Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing przychodzący
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Zwiększająca zasięg wirtualizacja życia społecznego sprawia, że poszukiwane są skuteczne i efektywne narzędzia marketingu internetowego. Jednym z nich jest content marketing, którego znaczenie rośnie w szczególności w kontekście dokonujących się przemian w zachowaniach internautów, którzy w coraz większym stopniu ignorują komunikaty reklamowe. Celem artykułu jest ukazanie istoty content marketingu i jego narzędzi w kontekście zmian funkcji internetu, a także rozwoju koncepcji marketingu. W artykule ukazano zadania content marketingu. Podkreślając potrzebę długofalowości prowadzenia tego typu działań, wskazano na etapy strategii content marketingowej. Artykuł przygotowano na podstawie przeglądu literatury i raportów badawczych oraz analizy studiów przypadków. Prowadzone w artykule rozważania i analizy wskazują, że tworzenie atrakcyjnych, angażujących i wartościowych dla internautów treści wymaga bardzo dobrej znajomości potrzeb oraz zachowań odbiorców przekazu, jak również zmieniających się algorytmów wyszukiwarek internetowych.(abstrakt autora)
Czasy, kiedy klient oczekiwał tylko i wyłącznie dobrej relacji ceny do jakości produktu, który kupował, minęły. Obecnie potrzebuje dodatkowej informacji, ale takiej, która nie będzie nachalna, tylko go zainspiruje, wytworzy w nim chęć zgłębienia danego problemu i spowoduje, że uzna, iż warto bliżej przyjrzeć się danemu produktowi/firmie. Takie są wymagania klienta, dlatego firmy wprowadzają do swoich strategii komunikacyjnych nowoczesne działania, które dają szansę na zaspokojenie pełnych potrzeb klienta. Co więcej, działania te muszą zawierać w sobie co najmniej dwa składniki - komunikację i kreowanie relacji. Byłoby optymalnie, gdyby uzupełniały je działania wizerunkowe. Idealnym do tego jest inbound marketing, doskonale bowiem wpisuje się w trendy optymalizacji działań komunikacyjnych na rynku partnerskim z klientem. (abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy inbound marketingu (IM), koncepcji marketingowej polegającej na podejmowaniu przez przedsiębiorstwo działań komunikacyjnych umożliwiających odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy danego przekazu z istotną rolą mediów społecznościowych oraz właściwego contentu. Zamierzeniem autorki jest identyfikacja kryteriów, wskazanie czynników warunkujących oraz metod oceny efektywności IM jako nowoczesnego rozwiązania komunikacji marketingowej. W szczególności skupiono się na narzędziach IM służących optymalizacji działań komunikacyjnych z otoczeniem rynkowym w kontekście tworzenia relacji z klientami. Na podstawie badań studialno- -literaturowych oraz przeglądu dostępnych badań w zakresie podjętej problematyki, ujęto wyzwania pomiarowe i menedżerskie w ocenie efektywności wykorzystania IM w komunikacji marketingowej.(abstrakt autora)
Social media to szansa na nieograniczony dostęp do informacji, eksplorowanie rzeczywistości wirtualnej i tym samym samorozwój. Włączenie ich do strategii inbound marketingu w przypadku Facebooka daje nam niemal niczym nieograniczone możliwości kontaktu z klientem - dlatego też tak wiele firm odnajduje w nich swoją szansę na budowanie relacji z klientem i zacieśnianie z nim silnych więzi. Odpowiednio poprowadzona komunikacja, odpowiednio wdrożona strategia budowania relacji mogą stać się znaczącym krokiem do osiągnięcia sukcesu przez marki. Warunkiem jednak który jako firma musimy spełnić jest takie podejście do klienta, które spowoduje, iż będzie chciał on nas wpuścić do swojego świata. (abstrakt oryginalny)
