny)
This article is about using BCs to manage brand equity in the service market. Theoretical considerations include the specificity of market services and the essence of BC formation. Various definitions of service are given. The service itself, however, is characterized by: immateriality, impermanence, inseparability of service and quality instability. The most popular model of service management by managers was shown. BC was presented from the modernism era through postmodernism up to the present. A set of variables influencing the emergence of the consumer group was shown. As a conclusion, the areas were shown in which a consumer group adhering to a given brand can be used to spread the brand image, increase loyalty, strengthen brand awareness, or better perceive its quality. BC is treated as a tool to manage the brand equity in the service market. The article recapitulation points to certain limitations. Its main imperfection is to present the problem only in theoretical terms, although the author sees the possibility of developing the problem based on research in the market of service goods.(author's abstract)
4
80%
Celem artykułu jest identyfikacja czynników decydujących o uczestnictwie i lojalności pielgrzymów w różnych odniesieniach relacyjnych, tj.: religijnych i duchowych, społecznych, osobowych. W artykule wykorzystano wyniki badań ankietowych zrealizowanych techniką PAPI1, gdzie narzędziem badawczym był kwestionariusz ankiety. Przeprowadzono je wśród uczestników pieszej pielgrzymki z Hajnówki do świętej Góry Grabarki. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono zagadnienie lojalności młodych konsumentów alkoholu w kontekście pijackiego stylu spożycia (binge drinking) w perspektywie marketingu społecznego. Na podstawie przeprowadzonych badań empirycznych metodą wywiadu biograficznego, na próbie 10 respondentów, ukazano specyfikę zachowań lojalności wobec alkoholu. Większość respondentów dostrzega adekwatność użycia terminu "lojalność" w odniesieniu do alkoholu. Zidentyfikowano trzy obszary lojalności konsumentów alkoholu: lojalność konsumentów ze względu na cechy alkoholu, lojalność konsumentów wobec marki i miejsca zakupu alkoholu oraz lojalność konsumentów w kontekście towarzyskim - okazje, rytuał, prestiż. Głębsze poznanie zagadnienia lojalności młodych konsumentów alkoholu powinno umożliwić podjęcie bardziej adekwatnych interwencji marketingu społecznego ograniczających pijacki styl spożycia alkoholu. (abstrakt oryginalny)
"Jeden zadowolony klient powie o tobie średnio pięciu innym klientom" - tak mówi znane biznesowe porzekadło. Z pewnością budowanie zadowolenia oraz lojalności do marki opłaca się firmom. Mało tego, to co sprawdza się w świecie konsumenckim, potwierdza się w rzeczywistości organizacyjnej, bo lojalni pracownicy przynoszą realne korzyści pracodawcom. (fragment tekstu)
Każda firma chce mieć zaangażowanych i zmotywowanych pracowników, ale w Orange jesteśmy przekonani, że lojalność i zaangażowanie jest w pewnym sensie nagrodą za stały wysiłek organizacji w kierunku budowania właściwej kultury, dbałości o atmosferę w zespołach czy styl przywództwa. Co zatem sprawia, że ludziom zwyczajnie się chce, co wyzwala ich energię i zapał? (fragment tekstu)
8
Content available remote Satysfakcja i lojalność członkowska w kształtowaniu wizerunku klastra
80%
W artykule przybliżono współczesne podejście do analizy wybranych aspektów kształtowania satysfakcji i lojalności członków w klastrze. Wskazuje się z jednej strony na powiązanie satysfakcji z lojalnością członkowską, a z drugiej - na rolę tych zagadnień w budowaniu wizerunku klastra. Podkreśla się, że bez zapewnienia odpowiedniego poziomu satysfakcji z funkcjonowania w klastrze trudno oczekiwać prawdziwej lojalności członkowskiej i trwałego związania członka z klastrem. Ponadto scharakteryzowano potencjalne korzyści, jakie mogą się ujawnić w klastrze przez odpowiednie zarządzanie satysfakcją, lojalnością i wizerunkiem klastra. (abstrakt oryginalny)
Działalność przedsiębiorcza wymaga skuteczności w dwóch obszarach - zadaniowym i relacyjnym. Celem przedstawionych badań było określenie sposobów radzenia sobie osób przedsiębiorczych w tych dwóch zakresach. W artykule zostały opisane strategie radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz relacje między przedsiębiorczością a lojalnością. Przedsiębiorczość może być rozumiana jako właściwość - zbiór cech osobowości, które stymulują podejmowanie działań przedsiębiorczych, bądź jako działalność związana z generowaniem i pomnażaniem zysku, a osobę przedsiębiorczą jako podmiot działalności gospodarczej. Biorąc pod uwagę oba rozumienia przedsiębiorczości, analizie poddano dwie grupy badawcze: osoby o właściwościach odpowiadających kategorii zachowań przedsiębiorczych, które nie podjęły dotąd samodzielnej gospodarczej działalności, oraz osoby, które wykazują się przedsiębiorczością i podejmowały już aktywność gospodarczą.(abstrakt oryginalny)
