Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 150

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Manager personality
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
W niniejszym opracowaniu o charakterze empirycznym przedstawiono, w ramach pozytywnej teorii organizacji, sfery oddziaływania postaw i cech kierowników na potencjał kierowanych przez nich organizacji, ze szczególnym uwzględnieniem oddziaływania poziomu rozwoju ich autentyczności na sprawność działania organizacji i postawy ich podwładnych. W treści artykułu przedstawiono również zidentyfikowane sfery postaw ocenianych kierowników, które można uznać za społecznie korzystne lub społecznie nieakceptowalne, oraz normatywne wymagania stawiane wobec kadry kierowniczej Policji.(abstrakt autora)
Podstawową tezą artykułu jest stwierdzenie, że decyzje menedżerskie będące przejawem menedżerskiego zachowania uwarunkowane są zarówno czynnikami egzogenicznymi stanowiącymi kontekst otoczenia organizacji, jak i endogenicznymi determinującymi zachowanie samo w sobie. Czynniki endogeniczne zakorzenione są w socjopsychologicznych aspektach warunkujących charakter zachowania jednostki, również menedżera. Przyjęte do rozważań tło stanowią dwa pojęcia: postawa i zachowanie rozpatrywane w ujęciu dialektycznym. Na tym tle osadzone są determinanty postaw/zachowań w ujęciu dualnym - cechy osobowościowe i właściwości temperamentu. Celem opracowania jest wskazanie, przy zastosowaniu metody analizy literatury i implikacji z niej wynikających, cech osobowościowych i właściwości temperamentu jako jednej z socjopsychologicznych uwarunkowań decyzji (zachowań) menedżerskich, w określonym ujęciu - dialektycznym (postawa i zachowanie). Artykuł ma charakter teoriopoznawczy, a wnioskowanie - dedukcyjny.(abstrakt oryginalny)
Artykuł jest głosem w dyskusji nad wzajemnymi zależnościami pomiędzy patologicznym typem osobowości menedżera i kulturą organizacyjną. Autorzy w swoich rozważaniach skupiają się na psychopatii, narcyzmie i osobowości histrionicznej oraz ich wpływie na kapitał ludzki w organizacji. Opisano typy kultur organizacyjnych powstające w wyniku działania osobowości patologicznych oraz głębokie konsekwencje psychologiczne, które ponoszą członkowie organizacji funkcjonujący w toksycznym środowisku pracy. Analiza kończy się rekomendacjami badawczymi obejmującymi zarówno działania na polu studiów psychologicznych, jak i nauk o zarządzaniu. (abstrakt oryginalny)
Omówiono sukcesy Louisa Gerstnera, byłego prezesa zarządu IBM. Wzmocnił on pozycję rynkową IBM stawiając na kompleksową obsługę klientów. Zwiększył centralizację. Podkreślał, że mentalność przedsiębiorstwa jest ważniejsza od struktur organizacyjnych.
Życie współczesnego prezesa nie jest łatwe. A opisanie jego osobowości jeszcze trudniejsze. Nie mówiąc o kategorii „dobry prezes”. Dobry – dla kogo? Dla banku, jako organizacji, ludzi, rady nadzorczej, otoczenia biznesowego… właściwie każdy prezes zmaga się z różnymi wyznacznikami tego pojęcia, szczególnie pod koniec kwartału, roku lub w innych interwałach czasowych. Współczesne wyzwania biznesu coraz częściej formułują oczekiwania nie tylko związane z tym, aby być w czymś dobrym, lecz mówi się dzisiaj, że jednym z ważnych czynników przewagi konkurencyjnej na rynku jest dążenie do doskonałości. I ludzi, i organizacji. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przedstawiono temat wizerunku osobistego menedżera. Na wizerunek indywidualny składają się zarówno cechy charakterystyczne wyglądu, ubiót, gesty, sposób mówienia i tonacja głosu, jak i pewne umiejętności przypisane do wykonywanej profesji. Przybliżono od czego zacząć pracę nad własnym wizerunkiem.
W artykule przedstawiono znaczenie predyspozycji osobowościowych dla przebiegu i efektywności sesji coachingowych. Zaprezentowano korzyści wynikające z profilowania osobowości. Omówiono presję osobowości a wymiary relacji coachingowej.
8
75%
Niejednokrotnie podmioty gospodarcze prowadzą jednoczenie kilka projektów. Wymaga to zastosowania odpowiednich narzędzi usprawniających zarządzanie projektami, a przede wszystkim stworzenie kreatywnych i wysokokwalifikowanych zespołów pracowników, zdolnych do realizacji różnych dziedzinowo zadań. Jedną z najważniejszych osób uczestniczących w projekcie jest lider zespołu, popularnie zwany kierownikiem projektu.(fragment tekstu)
Artykuł charakteryzuje podstawowe wyróżniki technik przywództwa, wymogi sprzyjające powodzeniu danej techniki oraz skutki tych technik. Chodzi tutaj o wykształcenie takich zachowań przywódcy, które powodują określone zachowania innych, czyli o sztukę przywództwa menedżerskiego.
Omówiono antykwalifikacje kierownicze decydujące o tym, że charakteryzująca się nimi osoba nie sprawdzi się na żadnym stanowisku kierowniczym. Wskazano ważniejsze przyczyny dezaktualizacji kwalifikacji kierowniczych.
