Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 176

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Biuro podróży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
1
Content available remote Współczesne tendencje rozwojowe biur podróży w Polsce
100%
W artykule przedstawiono zagadnienia dotyczące działalności biur podróży oraz ich rozwoju na rynku polskim w latach 2000-2010. Rozważania teoretyczne zostały poparte danymi statystycznymi pochodzącymi z Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Celem artykułu jest omówienie tendencji rozwojowych biur podróży w Polsce w latach 2000-2010 ze wskazaniem na współczesne kierunki rozwoju. (oryginalny abstrakt)
W artykule przedstawiono badanie preferencji klientów biur podróży z wykorzystaniem metod wyborów dyskretnych (reprezentujących dekompozycyjne podejście badania preferencji wyrażonych). Badanie to zostało przeprowadzone na przełomie lipca i sierpnia 2005 r. na terenie Jeleniej Góry. W badaniu do analizy preferencji konsumentów mierzonych na skali nominalnej wykorzystano warunkowy model logitowy (conditional logit model). (fragment tekstu)
3
Content available remote Zakres współpracy ubezpieczycieli z biurami podróży
80%
Na podstawie przeprowadzonych badań można sformułować następujące wnioski: - biura podróży dostrzegają korzyści, jakie płyną ze współpracy z ubezpieczycielami, mają bowiem świadomość, że w przypadku zdarzeń losowych ubezpieczenie pozostaje często jedyną gwarancją zadowolenia turysty; - biura podróży najczęściej współpracują z koncernami ubezpieczeniowymi, które specjalizują się w ubezpieczeniach turystycznych; - możliwość pozyskania informacji o ubezpieczeniach oferowanych przez biuro podróży ze strony internetowej jest już standardem; - nadal największą popularnością cieszą się ubezpieczenia tradycyjne, to jest NNW, assistance czy ubezpieczenie kosztów leczenia. (fragment tekstu)
4
Content available remote Wykorzystanie programów lojalnościowych na rynku biur podróży
80%
Głównym zadaniem programów lojalnościowych jest wspieranie procesu kształtowania lojalnego klienta. W artykule zaprezentowano przesłanki stosowania, zasady projektowania programów lojalnościowych, a także przedstawiono wyniki badań ankietowych dotyczących oceny stopnia wykorzystania tego narzędzia w działalności biur podróży w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Celami artykułu są identyfikacja podstawowych obszarów wprowadzania innowacji o charakterze ekologicznym w przedsiębiorstwach turystycznych działających na terenach wiejskich oraz wskazanie przykładów szczegółowych, możliwych do zastosowania, rozwiązań warunkujących wzrost konkurencyjności omawianych podmiotów gospodarki turystycznej. Wiele zidentyfikowanych w niniejszym artykule innowacji o charakterze ekologicznym ma charakter uniwersalny i interdyscyplinarny.
W niniejszym artykule dokonano charakterystyki systemów klasy CRM, podstawowych korzyści oraz zagrożeń związanych z ich wdrażaniem. W drugiej jego części przedstawiono wyniki badań ankietowych, które pozwoliły na ocenę stopnia znajomości oraz wykorzystania technologii CRM przez właścicieli i menedżerów polskich biur podróży. Istotnym elementem opracowania jest identyfikacja podstawowych korzyści oraz zagrożeń związanych z wdrażaniem tych rozwiązań w biurach podróży.(abstrakt autora)
7
Content available remote Cele promocji biur podróży i ocena ich realizacji
80%
Podstawowym celem artykułu jest identyfikacja celów stawianych przed komunikacją marketingową w biurach podróży, jak również ocena stopnia ich osiągnięcia.(fragment tekstu)
8
Content available remote Convention Bureau Szczecin jako nowe biuro turystyki biznesowej na polskim rynku
80%
Dzięki Stowarzyszeniu Konferencje i Kongresy już 10 lat temu zapoczątkowano działania mające na celu szeroko rozumiany rozwój usług konferencyjnych i kongresowych w Polsce. Działania te realizowane są także przez Convention Bureaux, których w Polsce jest dziesięć. Najmłodsze jest powstałe w 2009 roku Convention Bureau (CB) Szczecin. Niniejszy artykuł jest próbą ukazania, że powstanie CB na rynku turystyki biznesowej w Szczecinie może okazać się efektywnym narzędziem, służącym do zwiększenia liczby konferencji organizowanych na rynku lokalnym. W artykule zaprezentowano rolę turystyki biznesowej oraz wpływ Convention Bureaux na rynek turystyki biznesowej. W dalszej części opracowania skupiono się na pozycji Szczecina i jego potencjale w rozwoju turystyki biznesowej, a następnie przedstawiono działania Convention Bureau Szczecin i omówiono ich znaczenie dla szczecińskich podmiotów.(fragment tekstu)
9
Content available remote Komputerowe systemy rezerwacyjne w biurach podróży
80%
Komputerowe systemy rezerwacyjne - Computer Reservation Systems (CRS, które powstawały w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku) i Global Dystribution Systems (GDS, tworzone w latach osiemdziesiątych) oraz Internet (w połowie lat dziewięćdziesiątych) - zrewolucjonizowały kanały dystrybucji i na zawsze zmieniły zasady funkcjonowania branży turystycznej. W dobie globalizacji ich posiadanie przestało być miarą nowoczesności i źródłem prestiżu firmy. Bez nich trudno jest biurom podróży sprostać wymaganiom współczesnego, niezwykle konkurencyjnego rynku.(fragment tekstu)
