Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 457

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 23 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Serwisy społecznościowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 23 next fast forward last
1
100%
W ostatnich latach nastąpił rozwój sektora sprzedaży produktów wirtualnych, które przyjmują reprezentację cyfrową w systemach internetowych. Początkowo sprzedaż wirtualnych przedmiotów była kojarzona z systemami wirtualnych światów i grami MMO (ang. massive multiplayer online). Aktualnie ten segment e-biznesu rozwija się również w powiązaniu z serwisami społecznościowymi, komunikatorami i innymi aplikacjami online oraz w zakresie sprzedaży produktów cyfrowych z poziomu aplikacji przeznaczonych dla konsoli, urządzeń mobilnych i iPhone'ów1. Rozwój sektora pobudza ewolucję nowych modeli biznesowych, systemów płatności elektronicznych, działań marketingowych zorientowanych na produkty cyfrowe oraz warunkuje powstawanie nowych platform dystrybucyjnych i narzędzi projektowych. Celem artykułu jest przedstawienie głównych uwarunkowań i podłoża rozwoju tego segmentu e-biznesu na rynkach światowych, a także analiza sprzedaży produktów cyfrowych w wybranym systemie wirtualnego świata w oparciu o dane z eksperymentalnej platformy sprzedaży. (fragment tekstu)
W warunkach globalizacji, szybkiego rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz powszechności w dostępie do Internetu sama obecność przedsiębiorstwa, instytucji czy organizacji w Internecie już nie wystarcza, koniecznością staje się świadoma aktywność. Coraz częściej wybieraną formą takiej aktywności jest tworzenie profili w serwisach społecznościowych (social networking services). (...) Celem niniejszego opracowania jest identyfikacja przesłanek i korzyści, jakie z istnienia w mediach społecznościowych modą odnieść, na wzór przedsiębiorstw i najlepszych uczelni na świecie, polskie szkoły wyższe oraz zbadanie, czy dostrzegają one te korzyści, a tym samym czy są obecne w serwisach społecznościowych. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy potencjału wykorzystania serwisów społecznościowych w badaniach jakościowych. Zaprezentowano możliwości i ograniczenia serwisów społecznościowych jako płaszczyzny i instrumentu do wykorzystania w wybranych metodach i technikach badań jakościowych. Serwisy społecznościowe wydają się być atrakcyjną, choć do tej pory w ograniczonym stopniu wykorzystywaną, płaszczyzną do prowadzenia badań jakościowych. W niedalekiej przyszłości przewiduje się zwiększenie oferty agencji badań marketingowych w obszarze prowadzenia badań jakościowych w serwisach społecznościowych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł jest poświęcony strategiom stosowanym przez przedstawicieli ministerstw w reakcji na negatywne komentarze użytkowników, które są publikowane na profilach wybranych resortów na Twitterze. Analiza miała na celu charakterystykę najczęściej występujących strategii oponowania. Wykazała ona, że wśród stosowanych strategii można odnotować zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie akty odrzucania, odrzucanie i podważanie sądów przez zaprzeczanie, stosowanie aktów unikowych, m.in. podkreślanie braku wiedzy i kompetencji, strategie obejmujące odsyłanie odbiorcy do innych źródeł informacji oraz ironizowanie czy stosowanie aktów grzecznościowych w formie podziękowań i pozdrowień. (abstrakt oryginalny)
Higher education is progressively using social media in education on a higher level to endorse teaching, training, learning development and education procedures. Most of the online applications offer different kind of mind incitement with social media background and also add more interaction between students and educators. Moreover, apart from the benefits of introducing a social program in the educational environment, can also have a negative influence on students, teachers and education institution as a whole. Aim of this paper is to examine the various consequences of a social program in the environment of the higher education level course in order to identify the associated benefits, but also potential disadvantages. (fragment of text)
6
Content available remote Działania marketingowe w serwisach społecznościowych
80%
Celem artykułu jest analiza specyfiki serwisów społecznościowych w kontekście ich marketingowego wykorzystania na rynku konsumenckim. Podjęcie skutecznych działań marketingowych w tych serwisach wymaga zmian uwzględniających ich specyfikę w postępowaniu firm. Przedsiębiorstwa zostały zaskoczone ogromną popularnością serwisów społecznościowych i wiele z nich dopiero próbuje wykorzystywać je do celów komercyjnych. Przenoszą jednak wzory postępowania z rynku tradycyjnego, co nie prowadzi do zadowalających rezultatów (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Rozwój portali społecznościowych w Polsce
80%
