Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 29

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Analiza korzyści zakupu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule przedstawiono wybrane aspekty lokalizacji obiektów handlowych. Omówiono istotę oraz instrumenty lokalizacji. Wskazano znaczenie lokalizacji obiektów, która wpływa na decyzje zakupowe konsumentów. Przedstawiono wyniki badania ankietowego, którego celem było określenie czynników determinujących wybór wybranych hipermarketów jako miejsc realizacji zakupów. (abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje możliwości obniżenia kosztów IT w przedsiębiorstwie poprzez zastosowanie modelu SaaS (Software as a Service). W pierwszej części artykułu zaprezentowano genezę i istotę modelu SaaS, stanowiącego nową koncepcję outsourcingu w sferze IT, polegającego na sprzedaży prawa do użytkowania oprogramowania, które udostępniane jest za pośrednictwem internetu. Usługodawca odpowiedzialny jest również za rozwój produktu oraz zapewnienie bezpieczeństwa związanego z jego użytkowaniem. Przedstawiono również obszary stosowania oraz rozwój rynku usług SaaS. Zasadniczą część artykułu stanowi analiza opłacalności korzystania z usług SaaS. W tej części artykułu omówiono także pozafinansowe korzyści i ograniczenia stosowania omawianego modelu, rozpatrując je osobno z perspektywy usługodawcy i usługobiorcy. (abstrakt oryginalny)
Celem referatu jest pokazanie rosnącej w Polsce (podobnie jak w USA) popularności trendu, określanego jako "smart shopping". Jest on tendencją do inwestowania własnego czasu w analizę cech poszczególnych produktów, poszukiwania informacji o promocjach, porównywania cen oraz oszczędzania. Jego pojawienie jest efektem ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego z lat 2008-2009, w którym to pojawiły się przede wszystkim takie zjawiska jak: niestabilność, a więc wahania rynku, niepewność utrzymania pracy i co za tym idzie - potrzeba odkładania gotówki na tzw ."czarną godzinę". Fakty te, wymuszają na wielu osobach naukę tego, jak oszczędzać na zakupach. W wyniku tego procesu pojawia się w polskim handlu pokolenie tzw. "sprytnych" konsumentów, których zachowania w przekonaniu Autorki referatu są inspirującym obszarem analiz i tłem do większych dyskusji. (abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia istotę kampanii „kupuj krajowe” (ang. „buy-national campaigns” skrót BNC) poprzez wyjaśnienie mechanizmu ich funkcjonowania i determinant ich skuteczności. Przeprowadzona analiza pozwoliła wyjaśnić, jak i kto może wspierać te kampanie i jakie korzyści potencjalnie przynoszą. Autorka przedstawiła działanie tych kampanii na podstawie trzech państw tj. Australii, Nowej Zelandii, i Polski identyfikując ich podobieństwa i różnice.
Jesteśmy nie w pełni świadomi bodźców, które na nas oddziałują, i przeważnie emocjonalni, jeżeli chodzi o motywację, ale zawsze staramy się być racjonalni w postępowaniu. Właśnie to napięcie najczęściej rozgrywa marketing. Jednak nie znaczy to wcale, że emocje da się komuś wmówić lub zakomunikować. Nie należy zapominać bowiem, iż emocje stanowią niezbędny komponent większości decyzji, które podejmujemy. (fragment tekstu)
Zdecydowana większość Polaków podczas zakupów kieruje się przede wszystkim opiniami znajomych lub rodziny. Spada zaufanie do tradycyjnych form reklamy - od kilku lat oscyluje ono na poziomie 26%. Badaniom odnośnie preferencji zakupowych poddano 41 tys. respondentów z 320 tysięcznej społeczności ambasadorów agencji Streetcom Polska. Wzięło w nim udział 33 697 kobiet oraz 7304 mężczyzn w wieku od 14 do 55 lat. Analiza tych danych uwidoczniła, iż w zakupach typowo męskich lub kobiecych zanika uprzednio odnotowywana duża różnica. Kupujemy niezależnie od płci a motorem zakupów jest często wymiana opinii o produkcie. (fragment tekstu)
Wyniki testów są jednym z trzech, obok porównywarek cen i opinii innych użytkowników, źródeł informacji online najbardziej przydatnych przy podejmowaniu ostatecznej decyzji zakupowej. Jak wynika z badań zrealizowanych przez grupę IQS na zlecenie RTB HOUSE, publikowane treści na temat marki czy modelu, w tym między innymi recenzje i testy, odgrywają bardzo ważną rolę w procesie decyzyjnym, bez względu na to, czy finalizujemy zakup off- czy online. Nasze zakupowe czynności zwykle zaczynamy od weryfikacji dostępnych na rynku ofert. (fragment tekstu)