10
Content available remote Ceny usług biur podróży jako detrminanty wyjazdów turystycznych
80%
Podstawową funkcją biura podróży jest zaspokajanie potrzeb ludzkich związanych z turystyką. Turyści, zaspokajając swoje potrzeby, pragną pozyskać jak najwięcej wartości, mierzonych różnicą pomiędzy korzyściami a poniesionymi kosztami. Biuro podróży będące podmiotem handlowym zmierza do pozyskania jak największej liczby klientów i osiągnięcia zysku. Cele te realizuje za pomocą odpowiednich narzędzi cenowych, kształtując wielkość popytu turystycznego. Umiejętne kształtowanie cen jest niezwykle ważne, ponieważ dla sprzedawcy cena jest elementem jego dochodów (zysku lub straty), dla nabywcy kosztem, który musi ponieść, aby określona usługa została mu wyświadczona. Sprzeczne interesy obu stron powodują, że w efekcie ustalona cena podlega weryfikacji na rynku. Celem artykułu jest omówienie specyfiki usług biur podróży oraz określenie ceny jako determinanty wyjazdów turystycznych na przykładzie TUI Centrum Podróży w Szczecinie. (fragment tekstu)
11
Content available remote Dostępność informacji internetowych w biurach podróży w świetle badań
80%
Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez Internetu. Rozwój tego medium wpłynął na wiele różnych branż, w tym także na turystykę. Dzięki możliwościom komunikacyjnym, jakie oferuje sieć WWW organizowanie podróży jeszcze nigdy nie było tak proste. Niestety, jeszcze nie wszystkie polskie biura podróży zdają sobie sprawę z siły tego medium. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, że tylko niewielki odsetek biur podróży odsyła potencjalnych klientów do własnego serwisu internetowego. Lepiej jest z podawaniem adresu e-mailowego; z tej formy Internetu korzysta prawie 2/3 zbadanych biur.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono stopień zaangażowania prywatnych firm w aktywność branży turystycznej. Badaniami objęto hotele, pensjonaty i biura podróży. Ich celem było określenie poziomu satysfakcji turystów podczas ich wizyt w Gruzji: czy byli zadowoleni, czy nie (jeśli nie, to dlaczego?) usługami w Gruzji? Czy podobały im się miejsca turystyczne i jak oceniają potencjał warunków turystycznych. Prace badawcze przeprowadzono w 2016 roku przez międzynarodowe centrum turystyki kaukaskiej (ICCT). Wszystkie materiały i dane przechowywane są w archiwum ICCT.(abstrakt autora)
Celem pracy jest identyfikacja źródeł ryzyka walutowego w operacjach zagranicznych i sposobów zabezpieczania się przed tym ryzykiem przez biura podróży. Problemem badawczym jest wskazanie, jak klienci reagują na zmianę ceny wywołaną zmianą kursów walut oraz przedstawienie ofert w walucie obcej. Opracowanie jest skierowane głównie do biur podróży.(abstrakt oryginalny)
14
Content available remote The Development of Rural Tourism in Chaina: The Perspective of Travel Agencies
80%
Chania Prefecture covers the western quarter of the island of Crete and is promoted primarily as a "sun, sea and sand" destination, rather than as an alternative tourism destination. Alternative and more specifically, rural tourism has become an important and in some cases a dominant factor in the rural economies of Mediterranean destinations. However, in Crete less attention is presently paid to the development of alternative forms of tourism, and in particular rural tourism, despite the growing interest of international visitors. The theoretical part of this study includes a brief presentation of current rural tourism development in Chania Prefecture, as well as a discussion of the literature in the fields of alternative and rural tourism. The paper presents and discusses key findings derived from research undertaken in the city of Chania and its surrounding areas, during a period of four months (June-September 2009). Approximately 50 travel agent owners/managers participated in face-to-face interviews based on a questionnaire. This paper concludes by presenting the survey's findings concerning the extent to which the local travel agencies contribute to the demand for, and therefore to the development of, alternative forms of tourism and specifically, rural tourism in Chania Prefecture.(original abstract)
Podstawowym celem prezentowanego artykułu jest przedstawienie sposobów mierzenia skuteczności promocji oraz ocena jej poziomu w odniesieniu do biur podróży. Określenie skuteczności komunikacji z rynkiem, zwłaszcza w sferze redefiniowania jej celów, stanowi istotne źródło optymalizacji działań na poszczególnych etapach budowania skutecznych kampanii promocyjnych. Zaprezentowana analiza wskazuje na niektóre przyczyny niskiej skuteczności promocji, ale nie wyczerpuje omawianej problematyki. Stanowi jedynie sygnał, iż osiąganie wysokiego poziomu realizacji zadań komunikacji marketingowej wymaga synchronizacji wielu elementów, i to nie tylko tych uwzględnianych w etapach tworzenia kampanii komunikacji przedsiębiorstw z rynkiem.
