Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 188

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Strategia sukcesu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Aplikacja CRM nagradzająca użytkowników za regularność wprowadzania danych do systemu, nawigacja samochodowa i firma ubezpieczeniowa premiujące za bezpieczną i płynną jazdę, rozwijanie wirtualnej kamienicy i gildii kupieckiej poprzez skuteczną sprzedaż produktów FMCG - co łączy te projekty? Wszystkie są przykładami grywalizacji, czyli wykorzystania mechanizmów znanych z gier, aby rutynowe, powtarzalne zadania były ciekawsze i dawały więcej przyjemności. "Efektem ubocznym" większego zaangażowania są oczywiście lepsze wyniki. (fragment tekstu)
W artykule autor przedstawił strategię transformacji firmy usługowej OPEC Gdynia, której działalność podstawowa obejmuje wytwarzanie, przesył, dystrybucję i obrót ciepłem. Menedżment OPEC Gdynia, w wyniku transferu wiedzy, technologii i kultury organizacyjnej, stworzył nową organizację, przekształcając przedsiębiorstwo z organizacji zorientowanej na produkcję w firmę zorientowaną na klienta. Strategia sukcesu była wynikiem zmian w filozofii zarządzania i transformacji organizacji z firmy dostarczającej energię cieplną w firmę świadczącą usługi i przyjazną dla otoczenia. Jest to tym większy sukces, że proces transformacji był realizowany w okresie głębokiej i burzliwej transformacji społeczno-gospodarczej w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Sukces, skuteczność i efektywność realizowanych przedsięwzięć często traktowane są subiektywnie, zaś istota tych pojęć tożsamo. Ta subiektywność może być źródłem wielu nieporozumień i to nie tylko na etapie zakończenia projektu i rozliczenia wykonanych prac, ale również już na etapie definiowania przedsięwzięcia, gdy każda ze stron kontraktu będzie miała zupełnie odmienne wyobrażenie na temat kryteriów uznania i rozliczenia wykonanych prac. Należy zatem już od etapu wstępnej wizji przedsięwzięcia dołożyć starań, aby ustalić jednoznaczne i kwantyfikowalne kryteria jego powodzenia oraz włączyć je do procesu kontroli projektu na etapie realizacji i postaudytu. Takie działania powinny znacząco wpłynąć na komfort współpracy w projekcie oraz pozwolić uniknąć krytycznych nieporozumień w przyszłości. Warto również podkreślić, że sukces projektu należy rozważać wielowymiarowo, uwzględniając zarówno poziom strategiczny, jak i operatywny realizacji projektu, oraz docelowe stanowiska decyzyjne mogące wpływać na przebieg projektu (sponsor, zleceniodawca, wykonawca, konsorcjant, końcowy użytkownik itp.). Ze względu na subiektywność, wieloznaczność i "nieostrość" pojęć z pewnością warto również przeprowadzić dokładniejsze badania empiryczne dotyczące zakresu rozumienia powyższych pojęć oraz kryteriów powodzenia projektu, przynajmniej z punktu widzenia jego głównych uczestników. (abstrakt autora)
W artykule scharakteryzowano rejon wsi Rogóźno, położonej na północny wschód od Łodzi w powiecie zgierskim, jako obszar perspektywiczny do osiągnięcia sukcesu gospodarczego w oparciu o środowiskowe zasoby lokalne. Zasoby występujące w północnej części gminy Zgierz mogą stać się impulsem rozwojowym zarówno okolic Rogóźna, jak i całego regionu łódzkiego. Mnogość dóbr środowiskowych stwarza z kolei ryzyko pojawienia się sytuacji konfliktowych. Wykorzystanie zasobów wysadu solnego oraz wód mineralnych, termalnych i leczniczych stoi w opozycji do eksploatacji pokładów węgla brunatnego. Niska świadomość opinii publicznej przejawia się syndromem NIMBY w stosunku do planowanych inwestycji.(abstrakt oryginalny)