Rozwój w branży doradztwa finansowego jest widoczny i niezaprzeczalny. Podczas gdy tradycyjnie rozumiane doradztwo nie jest tak popularne, popyt na kompetentnych doradców finansowych ciągle rośnie. Powodem jest fakt, że banki i inne firmy, instytucje finansowe coraz bardziej skupiają się na sprzedaży nowych, innowacyjnych produktów. Ich nową dewizą jest przejście od starego typu doradcy finansowego zorientowanego na projekt, do nowoczesnego menedżera ds. stosunków międzyludzkich, skoncentrowanego na sprzedaży. Coraz częściej też wykorzystywany jest model pracy w zespole. Aby długodystansowo utrzymać dobre wyniki i cieszyć się sukcesami zespół potrzebuje dobrego prowadzenia, ponieważ nie każdy sprzedawca jest równocześnie dobrym menedżerem. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Jak być dobrym szefem?
75%
Szef może prezentować różne postawy: myśliciel, uległy, agresywny, człowiek czynu, trzeźwy, przystępny, pełen zrozumienia, wyrozumiały, pragmatyczny, przyjazny, słaby, serdeczny, skory do współpracy. Dobry szef szanuje siebie i innych, jest otwarty na świat, stara się zrozumieć, stwarza dobry zespół, jest otwarty na nową wiedzę, zmiany, umie słuchać, jest otwarty na współpracę. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono różne teoretyczne ujęcia kwalifikacji kierowników, ich struktury formalnej i funkcjonalnej.
W artykule zawarto wskazówki dotyczące tego, co decyduje o sukcesie menedżera. Przedstawiono próbę odpowiedzi na pytania: dlaczego niektórzy menedżerowie odnoszą większe sukcesy niż konkurenci, jakie cechy osobowości powodują, że niektórzy ludzie bardziej się nadają na kierownika niż inni oraz w jaki sposób dobrać odpowiedniego pracownika do właściwego dla niego stanowiska.
Opracowywanie modeli badanego obiektu ma na celu dokładniejsze jego poznanie, opisanie globalnych i strukturalnych własności oraz zrozumienie i wyjaśnienie zasad jego działania. W wielu przypadkach modele mają charakter uproszczony i odwołują się do powszechnie znanych terminów, koncepcji i idei.. Z punktu widzenia "użytkowników" danych obiektów stosowanie modeli służy nie tylko lepszemu ich zrozumieniu, ale również ułatwia wybór najwłaściwszych odmian czy też typów najlepiej dopasowanych do specyficznych warunków działania. (fragment tekstu)
16
Content available remote Osobowościowe uwarunkowania pracy efektywnego menedżera - przegląd badań
75%
Współcześnie duży nacisk kładzie się na to, by każdy menedżer odznaczał się szeregiem charakterystycznych cech. Podkreśla się, że dzięki temu możliwe będzie sprawne wypełnianie przez niego wszelkich obowiązków, tworzenie nowych wartości dla organizacji, a także przyczynianie się do odnoszenia przez nią sukcesów. Posiadanie przez menedżera określonych cech jest szczególnie ważne w ramach funkcjonowania organizacji opartych na wiedzy, w których właśnie osoba tego menedżera odgrywa kluczową rolę w osiąganiu przewagi konkurencyjnej. Celem niniejszej pracy jest wyznaczenie tych spośród wspomnianych cech, które mają najważniejsze znaczenie dla sprawnego działania organizacji opartych na wiedzy. (fragment tekstu)
Przebieg procesu kierowania, jego skuteczność i wyniki zależą w dużej mierze od kierownika zespołu pracowniczego. Przedmiotem artykułu jest analiza cech jakimi powinien odznaczać się kierownik, a szczególnie te z nich które sprzyjają sukcesom kierowniczym.
Omówiono krótko czynniki oddziaływujące na sylwetkę kierownika w procesie rozwoju organizacji: zmiany w procesie pracy, system komunikowania, delegowanie uprawnień, korzystanie z doradców zewnętrznych.
W tekście przedstawione zostały dane empiryczne dotyczące osobowościowych podobieństw i różnic między przedsiębiorcami i menedżerami. Analiza rezultatów wskazuje, że w zdecydowanej większości te same cechy powiązane są z sukcesem zarówno przedsiębiorcy, jak i menedżera. Badania porównawcze wskazują jednak, że natężenie cech osobowości powiązanych z sukcesem jest wyższe w grupie przedsiębiorców. Oznacza to np. że przedsiębiorcy charakteryzują się większą potrzebą osiągnięć i są bardziej kreatywni niż menedżerowie dużych korporacji. Badania nad funkcjonowaniem poznawczym wykazały także różnice między porównywanymi grupami. Przedsiębiorcy myślą w bardziej heurystyczny sposób niż menedżerowie.(abstrakt oryginalny)
W publikacji autor podjął próbę przedstawienia głównych tendencji w kreowaniu celów współczesnych organizacji. Jedną z nich jest współtworzenie wartości przez organizację i jej klientów. Realizacja takiego celu wymaga zmiany dominującej logiki zarządzania i ukierunkowania jej na systemowe tworzenie środowiska doświadczeń, sprzyjającego wzajemnym interakcjom. Celem publikacji jest próba odpowiedzi na pytanie: "Czy postawy kierowników organizacji administracji publicznej odpowiadają wymaganiom współtworzenia wartości poprzez innowacje?" oraz weryfikacja tezy, że organizacje te znajdują się na różnych etapach dochodzenia do rozwiązań modelowych w zakresie kształtowania środowiska doświadczeń, pozwalającego włączyć klientów do współtworzenia wartości przez innowacje. Aby odpowiedzieć na to pytanie i zweryfikować postawioną tezę, autor wykorzystał wyniki badań empirycznych, które były przeprowadzone przez The Gallup Organization w 4063 organizacjach administracji publicznej, funkcjonujących w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Analiza statystyczno-porównawcza tych wyników potwierdziła przyjętą tezę.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.