16
Content available remote Online Travel Agencies Versus Travel Metasearch Engines
80%
W niniejszym artykule scharakteryzowane zostały tzw. nowoczesne - wykorzystujące telewizję, telefon, systemy rezerwacji i sprzedaży czy Internet - kanały dystrybucji biur podróży. Przedmiotem szczególnego zainteresowania są dwie kategorie, najbardziej popularnych i przyszłościowych zarazem, ogniw w kanałach dystrybucji, a mianowicie: internetowe biura podróży oraz porównywarki turystyczne. W artykule podjęto próbę ich porównania, w tym wskazania głównych podobieństw oraz różnic w ich funkcjonowaniu, a także przedstawienia możliwych kierunków ich ewolucji. Rozważania wzbogacono wybranymi przykładami z praktyki gospodarczej biur podróży.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Problematik von netzwerkeffekten und wechselkosten der reiseveranstalter-software
80%
W artykule zaprezenowano ekonomiczne cechy oprogramowań komputerowych dla organizatorów turystyki switching costs, bezpośrednie i pośrednie efekty sieciowe oraz związaną z nimi cechę kompatybilności tych oprogramowań. Na przykładzie tury-stycznego oprogramowania komputerowgo WBS Blank oraz jego użytkownika - organizatora turystyki EuroMed GmbH - przedstawiono wpływ powyższych cech ekonomicznych na użyteczność oprogramowań turystycznych dla konsumentów.(abstrakt oryginalny)
18
80%
Zmiana warunków w świecie gospodarczym powoduje zmianę z podejścia opartego na rządzeniu na współrządzenie. Współrządzenie, w którym czołowe znaczenie mają interakcje oraz komunikacja, stanowi proces łączący wszystkie podmioty oddziałujące na rządzenie w przedsiębiorstwie. Podmioty te określa się mianem interesariuszy, którzy wywierają wpływ bądź są pod wpływem działań przedsiębiorstwa. Relacje pomiędzy przedsiębiorstwem a jego interesariuszami to jeden z najważniejszych czynników umożliwiających jego przetrwanie. Zdefiniowanie interesariuszy, określenie wzajemnych zależności oraz utrzymanie tych relacji odgrywa istotną rolę dla biur podróży, stanowiących kluczowy element sektora turystycznego. Biura podróży mogą rozwijać owe relacje i czerpać korzyści z istniejącej sytuacji, aby zapewnić przewagę konkurencyjną oraz zachowania innowacyjne.
19
Content available remote Ocena jakości technicznej biur podróży zlokalizowanych w Lublinie
80%
W artykule dokonano charakterystyki organizatorów i pośredników turystycznych zlokalizowanych w Lublinie pod kątem formy organizacyjno-prawnej, oferty, liczby zatrudnionych pracowników. Dokonano także oceny jakości technicznej lubelskich biur podróży. Ocenie poddano takie elementy, jak czystość pomieszczeń biurowych, wystrój wnętrza, zagospodarowanie poczekalni, dostępność komunikacyjna, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz wiedza pracownika o ofercie biura podróży. Podczas badań skorzystano z metody tajemniczy klient. (abstrakt oryginalny)
Niniejsze opracowanie skupia się na problemach projektowania i funkcjonowanie przedsięwzięć turystycznych polegających na pośrednictwie pomiędzy dostawcami usług turystycznych a klientami w kontekście ich umiędzynarodowienia i globalizacji. W teorii i praktyce związanej z wpływem globalizacji na turystykę panuje wiele opinii budzących wątpliwości, które albo podkreślają pozytywny aspekt tego wpływu albo sugerują, że branża turystyczna jest zdominowana przez małe i średnie przedsiębiorstwa, z ograniczoną zdolnością do przeprowadzania systematycznej i równoczesnej działalności (obrotu) w kilkunastu krajach. Niniejsza praca ma na celu analizę wyszczególnionej problematyki i polemikę z niektórymi wątpliwymi opiniami, o których mowa, i zaprezentowanie takiego modelu (fazowego) zarówno projektowania jak i funkcjonowania przedsięwzięć turystycznych, który by pozwolił na efektywne działanie zarówno w skali miejscowej jak i globalnej oraz unikanie skutków zagrożeń jakie niesie za sobą globalizacja. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.