Przynależność do wirtualnych społeczności pozwala na swobodną wymianę zdań i opinii, dzięki czemu możliwe jest powstanie różnorodnych grup użytkowników posiadających wspólne zainteresowania. "Między podmiotami komunikującymi się ze sobą w sieci dochodzi do tworzenia pewnego rodzaju więzi. Jest to zjawisko charakterystyczne dla koncepcji tzw. społeczności wirtualnych. Koncepcja ta zakłada, że użytkownicy Internetu - konsumenci w coraz większym stopniu tworzyć będą wirtualne grupy, jednolite pod względem zainteresowań, potrzeb, stylów życia, niezależnie od miejsca gdzie się fizycznie znajdują".(fragment tekstu)
Despite many controversies that arose around terms linked to the second wave in the Internet evolution more and more companies use social software in their web activity. Nowadays organizations from different industries apply single tools (e.g. blogs or discussion lists), build complex community portals or use already functioning ones. The paper examines premises and possibilities of business application of user-fed Web 2.0 solutions in tourism industry. (original abstract)
9
Content available remote Sponsorowane społeczności internetowe
80%
Rosnąca popularność społeczności internetowych (najczęściej przybierających postać for internetowych, portali lub grup dyskusyjnych) zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie ze strony przedsiębiorstw, szukających nowych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów oraz próbujących zwiększyć swoją konkurencyjność na nowym rynku (e-rynku). Coraz częściej można w Internecie spotkać dedykowane (sponsorowane) społeczności internetowe hostowane przez dane przedsiębiorstwa i poświęcone produktom danego przedsiębiorstwa bądź tematyce zbliżonej do branży, w której organizacja hostująca działa. W artykule zostaną przybliżone niektóre aspekty sponsorowanych społeczności internetowych i problemy związane z ich efektywnym zarządzaniem.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Społeczności internetowe w procesie budowania silnej marki
80%
Społeczności internetowe mają w sobie ogromny potencjał umożliwiający markom prowadzenie z konsumentem głębokiego dialogu na różnych poziomach zaangażowania - od budowania rozpoznawalności marki, poprzez uzyskanie pożądanych reakcji konsumentów, aż po lojalność. Celem artykułu jest pokazanie roli społeczności sieciowych w procesie budowania marki i kreowania jej siły. (fragment tekstu)
11
Content available remote Kryteria analizy społeczności wirtualnych
80%
W artykule poruszono kwestie kryteriów segmentacji, które mogłyby zostać użyte w procesie segmentacji społeczności wirtualnych. Proponowanie kryteria to: kryterium modelu działania, kryterium przeznaczenia, kryterium rejestracji i dostępności, kryterium wpływu użytkownika na content oraz kryteria społeczno-ekonomiczne. Artykuł zawiera również dwa przykłady zastosowania przedstawionych kryteriów dla charakterystyki dwóch portali społecznościowych(abstrakt autora)
Fandom slash to społeczność przede wszystkim internetowa i złożona prawie wyłącznie z kobiet, które są fankami rozmaitych tekstów kultury i odczytują je według stworzonego przez wspólnotę kodu. Kod ten jest oparty na znajomości dzieła-kanonu i zasadach interpretacji, które umieszczają w centrum istnienie związku homoerotycznego między bohaterami kanonu. Zasady te są zarazem regułami określającymi charakter nowych tekstów pisanych przez fanki. Internet nie jest tu traktowany jako jednorodne medium, ale raczej jako zbiór środowisk. Przedmiotem analizy jest sposób wykorzystywania przez fanki takich środowisk, jak strony www i błogi (Live Journal) w celu dystrybucji tekstów, komunikacji i rozwijania społeczności. Proponowana metodologia jest próbą zastosowania metod etnograficznych do badania społeczności internetowych za pomocą analizy dyskursu, analizy treści i obserwacji uczestniczącej. (abstrakt oryginalny)
Wstęp: Studenci tworzą coraz więcej grup społecznych w mediach społecznościowych dla nieformalnej komunikacji oraz edukacji. Są to grupy wsparcia, pomocy oraz dyskusyjne. Celem tej pracy jest sprawdzenie poziomu akceptowalności grup społecznościowych studentów przy pomocy modelu TAM (technology assessment model).Metody: Dane zostały zebrane na podstawie przeprowadzonych ankiet i poddane analizie statystycznej za pomocą SPSS 21. Wyniki i wnioski: Model badawczy sugeruje, że studenci akceptują włączenie grup społecznościowych do procesu nauki, doceniają użyteczność tych grup oraz łatwość stosowania jak również nawiązywania relacji. Zidentyfikowano również zadowolenia ankietowanych osób ze wzmocnienia relacji pomiędzy uczestnikami grup oraz łatwego do nich dostępu. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Social Media as a Promotion Tool of Polish Universities
80%
