Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Organizacja biura
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Zabezpieczenie logistyczne funkcjonowania biur poselskich
100%
The aim of the article is to present logistic provision in the functioning of the offices of the Deputies and to discuss the negative aspects with the indication of the possibility of solving existing problems. This objective was achieved by indicating the scope of the three most important complications regarding logistics of the Deputies' Offices and by showing the operation of the offices, from the moment of creation to the end of the parliamentary. The subject matter was based on laws, resolutions and ordinances, subject literature, handbooks, information from websites, as well as opinions of a small group of respondents. The research was carried out using the analysis method, a diagnostic survey, a small sample, using a questionnaire, interview and observation technique to obtain an opinion, using research tools, i.e. an interview questionnaire, an open categorical and uncategorized interview. The research was intended to fill the knowledge gap regarding the logistics of the offices of Polish parliamentarians(original abstract)
Jeżeli przedsiębiorstwo prowadzi handel w większym zakresie, to niezbędny jest podział działu (biura) handlu zagranicznego na mniejsze jednostki organizacyjne. Można go podzielić według sześciu różnych zasad organizacyjnych, omówionych później. (fragment tekstu)
3
75%
W turystyce jakość stanowi integralny składnik procesu tworzenia produktu turystycznego. Umiejętne zarządzanie jakością gwarantuje, że zaoferowany produkt turystyczny znajdzie nabywców i zaspokoi ich potrzeby1. Jakość uzależniona jest przede wszystkim od ludzi świadczących usługi. W przypadku sektora usług turystycznych pojawia się problem, gdy chce się zmierzyć poziom jakości. Okazuje się, że jest to bardzo trudne. Usługa, która dla jednej osoby ma wysoką jakość, dla innej może nie spełniać założonych standardów. Najbardziej odpowiednie jest definiowanie jakości jako spełnienia wymagań klienta, a nie jako określone techniczne parametry, które w przypadku usług bardzo trudno wyodrębnić. Wspomniana trudność oceny poziomu jakości usługi wynika głównie z następujących faktów (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest prezentacja poglądów dotyczących organizacji pracy biurowej i stosowanych w tym zakresie rozwiązań w Polsce w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Podstawą do opracowania niniejszej publikacji były pozycje współczesnej literatury z zakresu podstaw organizacji i zarządzania oraz pozycje źródłowe z analizowanego okresu.(fragment tekstu)
Celem opracowania jest określenie rozmiarów rynku usług trójmiejskich biur podróży oraz obszaru prowadzonej przez nich działalności. Osiągnięcie tego celu wymaga udzielenia odpowiedzi na następujące pytania: 1. Jak dużymi przedsiębiorstwami turystycznymi są trójmiejskie biura podróży? 2. Jaki jest obszar działalności prowadzonej przez biura podróży? 3. Jaka jest opinia pracowników biur podróży o własnej branży? (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie zagadnienia Activity Based Working. Dodatkowo praca prezentuje wyniki badania jakościowego pt. Koncepcja Activity Based Working w oczach pracowników. Jego celem było zapoznanie się ze sposobem postrzegania przestrzeni do pracy przez pracowników. Badanie zostało podzielone na dwie części. Jedna z nich związana jest z odczuciami w stosunku do obecnego, poprzedniego oraz wymarzonego miejsca pracy. Druga natomiast ukazuje opinie badanych na temat konkretnych rozwiązań charakterystycznych dla ABW. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest prezentacja instytucji pośrednictwa giełdowego, analiza jej znaczenia, funkcji i kompetencji w aspekcie organizacyjnego funkcjonowania biura maklerskiego. Autorka podjęła próbę przedstawienia własnej koncepcji strukturalizacji funkcjonowania przedsiębiorstwa maklerskiego. Analiza oparta jest na krajowych i zagranicznych publikacjach dotyczących rynku kapitałowego i rozmowach przeprowadzonych w Komisji Papierów Wartościowych.
W 2000 roku, zostało wprowadzone rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, do programu badań statystycznych statystyki publicznej nowe, roczne badanie dotyczące instytucjonalnej obsługi rynku pracy. Źródłem danych w tym badaniu jest sprawozdanie, które składa się z dwóch części (I część wypełnia powiatowy urząd pracy, II wojewódzki urząd pracy). W ramach każdej z części sprawozdanie obejmuje 3 działy: - dział 1 dotyczy płynności zatrudnienia; - dział 2 zawiera informacje o strukturze zatrudnienia z uwzględnieniem poziomu wykształcenia, płci, rodzaju stanowiska i stażu pracy w służbach zatrudnienia; - dział 3 dotyczy wyposażenia technicznego urzędu pracy. W artykule przedstawiono dane za lata 2000-2002.
W artykule przedstawiono metodykę projektowania organizacji gospodarczej. Problem projektowania organizacji zilustrowano następnie przykładem Biura Maklerskiego X. Skoncentrowano się na organizacyjnych aspektach tworzenia i rozwoju omawianego Biura Maklerskiego X.