Celem rozważań jest zaprezentowanie różnic w zachowaniach klientów on-line oraz rozwoju komunikacji marketingowej w Internecie. W opracowaniu powołano się na wyniki badań internautów przeprowadzone w Polsce i w innych krajach Europy. Przybliżono w nim najbardziej charakterystyczne cechy i zachowania użytkowników Internetu. Oprócz tego, w artykule ukazano istotę podejścia inbound marketing w kreowaniu wartościowych treści z punktu widzenia ich odbiorców. Scharakteryzowano też w nim sposób działania tzw. systemów marketingu automatycznego i przybliżono możliwości, które dają właścicielom witryn internetowych z nimi współpracujących. W opracowaniu znajdują się również studia przypadków ukazujące przykłady zrealizowanych zintegrowanych kampanii komunikacji marketingowej w Internecie. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ukazanie koncepcji inbound marketing jako przykładu nowego podejścia do planowania i realizacji polityki komunikacji marketingowej w Internecie. Współcześnie klienci nie chcą być atakowani nachalną reklamą lub zanudzani przez nieatrakcyjne treści. Odwracają się od marek, które prowadzą z nimi komunikację jedynie przy użyciu tradycyjnych działań komunikacji marketingowej. Znane organizacje wykorzystują do promowania swoich marek inbound marketing (IM). IM oferuje efektywny kosztowo i wymierny sposób generowania większej liczby użytkowników oraz skłania do realizacji większej liczby zakupów niż tradycyjne działania komunikacji marketingowej. Działania IM kierują uwagę nabywców bezpośrednio na strony witryny internetowej organizacji, szczególnie gdy są oni zainteresowani odnalezieniem rozwiązania istotnego dla nich problemu. IM opiera się na trzech głównych komponentach: wyszukiwarki internetowe, kontent, media społecznościowe. Ciekawe treści napędzają ruch na stronach naszej witryny internetowej oraz zwiększają liczbę potencjalnych klientów. IM tworzy wiarygodność i szacunek, pozwalając nam zdystansować naszą konkurencję.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie sposobów pozyskiwania internetowych treści związanych z organizacjami lub produktami oraz dzielenia się nimi z innymi. W publikacji zwrócono uwagę na potrzebę zmiany postrzegania roli internautów w procesie komunikacji marketingowej. Ponadto, artykuł nawiązuje do koncepcji inbound marketing. Koncepcja ta dotyczy nie tylko przyciągania klientów do firmy i jej produktów. Chodzi w niej o by poprzez odnajdywanie w Sieci użyteczne treści klienci sami "zbliżali się do organizacji". Muszą być one zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek a także udostępniane szczególnie w mediach społecznościowych. (abstrakt oryginalny)
Artykuł porusza kwestie związaną ze strategią marketingu określaną jako Inbound-marketing. W pierwszej części wyjaśniono znaczenie pojęcia jak również ukazano różnicę pomiędzy strategią Inbound oraz Outbound Marketingu. W kolejnej części przedstawiono poszczególne elementy wiążące się z tą strategią marketingu. Skuteczność i popularność opisanych narzędzi poparto badaniami oraz przykładowymi kampanii. W ostatniej części przedstawiono trendy rozwoju marketingu oraz Inbound Marketingu. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości wykorzystania analityki internetowej i marketingowej, w szczególności dominującego Marketing Automation wraz z lejkiem sprzedażowym. Pytanie badawcze można określić: jak wykorzystanie Marketing Automation wspiera oddziaływanie na klientów? Metoda badawcza obejmuje przegląd aktualnej literatury, oraz case study - implementacja marketing automation i lejka sprzedażowego dodatkowo analityka marketingowa ujęta została w aplikacji dashboard. Ilustracja tego studium przypadku pogłębionego może wskazywać rozumienie teorii w realnych uwarunkowaniach. Wyniki badawcze przedstawiają zdefiniowaną analitykę internetową, etapy jej ewolucji, wraz z elementami inbound i outbound marketingu Ponadto na przykładzie firmy X przedstawiono mierniki w lejku sprzedażowym ujętym w dashboardzie. Przedstawiono jak MA oddziałuje na klientów, uczestników rynku. Dzięki opracowaniu implementacji MA oraz pogłębionej analityce wykazano jakie elementy inbound i outbound odgrywają istotną rolę i pozwalają na analizę mierników w lejku sprzedażowym. Nie są to zakończone badania dla marketingu przedsiębiorstw, ponieważ możemy rozwijać problem: w jaki sposób marketing wykorzystuje nowoczesne technologie w oddziaływaniu na