Celem zrealizowanych badań była systematyzacja postrzeganych przez konsumentów korzyści z tytułu użytkowania marek produktów. W badaniach przeprowadzonych metodą wywiadu standaryzowanego wzięło udział 163 studentów w wieku 19-27 lat (52% stanowiły kobiety). Na potrzeby badań opracowano listę 119 korzyści na podstawie taksonomii ludzkich celów pochodzących zbadań psychologicznych. Analiza wyników pozwoliła wyodrębnić 7 kategorii korzyści postrzeganych przez konsumentów: relacje z innymi, odpowiedzialność za siebie i innych, atrakcyjność społeczna, dobrostan psychiczny, zdrowie fizyczne, zadowolenie z siebie oraz zaspokajanie podstawowych potrzeb. Wykazano, że kategoria produktów stanowi znaczące źródło wariancji postrzeganych korzyści. Ponadto przeanalizowano dostępne ich podmiotowe korelaty. Przedstawiono krytyczną analizę dotychczasowej metodologii badań oraz wskazano szereg kierunków przyszłych badań nad percepcją korzyści zużytkowania marek.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono rolę potrzeb żywnościowych w kształtowaniu zachowań konsumenckich w procesie podejmowania decyzji dotyczących zakupów produktów żywnościowych.
W elektronicznej sprzedaży rozwijające się narzędzia automatyzujące zakup zapewniają kontrolę przepływu informacji ale nie dostarczają wiedzy na temat zakupowych niuansów, decydujących często o poziomie konwersji. Dla smartshopperów kupowana przez nich marka zaczyna nabierać bowiem nieco innego charakteru. Przestaje być jedynie emocjonalnym wyróżnikiem a staje się bardziej wartościową obietnicą interesującego związku pomiędzy klientem a marketerem. Ten ostatni musi zadbać o utrzymanie lojalności konsumenta poprzez budowanie zaangażowania, czego nie zastąpią nawet najlepsze kolorowe katalogi oferowanych produktów. (abstrakt autora)
Klient nabywa określony produkt (wyrób lub usługę), ponieważ stanowi dla niego pewną wartość. Zgodnie ze Słownikiem języka polskiego wartość to "cecha lub zespół cech właściwych danej osobie lub rzeczy, stanowiących o jej walorach (np. moralnych, artystycznych) cennych dla ludzi, mogących zaspokoić ich potrzeby; ważność, znaczenie kogoś, czegoś". Z kolei korzyść rozumiana jest jako "pożytek, zysk". Dostosowanie oferty do potrzeb i wymagań klientów wymaga wcześniejszego ustalenia tych cech produktu, które są przez nich cenione. Nie jest to zadanie łatwe. Podstawowe trudności związane z ustaleniem korzyści, które powinny być zaoferowane klientowi, związane są, zdaniem autorki, z niestabilnością ludzkich opinii. Jedynie dogłębna analiza zgromadzonego materiału empirycznego pozwala na ustalenie relacji pomiędzy realnymi obiektami, co umożliwia interpretację danych numerycznych uzyskanych w wyniku przeprowadzonego pomiaru. W niniejszym artykule uwagę skupiono na usługach bankowych. Jego celem jest prezentacja sposobu konstrukcji werbalnej skali stabilności opinii, ułatwiającej merytoryczną interpretację uzyskanych rezultatów w grupach homogenicznych pod względem tej cechy. Prezentowana praca stanowi logiczną kontynuację badań prowadzonych w latach ubiegłych i referowanych na Warsztatach Metodologicznych w latach 2002-2004. (fragment tekstu)
Celem pracy jest określenie metod analizy opłacalności zakupów w systemie argentyńskim oraz zweryfikowanie na podstawie symulacji tezy o malejącej opłacalności tego typu zakupów wraz ze spadkiem inflacji (na poziomie 1,5-2 procent miesięcznie).
Sukces firmy zawiązany jest ze zrozumieniem postępowania konsumenta. Znajomość tych zachowań pozwala dostosować ofertę rynkową przedsiębiorstwa do oczekiwań rynku poprzez: zidentyfikowanie jednorodnych grup nabywców skłonnych do zakupu produktu firmy; dostosowanie celów i instrumentów marketingu do oczekiwań konsumentów; weryfikowanie decyzji marketingowych we wszystkich fazach kształtowania oferty rynkowej. Dane zawarte w artykule oparto na badaniach ankietowych z 1999 roku przeprowadzonych na reprezentatywnej próbie mieszkańców regionu szczecińskiego.