Przedsiębiorstwa muszą oferować konsumentom coś specjalnego i to implikuje wybór jednego lub kilku rynków docelowych zamiast kreowanie masowego produktu. Marka nie może być wszystkim dla wszystkich ponieważ nie dotrze ze swoim przekazem. Marka musi się wyróżniać. Przede wszystkim chodzi o dostarczenie konsumentom wartości w przeciwnym razie przedsiębiorstwa i ich marki mogą zniknąć z rynku w erze ekonomii wartości.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zaprezentowanie istoty systemów wczesnego ostrzegania w zarządzaniu projektami w kontekście osiągania celów projektów. Potrzeba stosowania narzędzi wczesnego ostrzegania w zarządzaniu projektami ma uzasadnienie przede wszystkim w fakcie, że z reguły (pomijając zdarzenia nadzwyczajne) przedsiębiorstwa wykazują objawy sytuacji kryzysowych w realizacji podejmowanych projektów na długo przedtem zanim dojdzie do niepowodzenia projektu. Wczesne zidentyfikowanie sygnałów zbliżającego się kryzysu powinno być zatem jednym z podstawowych zadań w zarządzaniu projektami. W artykule omówiono rolę systemu wczesnego ostrzegania oraz jego funkcje. Wskazano na zastosowania systemów wczesnego ostrzegania w praktyce. Przedstawiono przykład systemu wczesnego ostrzegania na przykładzie systemu ELOshield w obszarze procesów logistycznych. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem opracowania jest przegląd i ocena dwóch najważniejszych koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem zorientowanych na wartość społeczną, tj. koncepcji stakeholders oraz koncepcji odpowiedzialności społecznej (ang. corporate social responsibility - CSR). Autor rozpoczyna swe rozważania od krótkiej charakterystyki roli przedsiębiorstwa w różnych systemach gospodarki rynkowej (model monistyczny, dualistyczny oraz pluralistyczny), następnie analizuje historyczny proces rozwoju koncepcji stakeholders oraz koncepcji społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa od lat trzydziestych XX wieku aż do początku XXI wieku. Całość rozważań kończy konkluzją, że wąskie i tradycyjne podejście do celów przedsiębiorstwa, jako instytucji służącej wyłącznie interesom jego właścicieli, należy już do przeszłości. (streszcz. oryg.)
Sukces każdej organizacji zdecydowanie zależy od jej kadry kierowniczej. Kierownicy decydują jakie i kiedy podjąć działania, kto i w jaki sposób maje wykonać jak przeciwdziałać trudnościom. Do nich należy rozwiązywanie bieżących problemów. Dobra praca kierowników to duża szansa na prawidłową pracę całej organizacji. Z kolei ich błędy i nieudolność potrafią zniszczyć wysiłek całej organizacji. W referacie podjęta jest próba ukazania tych czynników które przyczyniają się do sukcesu w działaniu kierowniczym.. (streszcz. oryg.)
Firms are constantly looking for ways to create a competitive advantage. An important place among the factors affecting the way in which this advantage is gained is taken by success factors including, but not limited to, the so-called key success factors that may be related to the domains of logistics and supply chain management. The aim of the article is to identify the basic characteristics of the concept of key success factors in logistics and supply chain management. The article presents the essence and importance of success factors in the context of creating the business competitive advantage, the basic concepts of key success factors related to resource-based and market-based strategic management as well as the most significant characteristics of the concept of key success factors in logistics and supply chain management.(original abstract)
Przedsiębiorstwa, dążąc do osiągnięcia sukcesu rynkowego, mogą wykorzystać między innymi potencjały tkwiące w logistyce. Szczególne znaczenie w osiąganiu sukcesu rynkowego przez przedsiębiorstwo można przypisać kompetencjom logistyki. W ogólnym ujęciu są one rezultatem integracji zasobów i zdolności ich wykorzystania. Dzięki wykorzystaniu kompetencji logistyki przedsiębiorstwo może osiągnąć zamierzone efekty rynkowo-ekonomiczne, które są wyznacznikami sukcesu rynkowego. (abstrakt oryginalny)
Nie ma niczego nowego w stwierdzeniu, że strategie powinny mieć charakter adaptacyjny i wykorzystywać okazję, a planowanie powinno rozpoczynać się od oceny wyróżniających zdolności firmy. Jednakże stwierdzenia te są często mylnie interpretowane. (fragment tekstu)
Efekty synergiczne, które występują w zespołach sportowych, to przede wszystkim efekt organizacyjny. Działania te określa się jako "proces coachingu", a jego głównego sprawcę jako "coacha" (podmiot kierowniczy, umiejscowiony na średnim szczeblu zarządzania klubem). Celem przeprowadzonych przez autora badań była empiryczna weryfikacja nowych kierunków oddziaływania trenera na zespół graczy, w celu regulowania ich sprawności. Autor założył hipotezy i postawił pytania badawcze, a w zakończeniu sformułował wnioski.