We współczesnym świecie wykorzystywanie sieci społecznościowych do celów biznesowych stało się powszechną praktyką. Fanpage, jeśli tylko zarządza się nimi we właściwy sposób, są skutecznym sposobem kreowania bliskich relacji ze społecznością marki, źródłem pomysłów dotyczących innowacji, a także sposobem wytworzenie pozytywnego "szumu" wokół organizacji. Jest to takŜe relatywnie tanie narzędzie komunikacji cechujące się rosnącą skutecznością. Te zalety sieci społecznościowych powodują, Ŝe mogą one takŜe stać się narzędziem promocji uniwersytetów. W artykule przeanalizowano zaangażowanie polskich uniwersytetów w działania związane z promocją z wykorzystaniem fanpage'u na Facebooku. Analizie poddano nie tylko wskaźniki, takie jak liczba kliknięć "lubię to", lecz również liczba komentarzy do postów, udostępnienia, stopień interakcji między organizacją a fanami i charakter wypowiedzi.(abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Polskie uczelnie wyższe w serwisach społecznościowych
80%
Uczelnie wyższe, podobnie jak inne podmioty chcące utrzymać się na konkurencyjnym rynku, powinny realizować strategię CRM (Customer Relationship Ma-nagement, czyli zarządzanie relacjami z klientami), czy też w tym przypadku SRM (Student Relationship Management)1. Celem wdrożenia zarządzania relacjami ze studentami jest pozyskanie i utrzymanie jak najlepszych studentów, a w efekcie zachowanie wysokiej jakości kształcenia. Jednym z podstawowych sposobów kształtowania więzi ze współczesnymi studentami i jednocześnie wykorzystywania ich do budowania pozytywnego wizerunku uczelni jest zaistnienie w popularnych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy YouTube. W artykule zaprezentowany zostanie aktualny stan wykorzystania mediów społecznych przez najlepsze polskie uczelnie oraz jego ocena na tle najlepszych praktyk na świecie. (fragment tekstu)
BlaBlaCar to oparty na zaufaniu serwis społecznościowy, łączący kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę. Co miesiąc z BlaBlaCar korzysta wiele osób, tworząc w ten sposób zupełnie nowy sposób podróżowania. Platforma BlaBlaCar działa od 2006 r., a ciągu ostatnich kilku lat skupiła społeczność ponad 75 min użytkowników w 22 krajach, w tym 4 min w Polsce. (fragment tekstu)
Problemy ekologiczne przekraczają granice polityczne, a wdra-żanie zasad zrównoważonego rozwoju napotyka na bariery i jest kontestowane przez niektóre grupy społeczne. Dalsza realizacja w pełnym zakresie tej idei wymaga zatem głębokich przemian w społeczeństwie, poprzedzonych szerokimi konsultacjami społecznymi. W związku z tym tworzy się przestrzeń do edukacyjnych i promocyjnych działań na jej rzecz. Serwisy społecznościowe posiadają wielką i jeszcze nie w pełni docenianą siłę oddziaływania społecznego. Stosowane tam metody przekazu treści i sposoby argumentowania nie mieszczą się w klasycznych ramach. W prezentowanym artykule skupiono się na specyfice wykorzystania serwisów społecznościowych przy promowaniu zasad zrównoważonego rozwoju i kwestii z tym związanych.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono możliwości wykorzystania serwisu społecznościowego jakim jest Facebook w marketingu internetowym. Posłużono się przykładami takich firm jak: Lenovo, Travel Chanel, IndiePix, Cook's Compas.
"Pokolenie Y", "cyfrowi tubylcy", czy "e-pokolenie" - to tylko niektóre z okre- śleń za pomocą których opisuje się styl życia współczesnych nastolatków. Hanna Tomaszewska pisze o dzieciach "urodzonych z myszką w ręku" [Tomaszewska, 2012: 125]. W świetle dynamiki rozwoju tzw. nowych technologii nawet ta jakże trafna metafora wydaje się być już nieco anachroniczna. Dziś w ręku niemowlaka znalazłby się raczej smartfon, a może nawet smartwatch? Istotnym wyróżnikiem obecnych czasów jest to, że Internet i Telewizja pełnią w życiu dzieci rolę socjalizacyjną i wychowawczą. Fakt dorastania w społeczeństwie medialnym wpływa na kształt tworzonych relacji koleżeńskich oraz stosunek dziecka do rodzica. Kontakt z rówieśnikami potęguje się dzięki możliwości kontaktowania się on-line niemal przez całą dobę. Porządek pokoleniowy oparty o ideę nauki "młodych" przez "starych" uległ zachwianiu. Źródłem wiedzy staje się Internet i portale społecznościowe(fragment tekstu)
20
Content available remote Dobór technologii do budowy internetowych serwisów społecznościowych
61%
Pierwsze lata rozwoju Internetu oraz serwisów internetowych to głównie koncentrowanie się na tworzeniu serwisów do odbioru treści. W tym czasie jedynym wyrazem interaktywności była możliwość decydowania przez internautę o jakości wykorzystywanych zasobów sieci i czasie na to poświęconym. Ten model serwisów internetowych był skoncentrowany na odnajdywaniu (w początkowej fazie nawet nie na szukaniu, tylko przeglądaniu katalogów) i konsumowaniu treści. Interakcja zachodziła pomiędzy konsumentem a stroną internetową - jej tak zwanym interaktywnymi mechanizmami, na przykład linkami, menu, formularzami czy listami. Z punktu widzenia relacji i interakcji w modelu tym podmiotem byli twórcy (wydawcy, dostawcy) serwisów internetowych.(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 23 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.