Wyniki badań ukazane w literaturze przedmiotu pokazują, że koncepcja lojalności klientów w odniesieniu do usług nie sprawdza się zarówno w teorii, jak i w praktyce. Ze względu jednak na jej praktyczne znaczenie, lojalność jest wciąż zjawiskiem ważnym i wymaga pogłębienia pracy koncepcyjnej. W złożonych związkach pomiędzy klientem a usługodawcą, warunki powstawania lojalności w ujęciu relacyjnym stają się bardziej wyraziste niż w innych kontekstach rynkowych. Na podstawie wyników badań zawartych w literaturze autor przedstawia cechy lojalności relacyjnej definiowanej z perspektywy klienta, takie jak: wzajemność, złożoność, dynamika, trwałość, zaufanie i wolna wola. W artykule zawarte są także pogłębione rozważania nad pojęciem zobowiązania, głównie w odniesieniu do złożonych związków usługowych. Analiza zależności pomiędzy lojalnością relacyjną a zobowiązaniem ukazuje, że pojęcia te mogą występować niezależnie od siebie lub jednocześnie, zarówno u klientów, jak i usługodawców. Zobowiązanie może wzmacniać lojalność relacyjną. Problematyczną sytuacją w związku usługowym może być brak lojalności relacyjnej przy pozostającym zobowiązaniu. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem publikacji jest pokazanie zastosowania modelu wspólna świadomość, rytuały i tradycje oraz poczucie moralnej odpowiedzialności (ŚRO) do oceny natury wspólnoty wokół marki. Jej wynik wskazuje na to, czy istniejąca społeczność konsumentów jest zaangażowaną w markę odbiorców, których uwagę i przekonania można znacznie skuteczniej kształtować. (abstrakt oryginalny)
Employee loyalty is a key value for the organization. Having loyal employees reduces turnover and improves the company's competitiveness. Employee commitment is one of the key elements of the concept of loyalty. Commitment and loyalty are concepts that occur together. An increase in commitment will stimulate an increase in loyalty and vice versa. The purpose of the publication is to determine the relationship between the concepts of employee commitment and loyalty. Literature studies are the research method used in this text. (original abstract)
13
61%
Opracowanie koncentruje się na zagadnieniu lojalności pracowników analizowanym jako wyzwanie dla zarządzania potencjałem społecznym we współczesnych organizacjach. Pierwsza część zawiera teoretyczne podstawy podejmowanej problematyki, bazując na analizie literatury przedmiotu. Szczególną uwagę zwrócono na różnorodne działania organizacyjne sprzyjające kształtowaniu lojalności pracowników. Część empiryczna opiera się na wynikach badań własnych, które dotyczą postrzegania przez pracowników lojalności i lojalnego pracownika oraz czynników mających największy wpływ na budowanie lojalności pracowników. Celem opracowania jest wskazanie na znaczenie złożonej problematyki lojalności pracowników w zarządzaniu współczesnymi organizacjami.(abstrakt oryginalny)
Celem głównym artykułu jest określenie związków pomiędzy lojalnością i satysfakcją klientów. W artykule przedstawiono wyniki badań zrealizowanych metodą ankiety audytoryjnej wśród klientów autoryzowanego serwisu samochodowego. Okazuje się, że poziom zadowolenia klientów autoryzowanego serwisu samochodowego mierzony liczbą przyznanych ocen w skali od 1 do 5 jest tym większy im większa jest liczba klientów, którzy decyzję o skorzystaniu z konkretnej oferty serwisowej podjęli na podstawie poczucia lojalności. Identyfikacja usług generujących największą liczbę klientów deklarujących się jako lojalni pozwala na identyfikacje mocnych stron organizacji. Umiejętność interpretacji zależności pomiędzy satysfakcją i lojalnością oraz lojalnością i satysfakcją jest istotna zarówno w przypadku zmian zachodzących wewnątrz samej organizacji jak i w jej otoczeniu. (abstrakt oryginalny)
W artykule zawarte są rozważania na temat czynników lojalności darczyńców i wolontariuszy wobec organizacji pożytku publicznego. Wykorzystanie perspektywy filozofii dialogu podkreśla podmiotowość człowieka w relacjach zachodzących w sektorze organizacji nienastawionych na zysk i może przyczynić się do pogłębienia rozumienia zjawiska lojalności. Celem artykułu jest identyfikacja uwarunkowań powstawania lojalności darczyńców i wolontariuszy względem organizacji pożytku publicznego. W artykule zaproponowany został model relacji pomiędzy organizacją pożytku publicznego, darczyńcami i wolontariuszami a usługobiorcami, będący połączeniem wiedzy na temat lojalności z dziedziny marketingowej oraz perspektywy filozofii dialogu. (abstrakt oryginalny)