W artykule przedstawiono wpływ zmian dokonujących się w handlu na decyzje i zachowania konsumentów przy zakupach podstawowych artykułów spożywczych oraz artykułów nieżywnościowych codziennego użytku. Dane oparto na wynikach ankiety przeprowadzonej w 1999 roku na terenie województwa lubelskiego. Pytania dotyczyły : miejsc i częstotliwości dokonywanych zakupów, kryteriów wyboru sklepów, analizy zakupów w hipermarkecie, planowania zakupów oraz handlu w niedzielę.
Klient na zakupy udaje się przygotowany, zwykle wie gdzie znaleźć najlepszą ofertę. Zdaje sobie sprawę co obiecuje marka i ile produkt powinien kosztować. Promocje kierowane do tej grupy odbiorców muszą być naprawdę dobrze wycelowane, atrakcyjne i dopięte na ostatni guzik. A digitalizacja życia to trend, który musi mieć przełożenie na wzajemne stosunki klient - sprzedawca (firma), przy ciągłym dążeniu do doskonałości i innowacyjności. (abstrakt autora)
Bywalcy centrów handlowych w dużej mierze zachowują się jak nałogowcy. Zazwyczaj znają zagrożenia wynikające z nadmiernych zakupów, ale i tak w nich bywają. Na podstawie badań IQS wyodrębniono cztery umowne typy klientów. 35% stanowią Moralizatorzy, 30% Realiści, 23% Maniacy i 12% Zakładnicy. Najbardziej na własnej wygodzie skoncentrowani są Moralizatorzy, grupa Realistów to z kolei segment typowo kobiecy. Dwa ostatnie, przeciwstawne ugrupowania to Maniacy i Zakładnicy, czyli fani i sceptycy wielkich centrów handlowych. (abstrakt autora)
Dobrze zaprojektowana przestrzeń sprzedaży to niezwykle trudne wyzwanie. To nie tylko aranżacja wystroju wnętrza, ale przede wszystkim przygotowanie całokształtu doznań klientów w kontakcie z miejscem sprzedaży, czyli zaprojektowanie doświadczeń, w tym przede wszystkim wrażeń wzrokowych. Sklep nie tylko musi być ładny, ale też funkcjonalny i dopasowany do oczekiwań klienta, co zmotywuje go do zakupów. Dlatego przed projektowaniem sklepowych wnętrz konieczne jest przeanalizowanie krok po kroku ścieżki ruchu konsumenta, prześledzenie kompleksowo jego ewentualnej zakupowej podróży. (fragment tekstu)
Mega konkurencyjność wymusza konieczność wyróżniania się i takiego pozycjonowania marek, aby skupić uwagę coraz bardziej rozdrobionych grup docelowych. Bowiem strategiczne podejście do zarządzania marketingiem w przedsiębiorstwie wiąże się również z wiedzą o rynku, o zachowaniach konsumentów, ich ścieżkach zakupowych oraz pomiarem satysfakcji klienckiej. To także troska o to, jak podtrzymać zainteresowanie ofertą poprzez promocję, rozszerzanie portfolio itp. (fragment tekstu)
Lubimy sklepy, które o nas dbają, czyli rozumieją nasze zmęczenie, irytacje i zagubienie w produktach. Proponują nam one rozmaite przydatne narzędzia marketingowe pomagające w wyborze i zakupie. Z badań wynika niezbicie, iż aż u 60% Polaków zakupy wywołują zmęczenie i stres. Kłopoty z parkowaniem, błądzenie wśród półek przy częstym braku czasu niekoniecznie i nie zawsze musi być przyjemne. Dlatego też przed markami i sprzedawcami stoją nowe wyzwania, aby te uciążliwości złagodzić a tym samym skuteczniej zasłużyć na zaufanie klienta. (abstrakt autora)
Specyfika funkcjonowania showroomu offline stwarza doskonały obszar do budowania niezapomnianego doświadczenia zakupowego. To możliwość nieograniczonego testowania produktów przez klienta. Niezależnie od branży, jest to szansa dla marek, które budują swoją unikalną propozycję sprzedaży bazując na emocjach klientów. To również dobry model biznesowy dla brandów, które, chcą sprostać wymaganiom klientów. Decyzje zakupowe podejmujemy bowiem zawsze emocjonalnie, nawet po wnikliwej analizie racjonalności zakupu. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.