uczestników rynku. Ponadto warto prowadzić dalsze badania czynników determinujących i mierników w MA i sales funnel, ponieważ w pierwszych jego etapach buduje się relacje z klientami a w dalszych zarządza relacjami z klientem, gdzie nawiązuje się ścisłe relacje. (abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy problematyki pomiaru i analizy wskaźników wykorzystywanych w ocenie skuteczności działań marketingowych w wirtualnych mediach społecznościowych, związanych z tzw. inbound marketingiem jako formą komunikacji rynkowej. W artykule przedstawiono zasady inbound marketingu, rolę i metody analizy sieciowej relacji między klientami oraz podstawowe wskaźniki i metody badawcze w inbound marketingu (abstrakt oryginalny)
Inbound marketing może być dla wielu marek sposobem na relatywnie tanie pozyskiwanie klientów, szczególnie w tych kategoriach, w których zakup jest poprzedzany aktywnym poszukiwaniem eksperckiej wiedzy w internecie. (fragment tekstu)
Jednym z zadań działu marketingu jest wspieranie sprzedaży poprzez pozyskiwanie nowych klientów. W wielu przypadkach ogranicza się ono do przekazywania do działu sprzedaży wszystkich pozyskanych kontaktów, bez względu na ich rzeczywistą gotowość do dokonania zakupu. Konsekwencją takiego postępowania jest niska efektywność pracy sprzedawców. Technologia umożliwiająca automatyzację działalności marketingowej (marketing automation) zmienia tę sytuację. W wyniku realizowania wielu zaplanowanych, zindywidualizowanych i zautomatyzowanych działań w internecie, do działu sprzedaży trafiają podmioty praktycznie zdecydowane na zakup.(abstrakt oryginalny)
13
84%
Dynamicznie zmieniające się otoczenie wpływa na rozwój dotychczasowych oraz powstawanie nowych strategii i - w konsekwencji - technik marketingowych. Jedną z nich jest właśnie content marketing, który to zakłada tworzenie unikalnych treści pod kątem wybranej grupy docelowej z założeniem obustronnej komunikacji z klientem. Celem niniejszego artykułu jest wskazanie na content marketing jako na jeden z kluczowych elementów nowoczesnej strategii marketingowej, która zakłada zaangażowanie i tworzenie wartości dla potencjalnych klientów. Rozważanie teoretyczne - oparte na internetowych źródłach literaturowych ze względu na niewielką ilość pozycji książkowych na ten temat - wzbogacono praktycznym przykładem efektywnego wykorzystania tej techniki przez przedsiębiorstwa, które zawdzięczają odpowiedniej - nowoczesnej - strategii marketingowej swoją bardzo dobrą pozycję konkurencyjną. (abstrakt oryginalny)
Dzisiejsza rzeczywistość wymaga na firmach działań opartych nie tylko na zapewnianiu doskonałej jakości proponowanych przez nie produktów, ale przede wszystkim inspirowania klienta do działania. Marki wchodzą coraz głębiej i poważniej w codzienne życie nabywców stając się jego integralną częścią. To zaangażowanie przekłada się bezpośrednio na to, jak firma jest postrzegana i jaki wizerunek kreuje na rynku wśród szeroko pojętej publiczności. Inbound marketing doskonale wpisuje się w strategie firm, które chcą zarządzać swoim wizerunkiem w sposób odpowiedzialny, ale również efektywny i skuteczny. Doświadczenia rynkowe organizacji jasno pokazują iż nie jest to już tylko trend, ale silny filar strategii wizerunkowych wielu firm, a piękno jego polega na tym, iż doskonale sprawdza się w organizacjach różnego zasięgu i wielkości. (fragment tekstu)
Artykuł ma na celu przedstawienie kierunku niektórych zmian, które zachodziły i ciągle zachodzą w działalności marketingowej przedsiębiorstw. Zaprezentowano w nim działania związane z wykorzystaniem inbound marketingu w wymiarze marketingu kontentu oraz mediów społecznościowych. Treści te przedstawione zostały w kontekście zachowań konsumentów. W związku z tym w artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie czy działania marketingowe przedsiębiorstw mogą wpływać na zmiany w zachowaniach konsumpcyjnych, czy też zmiany zachodzące w zachowaniach konsumpcyjnych oddziałują na tworzenie innowacji w marketingu.(abstrakt oryginalny)
