Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 170

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zarządzanie dla sukcesu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Na sukces przedsiębiorstwa składa się wiele czynników. Z pewnością w dużym stopniu zależy on od sprawności bieżącego zarządzania firmą. Jednak nie tylko. Również ważnym elementem w dążeniu do osiągnięcia sukcesu przedsiębiorstwa jest zapewnienie mu dobrego nadzoru korporacyjnego. Korporacje przestrzegające ogólnie przyjętych zasad Corporate Governance będą zdecydowanie ciekawsze dla potencjalnych inwestorów, przejrzyste, takie których działania nie budzą zastrzeżeń. Artykuł prezentuje znaczenie nadzoru korporacyjnego dla powodzenia firmy, prezentując jednocześnie główne obszary zainteresowania nadzoru korporacyjnego.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zidentyfikowanie i porównanie listy czynników sukcesu w czterech przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją rolną z perspektywy klienta danych firm. Firma, aby osiągnąć sukces, musi najpierw poznać swoje kluczowe wartości. Następnie oddziaływać na te wartości w strategiczny sposób, tak aby czynniki te dawały maksymalną użyteczność i pracowały dla rozwoju całego przedsiębiorstwa. Gwarancją sukcesu jest określenie najmocniejszych stron firmy oraz tych o niższym standardzie [Frei 2008, s. 84]. (fragment tekstu)
W artykule podjęto próbę szukania odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób elastyczność jest w stanie sprzyjać osiąganiu sukcesu przez organizację? Dokonując analizy ram koncepcyjnych obu pojęć zauważono, iż elastyczność jako właściwość organizacji stała się sposobem na jej dynamizowanie w warunkach turbulentnego otoczenia, dopuszczając możliwość osiągania różnych celów/priorytetów konkurencyjnych. To właśnie działania uelastyczniające pozwalają na uzyskiwanie efektów na zasadzie trade off zastępując dotychczas możliwe efekty na zasadzie trade up.
Nie można mówić o sukcesie w jego wymiarze indywidualnym, zespołowym -a tym bardziej organizacyjnym (sukces w organizacji) podejmując tę tematykę w sposób opisowy, a tym bardziej aspirując do ujęć pomiarowo-ilościowych, ale bez ustalenia - czym właściwie jest sukces. Otwierając problematykę "sukcesu" na zagadnienie aksjologizacji (nowy jego wymiar) przynajmniej w tym zakresie usiłowano dać adekwatną odpowiedź - czym jest de facto. (abstrakt oryginalny)
Problematyka sukcesu wdrożenia i utrzymania systemu zarządzania jakością opartego na normie EN ISO 9001:2000 jest rozpatrywana pod kątem korzyści z funkcjonowania systemu i najbardziej istotnych wymagań normy, których spełnienie czyni ten sukces bardziej prawdopodobnym. Zidentyfikowano dwa podstawowe rodzaje korzyści, tj. korzyści w obszarze organizacji i zarządzania oraz korzyści związane z marketingowym wykorzystaniem faktu posiadania certyfikatu ISO 9001.
