Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Product assessment methods
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Using the Method of Paired Comparison in the Process of Product Evaluation
100%
Every company is trying to be successful on the market with its products. Companies can be evaluated on the basis of their economic results. One could also make such an assessment through various exact methods. This scientific article deals with the method of paired comparison. This paper includes the case study of a product evaluation using this method. (original abstract)
Analizowano główne aspekty oceny konkurencyjności przemysłu spożywczego. Stwierdzono, że wybór metod jest kluczową decyzją, która powinna zadowolić funkcjonalne oceny kompletności oraz dokładności i osiągnąć redukcję czasu i kosztów jego definicji. Wyniki analizy wykazały brak elastyczności ze znanych metod ilościowego konkurencyjności wyrobów i złożoność ich praktycznego zastosowania w prognozach. Autor zaproponował skuteczną metodę ilościowej oceny konkurencyjności wyrobów przemysłu spożywczego, która została opracowana przez R.M. Petukhova i K.R Nurmaganbetova.(original abstract)(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Ocena grupowa dla porządków częściowych. Wyznaczanie odległości
75%
Przy wyznaczaniu oceny grupowej zazwyczaj przyjmowane są pewne założenia upraszczające. Z reguły zakłada się, że eksperci oceniają wszystkie obiekty oraz, że zarówno w ocenach ekspertów, jak i w ocenie grupowej nie występują obiekty równoważne. Założenia te w odniesieniu do rzeczywistych problemów są dosyć restrykcyjne i warto podjąć próbę ich osłabienia. W pracy przeanalizowano zagadnienie wyznaczenia odległości między ocenami w sytuacji, gdy zakłada się, że eksperci nie są w stanie porównać ze sobą niektórych obiektów oraz gdy dopuszcza się możliwość występowania obiektów równoważnych zarówno w ocenach ekspertów, jak i w ocenie grupowej. Rozpatrzono również problem przechodniości opinii ekspertów. Założono, że opinie podawane przez ekspertów można przedstawić w postaci pewnej relacji binarnej, której elementami są wszystkie pary obiektów ze zbioru wskazane przez ekspertów. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest dokonanie oceny ilościowo-jakościowej stosowanych metod i narzędzi analizy skuteczności wdrażania strategii rozwoju tury-styki oraz produktów turystycznych z uwzględnieniem ich zróżnicowania regionalnego i lokalnego. Podjęto także próbę wskazania dobrych praktyk w za-kresie stosowanych metod i narzędzi analizy skuteczności wdrażania strategii rozwoju turystyki oraz produktów turystycznych, które powinny być upowszechnione i implementowane do praktyki na etapie konstruowania dokumentów i ich wdrażania.(fragment tekstu)
Różnorodność procesów mikrobiologicznych i biochemicznych podczas dojrzewania sera, wzajemne pomiędzy nimi zależności oraz zmienność w czasie utrudniają monitorowanie procesów proteolizy i peptydolizy. Z tego powodu w różnych ośrodkach naukowych realizowane są badania nad opracowaniem wiarygodnych metod monitoringu proteolizy podczas dojrzewania różnego typu serów. Oceniając degradację parakazeiny podczas dojrzewania sera Gouda stwierdzono odmienną dynamikę formowania niskocząsteczkowych związków azotowych. Podczas 6 tygodni dojrzewania przyrosty zawartości N-peptydowego, N-aminokwasowego i N-aminowego wynosiły odpowiednio 280,4; 304,6 i 242,0%. Natomiast przyrosty zawartości peptydów rozpuszczalnych w 2- i 12-procentowym TCA były zdecydowanie mniejsze i wynosiły odpowiednio: 167 oraz 153,8%. Nie stwierdzono korelacji między zawartością N-rozpuszczalnego, peptydów rozpuszczalnych w 2- i 12- procentowym TCA oraz zawartością niskocząsteczkowych związków azotowych w serach podczas dojrzewania. Natomiast w serach dojrzałych zawartość N-peptydowego i N-aminowego była skorelowana z zawartością N-rozpuszczalnego w pH 4,6. Z kolei zawartość N-aminokwasowego nie była skorelowana z ilością N-rozpuszczalnego, ale korelowała z ilością peptydów rozpuszczalnych w 2- i 12-procentowym TCA. Metody alternatywne z 2- i 12-procentowym TCA mogą być zatem przydatne do porównywania zakresu i głębokości proteolizy w dojrzałych serach typu holenderskiego. Natomiast w ocenie dynamiki proteolizy podczas dojrzewania sera bardziej przydatny jest tradycyjny (chociaż praco- i czasochłonny) sposób frakcjonowania różnych form związków azotowych i ich oznaczanie odwoławczą metodą Kjeldahla. W odróżnieniu od serów typu holenderskiego, w serach Cheddar proteoliza i peptydoliza przebiegała znacznie wolniej i równomiernie - w związku z mniejszą aktywnością wody i stałym składem chemicznym w całej masie sera. Umożliwia to stosowanie metod alternatywnych do monitoringu proteolizy podczas dojrzewania sera Cheddar. (abstrakt oryginalny)
W pracy uwagę poświęcono ilościowym modelom integracji danych, pozwalającym na prawdopodobne przewidywanie absolutnej wielkości reakcji konsumenta. Autorka omówiła podstawy formułowania ocen o obiektach, oraz przedstawiła prezentację badanej próby i materiału empirycznego. W zakończeniu przedstawiła wyniki badań analizy regresji dla poszczególnych grup respondentów i produktów.