10
Content available remote Analiza obciążeń statycznych na stanowiskach pracy biurowej
63%
W artykule przedstawiono analizę obciążeń statycznych pracownika biurowego odnosząc się do najczęściej występujących nieprawidłowości w organizacji stanowiska biurowego wg raportu na temat ergonomii polskich biur. Analizy obciążeń statycznych dokonano metodą symulacji komputerowej programu Anthropos ErgoMAX określając wytężenie układu mięśniowo-szkieletowego poprzez współczynniki dyskomfortu statycznego dla postawy siedzącej ze skrętem głowy w kierunku nie centrycznie umieszczonego monitora oraz dla postawy stojącej pochylonej. Współczynniki dyskomfortu statycznego zostały odniesione do obciążenia kręgosłupa pracownika w danej postawie. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Pozycja ustrojowo-organizacyjna oraz umocowanie kompetencyjne Biura Ochrony Rządu
51%
Przedmiotem niniejszego opracowania jest problematyka pozycji ustrojowo- organizacyjnej oraz zakresu prerogatyw Biura Ochrony Rządu. Określony ogólnie przedmiot rozważań wymaga zwrócenia uwagi na kilka kwestii szczegółowych. Analiza tytułowej problematyki powinna m.in. nawiązywać najpierw do refleksji na temat genezy i pewnych zaszłości historycznych dotyczących tego organu. Rozważania niniejsze ponadto z natury rzeczy muszą przedstawić podstawę normatywną funkcjonowania, organizacji i działania BOR oraz ukazać jego strukturę organizacyjną. (fragment tekstu)
Autor artykułu opisuje coworking - nowy trend, który przywędrował do nas zza oceanu. Coraz więcej zawodów umożliwia pracę zdalną. Możliwość pracy w domu dla jednych bywa dużym udogodnieniem, a dla innych jest uciążliwa. Po pewnym czasie zaczyna doskwierać monotonia, wymieszanie życia prywatnego i zawodowego, brak kolegów z pracy. Biura coworkingowe to miejsca, w których mogą pracować zdalni pracownicy kilku firm. Umożliwia to zmniejszenie kosztów utrzymywania odrębnej siedziby firmy, a także nierzadko przyczynia się do poprawy samopoczucia pracowników i zwiększenia efektywności ich pracy.
Zarządzanie wykorzystuje wiele narzędzi, które ułatwiają pracę menedżerom. Takim przykładem są obecnie programy komputerowe, które ułatwiają podejmowanie decyzji kierowniczych, bardzo często skomplikowanych. Jednak nim do tego doszło przez wiele dziesięcioleci w codziennej pracy menedżerów i całym procesie zarządzania wykorzystywane były wynalazki powstałe już w XIX i XX wieku. Wiele z nich opracowywano z myślą o zarządzaniu, a inne ze względu na swoje szczególne możliwości zastosowano w biurze i w pracy kierowników przedsiębiorstw. W związku z tym w artykule zostały wybranie i przedstawienie te z nich, które kojarzyły się i kojarzą z biurem i przez wiele lat równie skutecznie były wykorzystywane w pracy menedżera. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Informacja wyznacznikiem bezpieczeństwa w procesie zarządzania logistycznego
51%
Praktycznie każde nowoczesne przedsiębiorstwo w drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku swoje funkcjonowanie uzależnia od informacji. Wyróżniono [Ratajewski 1973, ss. 7-8] sens podmiotowy i przedmiotowy informacji. Sens przedmiotowy to "wzajemny związek między co najmniej dwoma przedmiotami /obiektami, organizmami/, złożony ze znaczenia /treści/ i nośnika fizycznego /formy/, służący do przekazywania sygnałów jednego przedmiotu /obiektu, organizmu/ drugiemu przedmiotowi /obiektowi, organizmowi/". Sens podmiotowy rozumiany jako czynność jest to "zbiór określonych czynności /działań/ dla wytwarzania, przetwarzania, magazynowania, poszukiwania, udostępniania i odbierania wiadomości /treści, znaczeń/ dotyczących określonego przedmiotu /obiektu/". Takie podejście skutkuje tym, że istotną a niekiedy kluczową rolę odgrywa informacja, którą należy sprawnie pozyskiwać, w szybkim tempie analizować i na tej podstawie podejmować określone decyzje. Nie jest zatem błędem nazwanie informacji zasobem istotnym z punktu widzenia funkcjonowania określonego przedsiębiorstwa. Zasób ten jest składową bezpieczeństwa, rozumianego jako stan lub proces dający gwarancję nie tylko istnienia, lecz również rozwoju podmiotowego przedsiębiorstwa. Wymusza to podjęcie szeregu działań organizacyjnych i wykonawczych ze strony kierownictwa przedsiębiorstwa, a odnoszących się do uzyskania, posiadania i poprawnego wykorzystania informacji oraz jej wszechstronnego zabezpieczenia przed dostępem do niej osób do tego niepowołanych. Dotyczy to wszystkich informacji uwzględniających jej zasadnicze atrybuty, którymi są: czas, treść i forma40. Przeprowadzone badania wskazują, że informacja uzyskana w odpowiednim czasie, posiadająca prawdziwe, pewne i pełne treści jest dobrem niezwykle cennym, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorstwa, jak również podmiotów z tymże przedsiębiorstwem konkurujących. Badania wskazały również gotowość przedsiębiorstw do ponoszenia określonych kosztów dla zapewnienia bezpieczeństwa informacji, jak i podejmowanych na ich podstawie decyzji. Taki sposób rozumienia znaczenia informacji i jej bezpieczeństwa implikuje konieczność podjęcia próby zastanowienia się, jak kształtują się aspekty informacyjne podejmowania efektywnych decyzji, jakie cechy powinna posiadać informacja z punktu widzenia bezpieczeństwa podejmowania decyzji oraz jakie są artykułowane przez kierowników oczekiwania odnoszące się do bezpieczeństwa informacyjnego i decyzyjnego.(fragment tekstu)
Przedstawiono rodzaje i charakterystykę niektórych struktur organizacyjnych biur handlu zagranicznego. Omówiono funkcje wyspecjalizowanych komórek eksportowo-importowych w przedsiębiorstwach koncesjonowanych oraz zakres współpracy BHZ. Na koniec przedstawiono modele organizacyjne biur handlu zagranicznego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.