W artykule podjęta została próba zdefiniowania pojęcia sukces organizacji pozarządowej, oraz wskazania jego mierników. Opisano instrumenty służące pomiarom realizacji celów oraz sukcesu organizacji pozarządowej. Wykorzystano do tego celu wyniki badań ankietowych prowadzonych wśród organizacji pozarządowych, prowadzonych w kraju, jak i za granicą. (fragment org. streszczenia)
Celem referatu jest prezentacja - na tle współczesnych modeli oceny sukcesu przedsięwzięć - modelu koncepcyjnego oceny przedsięwzięć dotyczących zmian w strukturze własnościowej nieruchomości mieszkaniowych. Pierwsza części referatu zawiera analizę wybranych - spośród opublikowanych w ostatnim dziesięcioleciu -modeli badaczy wywodzących się z europejskich, północnoamerykańskich, azjatyckich i australijskich ośrodków naukowych. W drugiej części krótko scharakteryzowano przedsięwzięcia dotyczące zmian w strukturze własnościowej nieruchomości mieszkaniowych. Ostatnia część prezentuje projekt koncepcyjnego modelu oceny tychże przedsięwzięć. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie teoretycznych rozważań nad barierami oraz uwarunkowaniami sukcesu strategii menedżerskich rozumianych jako strategie tworzone przez menedżerów i uwzględniające głównie ich szeroko pojęte interesy. W artykule omówiono pojęcie strategii menedżerskich, a w dalszej części przedstawiono czynniki blokujące skuteczne realizowanie strategii menedżerskich oraz uwarunkowania sukcesu tychże strategii. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu podjęto próbę wykazania słuszności coraz częściej formułowanej tezy, że kultura organizacyjna powinna być traktowana jako kluczowy czynnik osiągania powodzenia przez przedsiębiorstwo. Oznacza to koniecznej jej postrzegania jako istotnej zmiennej wyznaczającej logikę procesu zarządzania. W związku z tym poruszono istotne w sensie poznawczym kwestie możliwości zarządzania kulturą, oraz konieczności kulturowego zarządzania przedsiębiorstwem. Ramy opracowania zawęziły zakres analiz do związków jakie zachodzą między kulturą i strategią wykazywanych przez czołowych badaczy przedmiotowej problematyki.(streszcz. oryg.)
Sukces w zarządzaniu dynamicznym zależy od wielkości i sposobu wykorzystania potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstwa. Przedstawiono istotę oraz wewnętrzne i zewnętrzne czynniki wyznaczające poziom tego potencjału i zdolność jego wykorzystania.
Umiejętne wykorzystanie i rozwijanie kompetencji pracowników oraz udzielanie im szerokiego wsparcia w rozwój ich kariery zawodowej stanowi istotny czynnik sukcesu organizacji. Powodzenie rozwoju kariery zawodowej zależy od właściwego współdziałania trzech zainteresowanych podmiotów: organizacji, bezpośredniego przełożonego oraz samego pracownika - na którym spoczywa podstawowa odpowiedzialność za kształtowanie własnej kariery zawodowej. W opracowaniu przedstawiono wyniki badań własnych dotyczących oceny aktywności i zaangażowania pracowników w rozwój kariery zawodowej.(streszcz. oryg.)
Przedstawiono problematykę sukcesu organizacji publicznych w świetle koncepcji. Wykorzystano koncepcję publiczności G.A. Boyne`a oraz rezultaty badań empirycznych przeprowadzonych w roku 2006 w ramach projektu EFS, realizowanego w latach 2006-2007 pn. "Zmiany organizacyjne w instytucjach rynku pracy". Przeprowadzona analiza pozwoliła na określenie sukcesu organizacyjnego oraz warunków jego osiągania.
Podjęto próbę rozpoznania działań sprzyjających "przyciąganiu" i retencji informatyków w przedsiębiorstwach produkujących oprogramowanie. Przyjęto, że adekwatność tych działań do oczekiwań informatyków jest istotnym warunkiem osiągania przez przedsiębiorstwo sukcesu. Bazując na badaniach empirycznych ukazano występujące w tym zakresie zróżnicowanie związane z wielkością przedsiębiorstwa, a tym samym i możliwościami finansowymi.
Pod pojęciem sukcesu rozumiemy pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia, powodzenie, triumf. W świecie biznesu sukces kojarzy się najczęściej z sukcesem rynkowym - a więc osiąganiem przez przedsiębiorstwo coraz wyższej pozycji na rynku, z trwaniem na rynku, pozyskiwaniem klienteli czy wynikami finansowymi. Tak rozumiejąc sukces, można powiedzieć, że osiągamy go w zarządzaniu, gdy prowadzi ono do sukcesu rynkowego. Jest to jednak daleko idące uproszczenie. A co z organizacjami non-profit, które nie konkurują na rynku? Poza tym - to, co jest dla jednej organizacji sukcesem, nie musi tym być także dla drugiej. (fragment tekstu)
W ślad za miesięcznikiem "Fast Company" wymieniono i omówiono 10 atrybutów, które można obserwować w przedsiębiorstwach odnoszących wyraźne sukcesy rynkowe. Są to: więzi emocjonalne z klientami, oryginalna strategia, atrakcyjne warunki pracy i bycie atrakcyjnym partnerem biznesu, gotowość do zmian, przestrzeganie jasnych wartości, uzupełnienie pomysłowości dyscypliną, wygrywanie w bitwie o talenty, wykorzystywanie nowoczesnej techniki do usprawnienia swojej działalności, szybkość działania, przywództwo na wszystkich szczeblach.