Lojalny specjalista to skarb dla organizacji - jest zaangażowany w sprawy firmy i dużo bardziej efektywny. To osoba, której cele osobiste są ściśle związane z celami organizacji, z którą się identyfikuje. Jak zatem zatrzymać dobrego pracownika? (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Determinanty zachowań lojalnościowych nabywców
61%
W artykule przedstawiono zagadnienie lojalności nabywców, rozróżniając jej dwa podstawowe typy: behawioralny i emocjonalny. Następnie omówiono główne zjawiska, które przyczyniają się do generowania zachowań lojalnościowych klientów - należą do nich zadowolenie, jakość, wartość, zaufanie, zaangażowane oraz koszty i bariery zmiany dostawcy. Nakreślono mechanizmy ich powstawania, elementy składowe oraz wpływ na lojalność nabywców. W końcowej części artykułu zostały przedstawione warunki konieczne dla osiągnięcia przez firmę stanu określanego mianem prawdziwej lojalności. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono problematykę lojalności oraz zaangażowania klienta w złożonym związku z usługodawcą. Po ukazaniu istoty złożonego związku usługowego został rozpatrzony problem dopasowania wzajemnego między klientem a dostawcą usług w początkowej fazie tworzenia związku. W zależności od podejścia do definiowania lojalności, pojęcie zaangażowania może być tożsame lub rozbieżne od terminu lojalności. Przedstawiony artykuł ma charakter koncepcyjny. (abstrakt oryginalny)
In the literature of the subject, the issues relevant to customer satisfaction research are raised quite frequently in the context of products or services having a commercial character. However, there is a lack of research within the scope of the quality and innovativeness of mass events. Taking this into consideration, the authoress is going to raise the issues of customer loyalty to a specific product which is constituted by Rzeszow Juwenalia. The objective of this publication was to determine the degree of loyalty of participants in the event. Striving to attain the adopted objective, and to verify the formulated hypothesis, in February 2017, a survey research, made accessible in the Google form, was conducted. The respondents were requested to provide their responses to the following question: 'How high is the probability of you recommending Rzeszow Juwenalia to your acquaintances?' The question was formulated upon the basis of eleven-point scale, on which using the digit '0' means: 'Without any doubt, I will not recommend the event,, whereas using the digit '10' means: 'I will recommend the event without any doubt.' The questionnaire contained respondent's as well. In that section, respondents were requested to provide the information about their gender. For the analysis of data, the STATISTICA 12 program was applied. In the statistical analysis, it was principally tables of numerousness, with the application of which the numerical collation, as well as the per cent one, of appropriate responses, were presented. To attain the verified hypothesis, the ANOVA Kruskal-Wallis test by ranks was applied. The obtained results also made it possible to verify the adopted research hypothesis, and to ascertained that there is, most likely, not existing correlation between gender and inclination for the part of the participants in Rzeszow Juwenalia towards promoting the event amongst their acquaintances. Both women, and men alike, assess the organization of Rzeszow Juwenalia similarly and express willingness to advertise this event amongst their acquaintances. (original abstract)
Lojalność najczęściej jest ujmowana w relacji dwustronnej, często bez dokonywania analizy motywacji, jaką kieruje się strona umowy, która nagle łamie zasadę lojalności. Niejednokrotnie podjęta przez nią decyzja jest wynikiem nakłonienia przez osobę trzecią. Tego typu zakłócenia umownych relacji wewnętrznych podlegają sankcjonowaniu na podstawie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Niniejsze opracowanie ma na celu omówienie przesłanek deliktu opisanego w art. 12 u.z.n.k. oraz konsekwencji, z jakimi powinien się liczyć podżegacz i nakłaniany pracownik w związku z dopuszczeniem się tego czynu nieuczciwej konkurencji. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.