Wobec jednoczesnego wzrostu liczby użytkowników Internetu i przeciętnego czasu spędzanego w wirtualnym świecie, przedsiębiorstwa starają się optymalizować działania w poszukiwaniu bardziej efektywnych form reklamy. Praca podzielona jest na trzy części. We wstępie przedstawiono zmiany zachodzące w tradycyjnej formie reklamy w wybranych środkach masowego przekazu. Następnie omówione zostały różne możliwości promocji w Internecie. Ostatnia część związana jest z analizą badań własnych i wnioskami wynikającymi ze zidentyfikowanych tendencji oraz przedstawia definicję współcześnie skutecznych działań marketingowych. W artykule wykorzystano m.in. wyniki badań własnych, którymi objęci zostali studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a którego głównym celem była analiza czynników wpływających na podjęcie decyzji zakupowych oraz analiza skuteczności i efektywności działań promocyjnych w Internecie. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Inbound marketing a koncepcja marketingu relacji
67%
W artykule zaprezentowano główne elementy inbound marketingu w aspekcie koncepcji marketingu relacji. Omówiono rolę nowych mediów i ich wpływu na komunikację marketingową przedsiębiorstwa. Autor poszukiwał argumentów, na poparcie tezy, iż inbound marketing to nowy termin na określenie koncepcji prowadzenia komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem, której celem jest budowanie, podtrzymywanie i umacnianie długotrwałych relacji na płaszczyźnie interakcji odbiorcy i przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Inbound marketing jest ostatnią odpowiedzią branży na zmiany zachodzące w samym marketingu. Stawia na budowanie komunikacji marki z odbiorcami w sposób nieagresywny. Kładzie nacisk na content marketing, który w połączeniu z dobrze zoptymalizowanymi działaniami SEO oraz przy wsparciu w social mediach sprawi, że klient sam znajdzie markę (produkt). I z przyjemnością dokona zakupów. Jednakże dla marketerów kluczowym zagadnieniem jest wybór odpowiednich kanałów; przede wszystkim - efektywnych. (abstrakt autora)
19
Content available remote Inbound marketing w budowaniu wizerunku marki w sieci : studium przypadku
67%
Celem artykułu jest określenie miejsca i roli inbound marketingu w budowaniu odpowiedniego wizerunku marki w sieci. Rozważania prowadzone będą wokół tezy: w dobie rozwoju technologii informacyjnych skuteczne budowanie wizerunku marki w sieci zdeterminowane jest odpowiednią strategią i formami marketingu przychodzącego, w szczególności ukierunkowanego na zbudowanie świadomości marki i wypracowanie długofalowych relacji pomiędzy partnerami. Wychodząc od definicji, instrumentarium i strategii stosowania inbound marketingu, przybliżone zostaną: wizerunek marki i podstawy jego budowania. Rozważania teoretyczne wzbogacone zostaną wynikami badań własnych z zastosowaniem metody studium przypadku. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest podjęcie próby przybliżenia problematyki budowania wizerunku marki obiektu rynkowego poprzez media społecznościowe. Wychodząc od definicji wizerunku marki i podstaw jego budowania, scharakteryzowane zostaną media społecznościowe i możliwości ich wykorzystania do komunikacji z interesariuszami. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na zalecenia związane z budowaniem wizerunku marki z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Rozważania prowadzone będą wokół następujących tez: 1. W obecnych warunkach rynkowych właściciel marki szczególnie powinien zadbać o jej odpowiedni wizerunek w Internecie, który zdaje się być istotnym narzędziem rywalizacji rynkowej i czynnikiem generującym wartość dla interesariuszy. 2. Dynamiczny rozwój mediów społecznościowych oraz trendy w marketingowych działaniach w Internecie, takie jak inbound marketing, wpływają na proces i instrumentarium budowania wizerunku marki obiektu rynkowego w sieci. Rozważania teoretyczne wzbogacone zostaną o wyniki przeprowadzonego studium przypadku. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.