Prezentowany artykuł dotyczy szeroko rozumianych zagadnień, jakie należy uwzględnić przygotowując projekt z unijnych środków funduszy strukturalnych. Środki z tych funduszy mogą być wykorzystane m. in. na działania mające zwiększyć konkurencyjność polskiej gospodarki, zmniejszać bezrobocie, przyśpieszać budowę dróg i autostrad, linii kolejowych, modernizację i budowę infrastruktury, ochronę środowiska, rozwój obszarów wiejskich, a także modernizację rybołówstwa, budowę społeczeństwa informatycznego oraz rozwój regionów przygranicznych. Przedsiębiorstwo wykorzystując te środki, zapewnia sobie rozwój. Jest on osiągany gdy przedsiębiorstwo na kolejnych etapach ubiegania się o przyznanie środków unijnych odnosi sukcesy. (streszcz. oryg.)
Pojęcie lojalności należy do terminów często używanych w zróżnicowanych sytuacjach. Jest to pojęcie bardzo popularne, a przez to również nieprecyzyjne (niejednoznaczne). Przedmiotem artykułu jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie dotyczące lojalności pracowniczej - sposobu jej definiowania oraz roli, jaką odgrywa w funkcjonowaniu i kreowaniu sukcesu organizacji. W referacie przedstawiono wyniki badań dotyczących lojalności pracowniczej, jej uwarunkowań oraz wpływu na wyniki finansowe firm. Dokonano prezentacji wyników badań amerykańskich i polskich. (streszcz. oryg.)
Purpose: The purpose of the article is to explore the areas of program management success and provide both theoretical and empirical insights into these areas and key factors in the context of successfully conducting a transformation. Design/methodology/approach: The article presents the results of quantitative research conducted among 578 program management experts in 67 countries. Additionally, to achieve the assumed goal, a factor analysis was conducted, based on which the operationalization of success areas in program management in the context of transformation was carried out. Findings: Thirteen success areas in program management in the context of transformation have been identified. Furthermore, they illustrate 73.08% of all significant variables that may occur and significantly impact its success. Research limitations/implications: The perceived research limitations result from the chosen the methodological approach and the measurement tool, which, although was distributed in 7 languages, may not be able to reflect the subtleties of individual languages. Further research is recommended to test the defined success areas of the program through cross-sectional case studies. Originality/value: The article identified 76 significant factors influencing the success of a program based on a literature review. Secondly, it defined 13 areas that determine the success of the program. Thirdly, the article responds to the call of Shao et al. (2012) and Wen et al. (2018) regarding the aggregation of success factors in program management.(original abstract)
Artykuł nie wyczerpuje wszystkich zagadnień dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem, ale uwzględnia współczesne poglądy towarzyszące reorientacji procesów gospodarczych w skali świata i ich skutkom w odniesieniu do przedsiębiorstwa. Pokazuje, że w obliczu wyzwań na nowy wiek rodzi się potrzeba szczególnych umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem w burzliwych czasach w odniesieniu do wszystkich jego zasobów: materialnych i niematerialnych, technicznych i finansowych, informacyjnych oraz ludzkich.
Zarządzanie gospodarstwem rolnym polega na trafnym podejmowaniu decyzji dotyczących sposobu zużywania zasobów ziemi, pracy, kapitału oraz metod kontroli planu produkcji. Równie ważnym zadaniem jest badanie powiązań każdego z wymienionych czynników z zarządzaniem w gospodarstwie. Tak więc zarządzający gospodarstwem rolnym powinien odpowiedzieć na cztery podstawowe pytania:- co produkować?- ile produkować?- jak produkować?- kiedy oraz gdzie kupować i sprzedawać?Celem artykułu jest analiza czynników determinujących sukces w zarządzaniu gospodarstwem (gospodarka rynkowa). (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.