Przedstawiono nową metodę szacowania cen i poziomu jakości nowych produktów, będącymi dobrami konsumpcyjnymi i skierowanymi do anonimowych odbiorców. Celem tej metody jest wycena szans i możliwości tego produktu na rynku. Metoda ta wymaga informacji na temat cen i poziomu jakości substytutów wprowadzanego dobra oraz danych na temat ograniczeń budżetowych konsumentów. Teoretyczne rozważania poparto praktycznymi przykładami.
Celem niniejszego artykułu jest szczegółowa prezentacja procedur obliczeniowych w systemie kosztów docelowych na przykładzie produktu niemieckiego przedsiębiorstwa „ElektroWerk AG” (EWAG). Przypadek spółki EWAG może stanowić wzorzec pomocny przy projektowaniu systemów kosztów docelowych w rodzimych przedsiębiorstwach.
Celem tej pracy jest przedstawienie zjawiska pillingu. Dokonano przeglądu literatury dotyczącej badań prowadzonych nad czynnikami wpływającymi na ww. parametr oraz metodami jego oceny. Defekt tkaniny, jakim jest pilling, pojawia się w trakcie użytkowania na skutek noszenia i tarcia, ale także konserwacji wyrobów tekstylnych. Zjawisko to psuje wygląd tkaniny, wpływa negatywnie na komfort użytkownika, a tym samym zmniejsza wartość produktu. Pilling jako złożone zjawisko, na które wpływa wiele czynników, jest przedmiotem wielu prac badawczych. Subiektywny charakter, czasochłonność i pracochłonność standardowych metod oceny odporności tekstyliów na pilling skłoniły wielu badaczy do opracowania nowych, obiektywnych i automatycznych metod oceny tego zjawiska. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono oryginalną metodę wyznaczania ceny i poziomu marketingowej jakości projektowanego produktu dla potrzeb docelowego rachunku kosztów. W tym celu niezbędne są informacje o marketingowej jakości konkurencyjnych produktów, cenach tych produktów, a także o rozkładzie ograniczeń budżetowych w danym segmencie rynku.
Porównano wyobrażenia konsumentów dotyczących produktu z bezpośrednią jego oceną, nie sugerowaną wiedzą o firmie, opakowaniu itp. Badania zostały przeprowadzone w pracowni analizy sensorycznej Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Oceniający zostali poddani badaniu za pomocą testu ślepego oraz testu preferencji.
W artykule omówiono badania z zastosowaniem dwóch najczęścej używanych metod oceny: 9-stopniowej skali werbalnej (W) oraz 100 mm skali liniowej (L).
Mimo pojawienia się na rynku mydeł w płynie, nadal jako środek higieny osobistej powszechnie używane są mydła toaletowe. Ich właściwości najlepiej oceniają sami konsumenci, wiedzą z codziennego użytkowania, jakie cechy są najbardziej istotne. Zrezygnowano więc z opinii ekspertów oraz matematycznego badania zależności i postanowiono sprawdzić opinię konsumentów. Jedynie konsument może ocenić, jak ważny i jakie miejsce w zbiorze cech użytkowych zajmuje zapach mydła, jak istotna jest jego jakość, natężenie i trwałość, czy kształt i barwa mają znaczenie, czy być może inne cechy, np. właściwości dezodoryzujące, są - z jego punktu widzenia - ważniejsze.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.