Zwróciłeś uwagę na to, że słynni w XX wieku amerykańscy guru zarządzania zachęcają do pozytywnego myślenia, odnajdywania w sobie olbrzyma czy twórczego i odjechanego stosunku do biznesu i sprzedaży (jak np. Brian Triacy)? Podkreślają, że o sukcesie decyduje przede wszystkim zachowani w obliczu niepowodzeń. Zwycięzcami sa ci, którzy uznają porażke, przyjmują ból, mierzą się z brutalnymi faktami. Tacy ludzie wyciągają wnioski, wyznaczają nowe cele, działają pomimo lęku, rozpaczy czy bólu.(abstrakt oryginalny)
Artykuł to zbiór rad nowojorskich strategów Ala Reisa i Jacka Trauta wskazujących, jak pokonać konkurentów i osiągnąć sukces.
15
75%
Złotego środka na osiągnięcie sukcesu niestety nie ma. Często przedsiębiorstwa mające nawet, wydawałoby się, niezawodną strategię, upadają. Jednak realizacja odpowiednich strategii w znacznym stopniu pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej. W dzisiejszych czasach szanse na sukces mają jedynie te przedsiębiorstwa, które potrafią w pełni zaspokoić potrzeby nabywców. Zatem muszą być one najlepsze przynajmniej pod jakimś względem, by pozyskać klientów. Szanse na sukces daje skoncentrowanie się na kluczowych czynnikach sukcesu i osiągnięcie perfekcji w określonej dziedzinie. Identyfikacja kluczowych czynników sukcesu jest zatem integralnie związana z procesem budowy strategii organizacji. Celem opracowania jest wykazanie, że badając przedsiębiorstwa, które osiągnęły sukces na rynku, można zidentyfikować konkretne czynniki, które zdeterminowały ich przewagę. W opracowaniu wykorzystano m.in. metodę studium przypadku do opisu drogi do sukcesu i identyfikacji kluczowych czynników sukcesu przedsiębiorstw: Bullet Solutions, Nike oraz Inglot(abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przybliżono czynniki sukcesu wdrażania samooceny - doskonalenia zarządzania Polskiej Nagrody Jakości. Zaprezentowano czynniki sukcesu organizacji. Przedstawiono istotę modelu doskonałości EFQM. Omówiono korzyści jakie daje samoocena.
Faktem jest, iż we współczesnych, turbulentnych warunkach otoczenia organizacje muszą skupiać się na innych determinantach sukcesu, niż to było 10-15 lat temu. Tradycyjne cele tracą na znaczeniu, na rzecz pojawiających się okazji i zamiarów strategicznych. A klasyczne planowanie strategiczne ustępuje miejsca postrzeganiu rzeczywistości przez pryzmat, identyfikowanych w czasie rzeczywistym, opcji realnych. Nie mówiąc już o kreatywności, myśleniu strategicznym i znacznym skróceniu czasu planowania, a raczej działania. O tym, w jaki sposób współczesne przedsiębiorstwa przystosowują się do narastającej niepewności otoczenia i jakie są wybrane strategiczne determinanty ich sukcesu traktuje niniejszy artykuł. (abstrakt oryginalny)
Pod pojęciem sukcesu rozumiemy pomyślny wynik jakiegoś przedsięwzięcia, powodzenie, triumf. W świecie biznesu sukces kojarzy się najczęściej z sukcesem rynkowym - a więc osiąganiem przez przedsiębiorstwo coraz wyższej pozycji na rynku, z trwaniem na rynku, pozyskiwaniem klienteli czy wynikami finansowymi. Tak rozumiejąc sukces, można powiedzieć, że osiągamy go w zarządzaniu, gdy prowadzi ono do sukcesu rynkowego. Jest to jednak daleko idące uproszczenie. A co z organizacjami non-profit, które nie konkurują na rynku? Poza tym - to, co jest dla jednej organizacji sukcesem, nie musi tym być także dla drugiej. (fragment tekstu)
W ślad za miesięcznikiem "Fast Company" wymieniono i omówiono 10 atrybutów, które można obserwować w przedsiębiorstwach odnoszących wyraźne sukcesy rynkowe. Są to: więzi emocjonalne z klientami, oryginalna strategia, atrakcyjne warunki pracy i bycie atrakcyjnym partnerem biznesu, gotowość do zmian, przestrzeganie jasnych wartości, uzupełnienie pomysłowości dyscypliną, wygrywanie w bitwie o talenty, wykorzystywanie nowoczesnej techniki do usprawnienia swojej działalności, szybkość działania, przywództwo na wszystkich szczeblach.
Niepowodzenie w słowniku języka polskiego definiowane jest jako brak powodzenia, porażka. Takie sformułowanie zero-jedynkowe generuje negatywne myśli, wywołuje spadek energii, poczucie smutku. Gdy dodatkowo pojawi się przy tym gniew, styl myślenia ulega wyraźnemu spaczeniu. Z niepowodzeniami można sobie jednak radzić, a dzięki temu zwiększyć orientację na działanie. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.